Ev ve AileGebelik

Dış gebelik: terimlerin tanımı

Ne yazık ki, dış gebelik vakaları patolojiye ait modern dünyada, daha sık görülür. Doktorlar onu teşhis koyamadık çünkü daha önce bu patoloji, ölüme yol açar. Şimdi erken dönemlerinde fetusun yanlış konumunu ve yan etkileri önlemek için olasılığı vardır.

Ektopik gebelik: zamanlama Keşfedilmesinden.

amniyotik yumurtalıklarda, tüpler, veya periton bağlı olduğu zaman, dış gebelik belirtti. güvenle bir teşhis yapabilir hangi Tarihler, ilk üç aylık dönemde bulunmaktadır. Kural olarak, 5 hafta boyunca ultrason doğru bir sonuç gösterir. O zaman bir doktor önce bazı şüpheler varsa, kadın koşullarını belirlemek için doktorların yakın gözetimi altında kalır.

Bu süreci başlatmak etmeyin ve şimdiden ilk belirtilerin bir doktoru görmek gerekir. görmezden ederken hoş olmayan hisler kadının yaşamı tehdit kanama, sonuç olarak boru rüptürü oluşur ve. en fazla 1.5 ay algılama zamanı: Bu gibi vahim sonuçlar dış gebelik yol açabilir.

Pratik gösteriyor ki dış gebelik genellikle tedavi yapılmazsa, özellikle pelvik organların iltihabı yaşamış kadınlar tarafından tehdit ediliyor. ulaşım zaten döllenmiş yumurta rahme - Bu inflamatuar hastalık yapışıklıklar bazen tüpler üzerinde teşkil ettiğini ve dolayısıyla bunların birincil işlevini kötüleşir olmasından kaynaklanmaktadır. vücuda herhangi bir cerrahi müdahale olabilir dış gebelik nedeni.

Bazı kadınlar yumurtlama uyarımı neden ilaçlarla kısırlık tedavisi. Bu gibi durumlarda, fallop tüpleri mikrop yerleşmesinin riski büyüktür. endometriyoz, üretilen boruların degrade - çok daha az endometriyum Disease karşılamak mümkündür. Resim az tehlikeli anormal bir yapı borusu ya da kadın vücudunda hormon yetersizliği.

Nasıl bir dış gebelik tespit etmek.

ektopik ait Semptomatoloji erken dönemlerinde gebeliğin bağımsız bir kadın olamaz varlığını belirlemek için böylece normal benzer. Tam gebelik olduğu gibi, adet döngüsünün bir gecikme, bulantı ve kusma hissi vardır. alt karın ağrılı duyumlar eşlik Dış gebelik (herhangi), bazen şiddetle işaretlenir, ancak her kadın doğal göz önüne alındığında bu belirti dikkat çekiyor. Bazen ana belirti ek olarak, keskin şiddetli baş dönmesi yol açan basınç azalması, ve hatta bayılma yoktur.

Böyle hastalıkları derhal bir doktora danışmalısınız bir kadını uyarmalıdır. Olası bir dış gebelik teşhisi, bundan sonra uzman, ultrason yürüten: Bir dönem 2 haftadan daha uzun. Tabii ki, bu çalışma mükemmel bir sonuç vermez, ancak patoloji varlığını şüphelenmeye tane yol açabilir. Sonra doğru bir sonuç verir laparoskopi, atanmış. Zaman, dış gebelik tespit edebilmek için, cerrahi ve onun sonuçlarından kaçınmak mümkündür. sonraki gelişim dönemlerde tamamen çıkarılmasını kullanılan fallop tüpü, embriyo bulunmaktadır. çok amniyotik yumurta tüpün bütünlüğünü bozabilir olarak önemli şey, mümkün olduğunca çabuk yapmak.

tıbbi pratikte cansız dış gebelik de yaygındır. Belirtiler lekelenme eşlik ediyor. Aynı zamanda normal bir dış gebelik olarak teşhis edilir. Ölü yumurtaların çıkarılması zarları benzer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.