Sanat ve EğlenceFilmler

Biyografi ve aktris Joan Plaurayt çalışmaları

Joan Plaurayt doğduğu - Brig İngilizce kasaba, Lincolnshire bulunan. Burada, aktris edebi editör ve gazeteci William Ernest Plaurayta ailesinde 1929 yılında doğdu. Gün oyuncu Doğum - 28 Ekim.

Biyografik bilgi

İlköğretim Joan Scunthorpe ilk okulu aldı ve sonra Bristol Old Vic tiyatro okuluna kaydolarak çalışmalarına devam etti.

1951 yılında bir oyuncu taşra tiyatro olarak onu yaptı ve 1954 yılında ilk büyükşehir sahneye çıktı. İki yıl sonra, o İngiliz tiyatro topluluğuyla ve bu örgütün yapımına müdahil olmuştur uzun süre karıştı.

tiyatro şirketin onursal başkanı merhum - Mart 2009'dan bu yana Joan Plaurayt Dzhona Mortimera gerçekleşti.

1954 yılında Joan ilk kez evlendi. ilk kocası Roger JJ ile, o birkaç yıl yaşadı.

İkinci kocası Lourens Zeytin 1961 yılında onun kaderi ortaya çıktı. Dzhoan Plaurayt ve Lourens Zeytin ölümünden Lawrence (hayat gelişti erkekler vücudunun habis tümöre kırdı) kadar birlikte yaşadı.

Bir oğlu ve iki kızı: İkinci evlilik, o üç çocuk doğurdu.

Çocuklar Joan Plaurayt aile soyunu devam filmle hayatını bağladılar. Bir film aktrisi annesinin izinden gitti ve ol - Joan Oğlu ve Laurence Richard Kerr Olivier, senaryo yazıyor ve yönetiyor ve iki kızı olmuştur - Tamsin Agnes Margaret Olivier ve Julie Keyt Zeytin.

Ödüller aktris Plaurayt

Ödülü "Tony" aktris Broadway oynadığı rol oynamak 1961 yılında aldığı "balın tadını."

1993 yılında Joan Plaurayt yetenek iki ödül "Altın Küre" tahmin edilmiştir: filmleri "Stalin" ve "Büyülü Nisan" adlı filmlerdeki rollerinden (son oyuncu çekim için "Oscar" verildi).

"Bal tadı"

Oyunun çıkışıyla ilginç bir hikaye ilişkilidir. Bir gün genç bir İngiliz Sheyla Dileni Terence Rattigan'la çalışmalarına aşina olan, "Bir Teması Üzerine Çeşitlemeler", o yazarın daha iyi yazabilir ve arkadaşları daha sonra kızla bir bahis içine girdiğini söyledi.

sadece on gün genç Sheila tarafından yazılan oyun "bal tadı", 1958'den beri dünya çapında tiyatro şirketlerin repertuarı girdi. O zamandan beri, bir genç kızın öyküsü çekinerek düzenli çeşitli düzeylerde tiyatrolarda oynayan, yetişkin dünyasının eşiğinden geçti.

Joan Plaurayt: En iyi olarak kabul filmler,

Gümüş ekranda Joan ilk olarak geçen yüzyılın ortasında belirdi, ama onun popülerlik zirve 80'lerde geldi.

En ünlü ekrandaki incarnations arasında Joan Plaurayt filmi projelerinde onu katılımını öne çıkmaktadır.

"Ben ölesiye seviyorum"

Film, 1990 gösterilmiştir. Bu damarlar İtalyan kanı akar kimin tutkulu Amerikan bir hikayedir. Pek bir modeli kocası, ama eşi her zamanki gibi ... Bu son öğrenirse onu Blessed maceralarını anlatan Öğrenme, o sahtekarlığı ortadan kaldırmak için pek çok girişimde başarısız kılar.

"Dağın dul"

Film 1994 yılında sinemalarda serbest bırakıldı. yerleşim Bu oynak ismi. Sessiz kaplıca şehrin ana sakinleri - Kent Konseyi ... Temsilciler dul - Edwin dul - dul ... Sessiz idil genç ve zengin Amerikalı kadın ihlal eder. Ailece görüntülemek için tavsiye Işık komedi, seyirci geçen yüzyılın 20-ler İrlanda ilin düzenli yaşama bağlanır.

"Scarlet Letter"

Film 1995 yılında serbest bırakıldı. Bu aşk ve güzellik-Amerikan Muhterem babası hakkında bir hikaye. izleyici ilişkisi içinde, modern bir serbestlikle 17. yüzyıl Amerikan geleneklerini karşılaştırmak üzere davet ve sevilen ismini vermeyi reddederek için kınadı Ester cesaret, takdir edilir.

"Dzheyn EYR"

Bu galası 1996 yılında gerçekleşti. roman Sharlotty Bronte aşk yetim kızlar film adaptasyonunda ana rolü Sharlotta Ginsbur ve Uilyam Hart oynadı.

"101 Dalmaçyalı"

İlk kez filmin 1996 gösterilmiştir. Ailece görüntülemek için Macera komedi. Önceden Noel kez İngiltere'de küçük benekli yavru kaçırılması oldu. Onlar kötülük suçlular istediğiniz izini eve ne kadar hızlı Açık - Cruella De Vil, dönüş küçük Dalmaçyalı bağlıdır.

"Çay ile Mussolini"

ülkedeki tüm güç hain diktatör ve uşaklarının ait olan bir zaman - 1999 yılında yayımlanan Joan Plaurayt oynadığı bir diğer film, Floransa, İtalya geçen yüzyılın 30-ler içinde izleyici alır. tüm eski Amerikalılar ve ingiliz, worshipful Mussolini'nin ölçülmüş ve iyi beslenmiş hayatlarının kaos ve birbirlerinin şirket zevk ortasında, o idol saygın bayanlar kendilerine almadın mı öfkeli kadar neredeyse idealist görünüyor ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.