ModaTakı

Sahte elmas ayırt etmek 5 yolu

Kayaların uzman kişilerce sorulan en sık sorulardan biri, sahte gerçek bir elmas ayırt nasıl sorudur. Gerçekten de, kendi başlarına bu anlamaya yol vardır, ancak bazen uzman benzer soru ile danışmak daha iyidir. Eğer bir taş miras var ya da bir antika dükkanında aldım olsun, her zaman en yüksek kalite ile müdahale yakalandı alabilirsiniz. Ancak bazen tersi - yanlışlıkla sofistike ve pahalı bir hale çarpmak yapabilir! İşte gerçek mücevher olup olmadığını belirlemek için beş basit yolu vardır.

Bir büyüteç aracılığıyla taşa bak

Bir büyüteç onunla daha ayrıntılı olarak bir mücevher düşünün mümkün olacak ve nasıl tamir edilir, herhangi bir takı mağazasında satın alınabilir. Eğer bir elmas baktığınızda, hafif bir kusurları fark edebilirsiniz. O karbon yapısı basitçe mükemmel olamaz, böylece ortaya çıkan doğal olduğunu. Yapay aynı taşlar tamamen kusursuz görünüyor. Ancak, elmas tarafından da laboratuarda mükemmel bakabilirsiniz, bu yüzden dikkatli olmalıdır. Basitçe, bu uzman tavsiyesi istemek için bir neden belirtisi düşünebilirsiniz. Buna ek olarak, bir elmas kenarına bakmak gerekir. Gerçek taş bakarsak, keskin kenarları ve yapay içinde olacak - yuvarlanır. Son olarak, metal dikkat edin. o gümüş ve altın ise hiç kimse ucuz malzemeler kullanılarak çizmek gerekir, çünkü büyük olasılıkla, gerçek elmas yok. Bu taşlar genellikle altın veya platin ile dekore edilmiştir. Ve taş sabittir nasıl bakmak: kalitesiz sabitleme, aynı zamanda kötü bir işaret olup olmadığını.

Taş sandind kağıdı Rub

Bu en basit bir testtir: onlar sıfırdan yeterince zor olacak şekilde elmas, dünyanın en zor malzemedir. gerçek mücevher varsa, sandind kağıda zarar vermez. Eğer zirkonyum yakalandı, bu çizik edilecektir.

taşa Exhale

Eğer taş üzerine doğrudan sıcak hava nefes varsa bunun gerçek olmadığını, hızlı görebilirsiniz. Sahtecilik hafifçe banyoda bir ayna olarak kısaca gölgeledi. o ısıyı korumaz çünkü bu elmas, ışıltı olacak. Böyle mi bozmak istemediğiniz bazı diğer nedeni kağıdı sandind duygusal ya yönelik ise, zarar veya yapay taş olmaz çok basit ve henüz çok etkili bir yoldur.

ışık ışınları elmas batırın

bu taşlar ışık ışınlarını yansıtan yolu eşsiz bir süreçtir. taş mavi-beyaz parlaklık görünür İçeride ve dışarıda diğer yüzeylere yansıyan yanardöner kirişler vardır. Biz gökkuşağı ışık içinde görünen rhınestones. nedense bazı insanlar taşlar bir gökkuşağı gibi ışıltı olduğunu düşünüyorum, ama öyle değil. içlerinde grimsi parlaklık olduğunu. Eğer gökkuşağı parlaklık görmeniz, bir yapay taş girdi bir işareti olabilir. Ancak, hiçbir uzman daha iyi, ayırt bir uzmana danışmalısınız zor olabilir.

Taş ışığı yansıtır Bak nasıl

Elmas çünkü yansıtmak ve ışık ışınları kırmak nasıl bu kadar parlak görünüyor. Cam, kuvars ve zirkonyum bir elmas daha iyi parlaklık, ancak bunlar çok daha kötü kırmak ışık. Işık içinde kırılır ve siyah yansımaları görmezsiniz - senin taş yüzük veya kolye sabit değilse, gazetede koyabilirsiniz. Suni taş siyah özledim, bu yüzden taş yeterince büyükse bile, içinden okuyabilir. senin elmas dekorasyonda sabit olduğu takdirde, sadece hayır metal içinden görünür olduğundan emin olun. Eğer taşın içinden görebiliyorsanız, bu çok kötü bir işarettir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.