Kendini yetiştirmePsikoloji

Boşandıktan sonra erkeklerin psikolojisi. Psiko adamlar. erkekler boşanma sonra hissettikleri

Bir kadının boşanma geçmekte nasıl günü, bir çok yazılmıştır. Hemen hemen her parlak dergisi bile sevilen bir ayrılık en kötü sonra, bayanlar hayatınızı düzenlemenize yardımcı olabilecek ipuçları listesine sunmaya hazırdır. Ve biz erkekler boşanma sonrası hissettiğini biliyorum? onların sorunları ve depresyon ile baş nasıl? Bu makale insanlığın güçlü bir yarısı için tasarlanmıştır ve soruya cevap verecektir: "o - zamanımızın boşanmış adam"

Neden boşanıyorlar mı?

Ne yazık ki, modern toplumda, boşanmalar hemen hemen her gün olur. Ve hatta üç yıllık evli ve çiftin yirmi yıldır beraberdik köklü ittifaklar vardır edilmiş sonbahar ve en genç aileler. boşanma istatistiklerine göre, kadınlar başlatanlar daha sık kırar hale fakat erkeklerin ikinci yarıyı durdurmak ve akıllıca boşanma belgeleri üzerinde imza koymak istemiyoruz. Neden bu kadar kolayca onun geçmiş yaşam gidelim istekli ve hatta bunu düşünmek değil mi? Psikologlar her şey basittir söylüyorlar.

Çoğu erkek evlilik bazı sınırlamadır hayatın tadını vermesini engeller inanıyoruz. Bilim adamları, California Üniversitesi gerçeği serumu enjekte bir yüz adamı mülakat, meraklı bir deney gerçekleştirdi. onlar kıskanç neden seksen üç katılımcıların evlenmemiş meslektaşları belirtilen ve sorusu üzerine. Bunlar cinsel ilişki bir sürü ücretsiz ve kaygısız yaşam karısının ve çocuklarının huzurunda ideal ulaşılmaz olduğunu düşündük.

Resepsiyonda, psikanalist birçok koca aile onları geliştirmeye izin vermez itiraf. erkekler özgürlük ışığında yeni zaferlere ve başarılarının cazip koleksiyonu gibi görünüyor. hayat mali ve kariyer büyüme imkanını açılacaktır fırsat çok getirecek gibi, tek tek aile sorunlarından kurtulmak için sahip olduğu görülmektedir. Ama, verilerin sonuçlarına rağmen, çoğu erkek eşi ile ilişkilerini koparmaya gücü hissetmiyorum. Onlar, işleri var opostylevshih görevleri muzdarip, ancak vakaların 85 yılında% şimdiye kadar ilk boşanma davası açtı. Ancak memnuniyetle boşanma eşinin girişimini desteklemektedir. Bu şaşırtıcı değil mi? Ama burada boşanma onun için tam bir sürpriz olacak sonra birinin hayatını değiştirmek için nasıl. Ve her zaman hoş değil.

Boşandıktan sonra erkeklerin Psikoloji: Model davranış

boşanma hakkında Kalıpyargılar toplumumuzda uzun süre revize edilmemiş, ancak son yıllarda ailenin kaybı yaşamış erkeklerin davranışı, psikologlar arasında ciddi bir ilgi neden olur. Kadın, mali destek ve güçlü bir adamın omzuna olmadan olmanın, normal hayata gidemez uzun süre uzamış depresyona girer inanılmaktadır. Ya erkekler? Tabii ki, onlar mülkiyet ve para kısmi kaybı ödemek zorunda yükümlülükleri, arınmış olması. genç adam geri kalanı ya da zaten tutulan akıllarına eseni yaşamak ve hatta bazı durumlarda yıllar içinde meydana gelen yeni tutkusu, evlenebilir. Ama gerçek o kadar pembe değil.

