Ev ve AileGebelik

İkizler nasıl doğurur: tavsiyeler, kurallar.

Birçok kız forumlara ve bloglara yazıyor: "İkizler istiyorum, bana ne yapmam gerektiğini söyle" mi? Gelecekteki anneler, 9 ay boyunca hemşire etmenin ne kadar zor olduğunu bilmiyorlar ve en önemlisi, her biri kendi karakteri, arzuları, duyguları olan iki insanın yaşamını sürdürecekler. İkizlerin sorumluluğu da iki katına çıkar. Gebelik genellikle korkuları, deneyimleri ve kompleksleri beraberinde getirir ve ikizlerin taşıyıcıları bu deneyimleri güçlendiren "iyi niyet sahibi" kişilere sahip olurlar. İkizlerin doğumuna nihai karar vermeden önce böyle fiziksel ve psikolojik anları hazırlamaya değer. Her şey kararlaştırıldıysa hamilelik planlamaya başlıyorsunuz, ikizleri nasıl doğuracağınızı ve iki küçük, hemen hemen aynı topaklardan mutlu bir sahibi olabileceğinizi söylemenin zamanı geldi.

Bu nedenle, döllenmiş bir yumurta iki parçaya bölünmüş veya aynı anda iki yumurta gübrelemesi sonucunda ikizler elde edilir. Ne söylemek gerekirse, fenomen oldukça nadirdir, 80 tek doğumda 1 çoğul gebelik vardır.

1) İkizlerin doğumunda en büyük şans doktorlara IVF (suni dölleme) başvurusunda bulunan kadınlar için uygundur , çünkü birkaç gübrelenmiş hücrenin "yeniden planlanması" ile kök salabilir, bu da çoğul gebelik sağlar.

2) Buna göre annenin parçası üzerinde genetik bir yatkınlık varsa, ikizleri de yapma ihtimali vardır. Gelecekteki ailede ikizler olsaydı.

3) "Doktorlar," ikizleri nasıl doğururlar "sorusuna yanıt verirken, kontraseptif almayı bitirmenin yeterli olduğunu iddia ediyorlar çünkü vücutta hormonal bir" patlama "var ve bir anda iki yumurta oluşması ihtimali çok büyük. Hapların alınmasının 3-4 ay sürdüğünü hatırlamak önemlidir; o zaman etki maksimum olacaktır.

4) Pek çok kadın, hayatları boyunca ikiz doğum yapmak, bir çocuğa doğum yapmak ve 40 yaşlarında çoook hamileliği yapmakla ilgilenmektedir . Ve yaşla birlikte (tam da 40 yaşına kadar) ikizlerin doğum ihtimali arttığı için olur. 42 yıl sonra sorunsuzca "hayır" a inme şansı. Dişi organizma, menopoz başlangıcından önce son yumurtaları "atar" ve bazen de "ejeksiyon" meydana gelir; yani döllenebilen iki yumurta salınır.

5) İkizler doğum nasıl yapılır? Birden fazla çocuğu doğurmak için yeterlidir, çünkü her tek çocuğun hamileliğinde çoğulculuk şansı artar.

6) etnik özelliklerinden dolayı, bir çocuktan daha düşük frekansta ikizler ve üçüz doğan insanlar vardır. Bu insanlara Afrikalıları ve Doğu sakinlerini dahil etmek mümkündür.

7) İkizler doğurmak için yumurtalıkları yoğun bir şekilde uyararak iki veya daha fazla oosit üretmek mümkündür. Kist oluşumu ve hormonal bozuklukların ortaya çıkması şansının yüksek olması nedeniyle, sadece uzmanların gözetiminde uyarılma yapılır.

"Çift" hamilelikle hamilelik ve doğum, çocukları doğum kanalına geçirirken ortaya çıkan hipoksi ve diğer hoşa gitmeyen anlara neden olmaması için, sezaryen yapmak zorunda kalmaları daha muhtemelen daha zordur. Gebelik sırasında kaslar normalden iki kat daha zorlayacak, çünkü iki küçük kırıntı giymek zorunda kalacaklar. Bebeğin çifte ihtiyacı nedeniyle vücudun da çok miktarda besin maddesi gerekir. Doğumdan sonra, çocuklar muhtemelen birbirlerinden farklı olacak - birisi daha küçük ve daha zayıf, ikincisi daha büyük ve daha güçlü olacak. 3 yaşına kadar bu fark ortadan kalkacak ve her iki bebek de güçlü ve sağlıklı olacak. İki güzel kırıntıya sahip olmak uğruna engeller için hazırsanız - daha ayrıntılı tavsiye ve öneriler için bir doktora danışın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.