SeyahatEgzotik yerleri

Mekke. Siyah Müslümanlar taş

Açık dünya pek çok önde gelen yerlerde zor parmaklar bunları saymak. Aralarında özel bir yer Mekke olduğunu - İslam'ın kutsal şehir, rahat bir vadide dünyadan gizleyerek. Duvarları gerekli değildir City, - çevresindeki dağlar korumak ve Allah kendisi Müslümanları olduğu söylenir. Bu kendini Müslüman gördüğü bir dua bakar şehir, herkes olduğunu. Hatta dikkate yalnızca bu gerçekleri alarak, bu Mekke'ye gitmek için bile. Ama burada çok daha çarpıcı ve alışılmadık şeyler bekliyor. Önce Ama her şey.

Burada, vadinin alt kısmında, sen dünyaca ünlü bir cami Al-i Haram El-Şerif ( "Tanrı'nın Evi") ziyaret etmek şansı elde edecek. Her Müslüman kilise evrenin merkezinde olduğuna inanıyor.

Mekke'nin inanılmaz hayal gücü ve nedeni çekici özelliklerinden birisi Kabe düz taş düşünülmelidir. Bu Kabe'nin ünlü Temple yer almaktadır. insanların ilk - Arapların gelenek gibi bu tapınak Adam için inşa edilmiştir. O, cennet kaybı ve kilise hakkında üzücüydü orada bulunmaktadır. Sonra Rab ona acıdı ve göksel tapınağın bir kopyasını verdi, gökten yere indirdi sahip. sel sonrasında bina ve konumu kaybolur.

Hz İbrahim yeni dikilen bu binayı. Ve bu yüzden hızla angel Gabriel ona havada asılı ve ormanların işlevini yerine getirmek için düz bir taş getirdi Tapınağı, inşa ettiler. Bu taş kilise şimdi, bu nedenle her mümin o İbrahim ayak izinin (İbrahim) üzerine basılır görebilirsiniz.

Neden siyah taş oldu?

O İbrahim neredeyse Kabe'yi inşa bittiğinde efsane siyah taş çıktı diyor. O anda ritüel tapınak tavaf başlayabilir bir yer anlamına gelirdi bir konu gerekiyordu. cennet ve Adam melekler tapınağın etrafında yedi kez bypass beri sonra İbrahim aynı şeyi istedi. Bu nedenle, angel Gabriel ona siyah taş verdi.

Bir versiyon siyah taş dönüştürülmüş Adem'in koruyucu meleği olduğunu söylüyor. O Adem'in düşüş cevapsız sonra bu taş haline getirildi. Dünyanın üzerinde gökten Kabe Siyah Taş, bu olduğunda tüm parlak beyaz yaktı.

o karanlık değil dek yavaş yavaş insanların günahları koyu parke taşı dönüştürdü. Hala bilinmeyen bu eser bilim adamlarının kompozisyon.

Bazı inanıyoruz bilinmeyen Daha volkanik kaya bilimi bu parça o. Diğerleri yerine Kâbe yakınlarına düştüğünü büyük bir göktaşı olduğuna inanıyoruz. Üzerinde siyah Taş, tabii ki, kendi etrafında inananların değil, aynı zamanda turist kalabalığı sadece toplama, az çekici.

Sonuçta bu onun derinliği ve sıradışı hikayeleri ile ilginç taş bir sürü içerir. o Kabe'yi onarmak için gerekli Bir keresinde, Kureyş ailenin her onu ünlü emaneti taşımak için onur oldu istedi. Bu nedenle, aralarında şiddetli bir anlaşmazlık. Muhammed ilginç bir şekilde sorunu çözdü. O pelerininin zemin üzerinde yayılmış, siyah taşı geri koymak ve soylu ailelerin Büyüklerden birinin, topraklarını devralan yeni bir konuma bir pelerin yaşadı. Yani Muhammed anlaşmazlığı çözmek.

Müslümanların Mekke ziyaret ettikten sonra günahların affı inandığını da ilginçtir. Onlar böyle bir hac, "Hac" olarak adlandırılan ve onun beyaz sarık işaretidir. Belki herkes en azından biraz gizemli Mekke ziyaret, Kabe saflığını ve güzelliğini dokunmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.