İngiliz sosyologlar tarafından yapılan bir araştırma erkeklerin% 23 bitkin hissediyorum bulundu ve sadece% 37 - Ankete kadınlarda sırasıyla 20 ve% 40 karşı umurunda kurtulmuş. Yani, duruşma salonuna çıktıktan sonra boşanmış adam özgür ve mutlu ve depresif ve şaşkın değil hissediyor. Ama neden bu neredeyse kimse farketmezse?

güçlü seks temsilcileri kayıp bir aşk üzerine yas tutmak kabul edilmez olması, ve kelime "boşanma" meslektaşları ve arkadaşlarından sempati ve tebrikler değildir. Doğal olarak, bu durumda, insanlığın güçlü yarısında gelenle, gürültülü şirketler ve anlamsız atıklar için gerçek duygularını gizlemeye çalışmaktadır. Bu bildirim, hemen hemen tüm eski eş. Onlar çok tanıdık eski kocası kesinlikle yetersiz davrandığını söylüyorlar. Bu farklı şekillerde kendini gösterebilir. sessizce ve sakince yaşayan erkeklerin bazıları, aniden içki ve sabahtan akşama kadar gidip kafayı başlar. Kariyeristler herşeyi atmak ve uzun yolculuğa çıkmak, ama bir kez ciddi ve sorumlu babalar çocuklarını unutmak ve pahalı eğlence tüm para harcamak.

Bütün bunlar, duygusal stres ölçeğine göre, boşanma kişinin ölümüne eşdeğerdir çünkü kendine yaptığı ihtiyacını ve talebini kanıtlamak için sadece bir girişimdir. Ve bu zor dönemi sadece yas tüm aşamalarını geçirilebilir hayatta.

Psikolog Elisabeth Kübler-Ross: keder beş aşaması

Ünlü psikolog Ross ölümcül hasta insanların duygularını dayalı yas teorisini yarattı. O döndü Fakat, boşandıktan sonra erkeklerin psikolojisi ağır hasta olan kişilerin durumundan farklı değildir. normal hayatlarına dönmek için, oldukça karmaşık beş aşamadan geçmesi gereklidir:

1. Reddi

Genç adam bu boşanma inanamıyorum - bir gerçektir. O bilinçaltında tüm değişiklikleri reddeder ve yeni bir yaşam aşamaya girmek istemiyoruz.

2. Öfke

Bu adım olmadan, durumun yaşam normal bir şekilde dönmek ve "gidelim" zordur. Nöbetleri aniden memnuniyetsizlik tüm diğerleri üzerinde dökülür vuku bulmaktadır. Adam boşanmadan sonra yalnız yaşayan durumlarda, o sadece bir geçmiş yaşam anımsatan eski şeyler, atabilir.

3. pazarlık

Bu aşama çok kısa olduğunu ve hayatın eski bir şekilde dönmek bir arzusunu dile getirdi. Bir adam boşanmadan sonra geçen süre için, eski eşi çok farklı gözlerle bakabilir. Ve, benim için sürpriz, o bir dağılmasından yapımını başlatan gerçekleştirilen bile, hala hissediyor iltihaplı. O çocukları görmek mümkün olduğunca çalışıyor, aile için özlem hisseder ve hatta evlilik yenilemek için eski eşi ikna etmeye başlayabilir.

4. Depresyon

Ne yazık ki, bu adım erkeklerde seyirli ve uzun süren bir süreçtir. Bazı durumlarda, beş yıla kadar sürer. California Institute of geçenlerde boşandıktan sonra erkek intihar istatistiklerini yayınladı ve o sadece şok psikologlar oldu. Sonuçta, erkeklerin eşi ile kesiliyor sonra iki ya da üç yıl sonra çözülür intihar iki kat daha fazladır. Bu dönem en tehlikeli - sosyal statü yenilik, tam tersine, artış kaybolur ve yorgunluk ve yalnızlık hissi.

5. Kabulü

Kederli adamın son aşamada bilinçaltında bir emrivaki olarak boşanma kabul edin. Geçmiş yaşam sadece bir anı ve olumsuz duyguları neden olmaz. Bir kişinin kabulünden sonra kariyerinde yeni bir aşamaya girmek serbesttir ve başarılı bir şekilde uygun partneri ile bir ilişki kurabilir.

erkeklerde Postrazvodnaya uzun süren depresyon

Boşanma - sadece ilişkilerde resmi bir fırsat. Neredeyse her durumda çift kurdu enerji desteği ve iletişimin kaybıdır. Bu ilişki ve evlilik temeli, mahkeme ve imza belgeleri ayrıldıktan sonra gözyaşı yok olduğunu. Eşlerin her biri değişen duruma adapte olmalıdır, ancak erkekler kadınlardan çok daha kötü onunla baş.

