Sanat ve EğlenceTiyatro

Tiyatro "Globe". Novosibirsk akademik gençlik tiyatro "Globus"

"Küre", Novosibirsk en eski tiyatrolarından biri olan 1930 yılında kurulmuştur. Tarihi boyunca bu repertuarı genişleyen, adı, yöneticileri değişti yeni bir adrese taşındı. O artık alışılmadık mimari tarzında yapılmış binasında yer almaktadır. İlginç tiyatro "Globe" (Novosibirsk) nedir?

En kaliteli

Onun tam adı - Akademik Gençlik Tiyatrosu. Neredeyse bir yüzyıl boyunca eski kurum yılda farklı türler yönünü satın alarak mümkün olduğunca biraz modifiye edilmiş repertuarını kurdu. Günümüzde çeşitli tiyatro gösterileri de her sezon sahnelenen bulundu. Yıllık şirket yeni kişiler, tiyatro kurumlarının yerlilerle güncellendi. Birçok sakinleri tanıdığını tiyatro "Globe" (Novosibirsk) - sevdiğim biri ve en kentte ziyaret etti.

tarihçesi

kurulduğu zaman 1930 yılından bu yana, tiyatro performansları bir okul müdürü görmedim. İşte kültürün beceri birçok seçkin rakamlar honlanmış. Önce, "Küre" Lenin Meclisi'nde bulunduğu, daha sonra Devlet Filarmoni altında verdi. 1984 yılından itibaren daimi adresi alınan - sokak KAMENSKÝ, 1. sıra dışı şekli binanın bir özelliği - Tiyatro "Globe" yelkenli tekne için tasarlanmıştır.

ilk oyunu oyun oldu "Timoshkin benim." Başlangıçta, şirketin oluşuyordu gençlerin tiyatro aktörleri Leningrad "taburcu" izleyici. İlk sezonunda repertuarı çocuk izleyici için tasarlanmış "Kar Kraliçesi" gibi klasik oyunlar, içerir. İkinci Dünya Savaşı döneminde bir parti değildi - Gençler için vatandaşlar Tiyatro arasında dublajlı, "Globus" asker ve arkada kalanların moralini korumak için hastanelere gezdi. Şu anda, o tiyatro Savaş sonrası yıllarda korunmuş bir repertuarı oluşturdu.

Yarım yüzyıl boyunca topluluğu sürekli değişmektedir. Tiyatro "Globus" Lev Belov ve Vladimir Kuzmin gibi yönetim çalışmalarının bir yerdi. Onlar programı, deney bir sürü, "Minör" ve "Genç Muhafız" koymak genişletmeye çalışıyorlardı. 60'ların sonlarında bu yana tiyatro yönetimi Nina Nikulkova Kültür Onur İşçi devraldı. Bunun sayesinde tiyatro yeni bir adrese taşındı. Nikulkova bizzat binanın inşası "nakavt" için Bakanlığa gitti.

dünya standartlarına daha yakın

Yeni bir sanat yönetmeni besteci Gregory Gobernik gelişiyle birlikte, tiyatro her performans tatil olarak yönlendirilmiş olması ile karakterize müzikal estetik, doluydu. Sadece sanat değil, aynı zamanda teknik bileşen geliştirilmiştir: Bir restorasyon, oditoryum sandalye değiştirilmesini iç değiştirmek vardı.

"Globus" tiyatro yeniden adlandırma 1993 yılında gerçekleşti. Programın Sovyet klasikleri ötesine gitti gerçeğiyle kutlandı. Coğrafi küre tüm temsil gibi dünya, tiyatro repertuarı geniş ve çeşitlidir. Bu izleyiciler daha önce görmediğimiz alındı tanınmış dünya tiyatro yazarları, dayanmaktadır. gençlik tiyatro altı akademik yıllarda değiştirildi.

Tiyatronun zengin yaşam

Hemen her mevsim, yeni yönetmenler böylece yönetim bir nesil yaratmak, davet edilir. entelektüel niteliğini taşıyan melodram, maskeler, komedi, sitcom psikolojik ve felsefi parçaları, - tiyatro "Globe" repertuarı farklı yönlere oyun yer alıyor. Özellikle dikkat hala öncelikle klasik masal dayalı çocuk gösterileri, ödenir.

2014 yaratıcı topluluğunun sonunda sürekli repertuarında yer alan kırk beş aktörlerin oluşur. Bu sayı yönetmeni, vokal ve dans stüdyosu başlarını eklenmelidir. Aktörler Tiyatrosu "Globus" - sahnede yıllarca çalışmış insanlar. on üç tanesi üzerinde Onur Sanatçısı unvanı var. Son zamanlarda Tiyatro Enstitüsü mezunları girebilir stajyer stüdyo kurdu. Onlar yapımına müdahil genç tiyatro aktörlerin kategoriye girer.

Rus festival ve diğer ülkelerde düzenlenen benzer olaylarda yer alan Yaratıcı ekip. Buna ek olarak, tiyatro "Globe" çoğu Rusya'nın çeşitli bölgelerinde turnesine çıkıyor.

tiyatro hakkında birkaç ilginç gerçekler

Okuyucular olduğunu bilmek isteyecektir:

  • Bugün "Globus" iki sahneler oluşur - sırasıyla 500 ve 118 koltuk için tasarlanmış büyük ve küçük;
  • Her gürültülü galası tiyatro - tüm şehir için önemli bir olaydır;
  • yıl genellikle 8-9 yeni yapımları gider;
  • Tam sezon için ara vermeden 45'ten fazla performans, hepsi toplam sayısı hem tiyatro yerlerdir.

Londra'da tiyatro "Globe"

Bildiğiniz gibi, aynı adla ülkemizde sadece bir tiyatro vardır. Rus "Globe" aksine, İngiliz tiyatro çok daha erken kurdu.

Bunun ilk söz 1599 yılında gerçekleşir. Sonra Lords sanatçıların yerel topluluğu (bu Uilyam Shekspir aitti) kişisel fonlar, Londra'da "Küre" kuruldu. Bina 1613 yılında patlak veren bir yangınla tahrip olmuştur. Bir yıl sonra, tiyatro yeniden. Shakespeare Stratford taşındı zaman, ancak By "Küre" adlı oyunlarının bazı sahneledi. Bu güne kadar bina korunmuştur.

New Era - Yeni bir kültür

Amerikalı yönetmen Sam Uenameyker orijinal adını koruyarak tiyatro restore ve gereğini patladı kim birinci oldu. Onun inşaat kültür mirasının özellikle önemlidir nesneleri gerçekleştirildiği rekonstrüksiyon göre "Elizabeth planı" olarak adlandırılan dahil edildi. 1997 yılında "The Globe" açılmıştır. O zamandan beri, ve bugün hala, bu Mayıs'tan Ekim'e kadar süren tiyatro sezonu, çalışır.

Londra'da tiyatro "Globe" - inanılmaz güzel mimari yapı. Dairesel bir avlu şeklinde öne doğru uzanan bir aşama yer alır. Etrafında oturma yerlerinin sıralarını eğimli bulunmaktadır. O £ 5 den mal ayakta oda bilet yerleştirilmelidir. Ana sahne kapalı çatıdır. Kış tiyatro sezonunda dünyanın her yerinden turistleri alarak geziler açar.

Londra'nın "Globe" nin Prototip tiyatro görünüş olarak özdeş inşa etmek ülkelerde bir dizi ilham kaynağı olmuştur. Bunlar ABD, Almanya, İtalya dahil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.