ModaTakı

Bohem granat - ulusal hazine

2010 yılında, Çek sanatçıların Moskova'da takı sergisi sarı ve eşsiz ürünler sunuldu pembe altın granatların, mayınlı ve ülkede işlenen ve gümüş. dinleyicilerin çoğu rutenyum kaplamalı ile gümüş sevdim. Bu katman karalama etkisine sahiptir ve antik bir dekorasyon gibi görünüyor. Buna ek olarak, kaplama çizik süslemeleri yüzeyi korur. Aynı zamanda Moskova'da bu ünlü taşlardan ürünlerin temini için kabul edilmiştir. Bu Çek Cumhuriyeti biridir taşın alanını geliştirmek için bir lisansa sahip olan bu süslemelerin üretimi kooperatif "Granat Turnov" üretiyor. Garnets Teplice küçük kasaba yakınındaki Prag yakınlarındaki mayınlı. sahte satın etmemek için, taşa doğruluğunu teyit eden bir sertifika saklamak için gereklidir. Bu Bohem lal şimdi Moskova'da satın alabilirsiniz. Şimdi üzerinde Çin'den benzer taşlarla çok sayıda ürün satışı. Bunlar Çek göre beş kat daha ucuz mal oldu.

Çek taş Özellikleri

silikatlar grubuna ait olan bu yarı kıymetli taş. Bohemyalı grena herhangi bir leke bir kan kırmızısı renginde ve yoksun olduğunu ve o küçük yaptı - 3 ila 7 mm arasındadır. O devletin ulusal bir hazine olduğunu ve bu tür doğal taşlar arasında dünyanın en iyi olarak kabul edilir. nar olağanüstü saflığı ve şeffaflık ürünlerinde saklanır. Genel olarak, o mutlaka bir renk yok. Neredeyse şeffaf ve vardır siyah taşlar. Ama nadir maden yeşil olarak kabul edilir. Kişiler yerel nar sevinç insanın üzüntü değiştirmek sihirli güçlere sahip bir inanç vardır. Genellikle düpedüz efsanevi özelliklere yatırıldı. Böyle taşlardan çalıntı mücevher onu serseri sahibini öldürüp dürüst yollarla edinilmiş Eğer ille aile içinde kalır ve nesilden nesile aktarılır edilecektir. Görünüşte Çek Garnet karşı korur , kabuslar hasta kalbi iyileştiriyor, hafızayı geliştirir ve diğer insanlar üzerinde güç verir. o insan tutkuları uyandırır ve hummalı çalışma için iter gibi, barış içinde yaşamak isteyen çocukları ve insanları taşıyamaz.

Takı Nar

Bohem granat uzun zamandır güzellik için değerli olmuştur. Süsler kilise eşyaları dekore edilmiş, onu krallar sevilen yaptı. Bu taşların süslenmiş kalp şeklinde kadınların yüksek talep kolye romantik dönemin zamandan beri. Şaşmamalı bu mineral aşkı sembolize eder. Bugün, Çek lal taşı, çeşitli takı dekorasyon, yurtdışında Çek Cumhuriyeti ve hem satın alabilirsiniz. Bu taşların en güzel kolye Prag'da Çek besteci Smetana Müzesi'nde görülebilir. Eşi bir hediye olarak bu süsleme verdi. Bu güzel ve benzersiz olduğunu. Mükemmel ürünler makul bir fiyata Prag'da satın alınabilir. Sadece sahte dikkatli olmak gerekir. Bu Bohem granat değeri 7 mm'yi geçmez, koyu kırmızı bir renge sahiptir ve orijinallik sertifikası eşlik etmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.