Eski eşin hayatında büyük bir ilgi ile karakterize boşandıktan sonra erkeklerin psikolojisi. güç ilişkisi henüz kırılmış değildir ve eş bunun dışında yaşama ayarlanamaz: Bunu açıklamak çok kolaydır. Şaşırtıcı bir şekilde, bir kadının yeni erkek arkadaşı bile görünüşü geçmiş hayatı hakkında ziyaretleri ve sohbetlerinden eski durduramaz. Genellikle yeni boşanmış erkeklerle ilişkiye başlamak kadınlar depresyon bir devlet olduğunu fark ve eski eşleri karşı kıskançlık kemiren yoktur. Ama gerçekte, insanın yalnızca enerji üretimi ve değişim olağan sürecin yokluğunda bir hayat inşa edemeyiz.

Erkek Depresyon nedenleri

Boşanma sonrası erkeklerin çoğunluğu bunaldım ve olumsuz duygularla başa çıkamaz. Zor durumda onlar kimse durumu kendileriyle paylaşabilir vakum bir tür, içinde bulurlar. Bütün bunlar hepsi oldukça iyi gelişebilir hangi eski eşler, yaşam yakından izlenmesi arka planı oluyor. Sonuç olarak, depresif ve orada intihar düşünceleri. Depresyonun en yaygın nedenleri:

  • Yeni özgürlük ve kadınlara hayal kırıklığı;
  • Yeni bir cinsel partneri için sonsuz aramasından zihinsel ve fiziksel tükenmişlik;
  • bariz eksiklikler hayatını bachelor - bakım, konfor ve rahatlama eksikliği;
  • kırık ilişkiler için suçluluk.

Bazı durumlarda, boşanmış erkekler yukarıdaki tüm unsurlar koleksiyonu gözlendi.

Boşandıktan sonra erkeklerin depresyon belirtileri

Kadınlar aktif olarak onları daha çabuk iyileşmesine izin duygularını dışarı atmak için çalışıyor, yalnız bıraktı. Erkekler bu yüzden dikkatli üzüntülerini gizlemek ve yavaş yavaş hayattan uzaklaştırıldı, güçlü ve kendine güvenen erkekler olma statüsünü kaybedebilir hakkına sahip değildir. Kendi kendilerine teslim ve birçok durumda kesinlikle atipik davranırlar. aşağıdaki gibi Çoğu zaman depresif sendromu ifade edilmektedir:

  • konfüzyon, dikkat ve karar verme yeteneğinin kaybı olmaması;
  • pernisiyöz tutku alkol, uyuşturucu ve diğer yöntemler unutmak;
  • saldırganlık ve vicdan olarak ifade edilebilir öfke, ani nöbetleri;
  • hayatın tüm alanlarındaki ilgi tam bir kaybı;
  • kronik yorgunluk, sık baş ağrısı;
  • güç azalması.

Çoğu zaman depresyon boşanmadan sonra birkaç ay sonra erkeklerde görülür. Bu dönemde, enerji bir anda eşler körüklediği, kurur ve ücretsiz yaşamın yenilik memnun olmaktan çıkar. Buna ek olarak, depresyon döneminde erkekler tamamen hayattan zevk yeteneklerini kaybederler imalar görmek zordur.

erkek depresyon tedavisi

Ne bir boşanmadan sonra bir adam uzun bir depresyon içine düşmek ve daha hızlı normal hayata dönmek için değil kılan nedir? tek bir ses olarak Psikologlar bunun başkalarından duygularını gizlemek için gerekli olmadığını ileri sürdü. adam keder, acı ve hayal kırıklığı hakkına sahiptir. Bu kayıtsızlık maskesi takıp duygusal acı, yaşıyor edilmemelidir. Bu davranış depresyona doğrudan yoldur.

