SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kırık kol

Kırık kol bozulmuş kemik bütünlüğünün bir durum olarak tanımlanır. Kural olarak, bir mekanik doğanın etkisi ile bağlantılıdır. Genellikle eli kırık, sonbaharda zaman kavga, bir araba kazası, yaralanma meydana gelir. Devletin seyrek kemik yoğunluğu ve doku yıpranması bir azalma ile ilişkilidir. Ancak, kural olarak, hastalar bu tür patolojiler gelişme imkanlar farkında, bu nedenle önceden hazırlar.

Diğer sitelerin kemik bütünlüğünün bozuklukları biraz farklı semptomlarla Kırık kol.

Bu durumun ilk işareti uzay ve zaman net bir tanımla acı verici. Hasta, siteyi belirlemekte rahatsızlık ve hoş olmayan duyumlar dönemini çağırabilir. Böylece morbidite (düşer ve diğer şeyler, kavgalar) travmatik ajana maruziyet ile açık bir ilişki vardır.

Kol kırığı olan deformasyon eşlik eder. Bu kemik yapısının bütünlüğünün ihlal ile, esas olarak, kaynaklanmaktadır. Başka bir deyişle, uzuv Normal durumunda olmayan gerektiği gibi eğmek başlar.

yapının kemik bütünlüğünün ihlali tam ya da kısmi kaybı fonksiyonu gerektirir. Durumun tüm oluşmaz unutulmamalıdır kırıklarının türlü. Gömülü travma, bir kural olarak, işlevsel bozukluklar eşlik, ama hareket şiddetli ağrıya neden değildir. Omuz kırığı aktif hareketleri yapmak için prensip olarak imkansız farklı olduğunu belirtmek gerekir. Pasif eylem şiddetli ağrıya neden olur.

Bazı durumlar, anormal hareketlilik ile karakterize edilir. Bu durumda, kemik uçları birbirlerine göre hareket ettirilebilir. Özellikle, bu tür bir durum travmatik gözlenir humerus veya kırılma birleştirilmiş radyal ve ulna.

deplasman Kırıklar ekstremitenin kısaltılması farklıdır. kasları kesmek için "elinden alınan" Kemik fragmanları. Çıplak gözle genellikle görülebilir Ekstremite kısalma,.

krepitasyon kurcalama ile karakterizedir. Kemik krizi palpasyonda hissetti ve bazen açıkça duyulabilir edilir. Bu sürtünme kuvveti fragmanları oluşur. Bu anket yönteminin ağrı görünümünde, çok nadiren kullanılır.

Açık yaralar yara çıkıntı yapan kemik fragmanlarının mevcudiyeti ile ayırt edilir.

Tanı durum muayene ve hasta ile görüşmelerin sonuçlarına sahip olabileceği gerçeğine rağmen, yaralanma klinik kanıt olmalıdır. Bu röntgende için kullanılır. etkilenen alan resim doğrudan ve eğik olduğunu.

Genellikle üst ekstremite üzerinde doğrudan etkisi sonucu kırık olan parmak. Tipik olarak, bu yaralanma, makine hareket eden ya da üzerine ağır nesneler bırakarak içine düşen bir sonucu olarak ortaya çıkar. Kırıklar şişme ve etkilenen kısmının görünümünü morarma, ani bir ağrı eşlik eder. yaralı parmak tersine, onun hareketlerinin hacmi büyük ölçüde sınırlı aşırı hareket kabiliyetine sahiptirler veya edebilirsiniz.

Denetim travma etkilenen alan deformasyonunu (eğriliği) algılar kemik fragmanları, kaydırılması. uygun bir tedavi stratejisi seçmek amacıyla tanı Arıtma radyografi bağlayıcı kullanımı ile gerçekleştirilir. Resimde arazi yaralı parmağı değil, aynı zamanda gelecek iki eklem sadece almalısınız. yaşlıların Radyografi iki koluna tutulur. Sağlıklı ellerin resmi doğru tanımlayan ve artrit sonra yaşla ilgili değişikliklerle kırık etkilerini ayırt edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.