SağlıkMüstahzarlar

Merhem "oxoline": kullanım talimatları

Merhem "oxoline" dış antiviral maddeler anlamına gelir. İlaç hücrelerinde gelişmesini engellemek, grip patojen göre hareket eder. aktif madde - dioksotetragidroksitetragidronaftalin. Ona göre hassas adenovirüsler, enfeksiyon etkenleri olan molluskum kontagiyozum ait herpes zoster ve herpes simpleks enfeksiyonları siğilleri. cilde uygulandığında ilaç toksik yerel tahriş edici etkiye neden olmaz. ilacın yaklaşık beş ila yirmi yüzde alıntı. Gün boyunca ilaç idrarla atılır.

Ne zaman merhem "oxoline" reçete?

ilaç kullanımı deri ve göz patolojiler, viral doğa için tavsiye edilir. Bunlar siğil, herpes ve pullu yaralar davranın. endikasyonlar olarak dahil dermatitis herpetiformis Dühring'de. ilaç aynı zamanda, viral rinit ve gribin önlenmesinde reçete edilir.

"Oxoline" anlamına gelir. kullanma talimatları

Merhem yüzde üç konsantrasyonu tedavisinde kullanılan genital siğiller siğilleri. İlaç iki ila üç kat, bir gün için etkilenen bölgeye uygulanır. Kurs süresi - Haftalar bir kaç aya kadar. Ilaç eylemini geliştirmek için kullanılması önerilir tıkayıcı sosu. Viral rinit ve oftalmik patolojiler% 0.25 ilaç konsantrasyonu gösterdiğinde. ilaç, üç ya da dört gün, 2-3 p / gün burun mukozasına uygulanır. Göz göz-kulak hastalıkları göz kapağı arkasında yatıyordu zaman. İlaç geceleri kullanmak arzu edilir. influenzanın önlenmesi için, ayrıca% 0.25 bir konsantrasyonda bir ilaç atanır. Kurs süresi - 25 gün. Bu durumda, ilaç tüm aile üyeleri için önerilir.

Kontrendikasyonlar

Merhem "oxoline" aşırı duyarlılık durumunda önerilmemektedir. Hamilelik sırasında ilaç kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine çok dikkatli verilir. Hemşirelik hasta emzirme olası fesih konusunda uyarılmalıdır.

yan etkiler

Merhem "oxoline" mukoza, cilt tahrişi, rinore yanma neden olabilir. Tedavi muhtemel dermatit sırasında, acil mavi renk kapsar. Tipik olarak, bu yan etkiler daha yüksek duyarlılık bileşenleri anlamına gelir meydana gelir. Genel olarak, ilacın iyi tolere edilir.

ek bilgi

çocuklara uygulanan çok dikkatli Merhem "oxoline". Tedavi pediatristin yakın gözetimi altında olmalıdır. İlaç bir araç bileşenleri psikomotor reaksiyonların hızını etkilemez potansiyel olarak tehlikeli dahil olmak üzere çeşitli mesleklerden insanlar tarafından kullanılmak üzere izin verilir. Burun mukoza kuruluk geliştirme olasılığı burun içi uygulama için Adrenomimeticalkie preparatları ile ilaç etkileşim içinde. artık iki yıldan daha uzun olabilir "oxoline" merhem tutun. Önerilen uygulama oranını geçmemelidir. Yan etkilerin gelişmesiyle birlikte, tedaviyi durdurma ve doktora görmek gerekir özetle veya bozulma ve kötüleşen hastalık belirtilerinin olması halinde söz edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.