Bu durumda, tereddüt olmamalı ve derhal Psikoterapist ele almalıdır. Modern tıp vakaların% 80'inde oldukça iyi sonuçlar verir erkeklerde depresif sendrom tedavisinde olmayan ilaç çeşitli yöntemler sunar.

ikinci yarısında arayışı

pasaportlarına bir damga ile sadece en kısa sürede adliyenin dışında bir kadın arıyorum Tek adam. Ve bu bir efsane ama neredeyse tüm karşılaştığı bir gerçek değildir. Aslında insanlığın güçlü yarısında bir temsilcinin evli olmak çok sayıda cinsel ortakları ve hiçbir bağlayıcı olmayan iletişimler hakkında fantasizes olmasıdır. Tüm bu adamlar yakında hayat sıkıcı bu şekilde büyük bir heyecanla uygulamaya başlayarak ancak.

Gerçekte, istenilen yaşam tarzı sürdürmek için bu çaba gerektirir, ancak sonuç her zaman değil beklentileri aşıyor. sekiz dakika - Psikologlar çift heyecan bile ön sevişme olmadan oldukça hızlı ayrı gelir ve fiziksel deşarj beş oluşur söyleyebiliriz. Ama yeni bir ortak ile bir adam her zaman çok iyi değil - bedeni başka bir kadına kurulum değil, cinsel avı hem fiziksel hem duygusal olarak maliyetlidir. Üstelik ortaklar arasındaki fiziksel iletişiminin yanı sıra orada başka bir şey değildir ve sonunda Adem'in çocukları tartmak başlar.

Adam bütün ihtiyaçlarını karşılamak ve sadece kısa vadeli bir ilişki alır olabilecek bir kadın arıyorum. Genellikle daha güçlü seks seyreltilmiş ve sade evlilik hayal kadınların bir tür buldum. Bu bayanlar gibi bu dönem aşina değiliz "Erkeklerin psikolojisi." Bir Boşanma sonrası nadir özgür bir adam üç yıl için evlenmeye hazır olacak, bu yüzden yeni çiftler halinde çatışmalar vardır.

Biz boşandıktan sonra adam tuzak bir tür içine düştüğünü söyleyebiliriz - özgürlük alır, ama bir kaç hayal kırıklıkları sonra kullanmak için istemiyor.

Psiko-men

boşanma sorununu göz önüne alındığında, her insanın aynı zamanda onların kişilik türüne göre bir ailenin kaybı yaşadığını unutmayın. Bu faktör durumun algısı üzerinde önemli bir etkisi vardır ve bunu aşmak. Psikologlar dört gruba psiko erkekleri perdeden:

1. Hunter

Bu adam hep istediği tüm gerçekleştirmek için hazırdır. O, cazibeli, güzel ve emindir. Hunter şey ortağını kabul etmediği için, ve boşanma liderlik mücadelesi olarak algılanmaktadır. O eski eşi önünde yeni bir ortak ve onun övünme bulmak mümkün olduğunca çabuk çalışır.

2. Geyik

Bu adam doğuştan çok nazik, o kendileri için ayağa kalkıp büyük bir tür kalbi vardır olamaz. Bir Boşanma sonrası bir erkek geyik yeni bir ortak bulmak için uzun ve zor geçiyor, depresyona.

3. Ebeveyn

Hazır erkeklerin Bu tip kadının dikkat çekmek ve onu gerçek aşkı vermek. İlişkiler her zaman güven ve anlayış üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle boşanma durumunda, erkek ebeveyn içten yaşanıyor. O birçok şeyin ruhunda boşluğu doldurmaya çalışan, ama asla kafa ile yeni bir ilişki içine dalar edilir.

4. Çocuk

Adam bu psiko kesinlikle yalnız yaşayan adapte değildir. Sık sık yetenekli ve nazik, kırılgan, ama kararlar ve kimsenin nasıl bakacağını bilmiyor. sindirme, düzenlemeler ve huysuzluk yeteneğine boşanma durumunda. Böyle erkekler depresyon çıkıp sık sık intihar girişimlerini yapmak zordur.

Sonuç

Boşanma - herhangi bir kişinin hayatında zor aşaması. Ve çünkü, her iki kalplerinde bir ailenin aynı derecede güçlü yankıları kaybetme ağrı, boşanmış kadın ve erkek üzerindeki insanları bölmek değil. İşte biraz farklı onun erkek sadece bir gösteri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.