Sanat ve EğlenceSanat

Paleti ve kombinasyon: mavinin tüm tonları

Birçok kişi renk görsel fizyolojik hissi ortaya çıkan temelinde tanımlanır elektromanyetik radyasyon optik kapsamı, öznel özelliklere denir biliyoruz. Bu, psikolojik, fiziksel ve duyusal anları bir sayısına bağlıdır. Rengin algılanması , bir kişinin kimlik gibi ışık kaynakları çevreleyen parlak olmayan nesneler ile parlaklık ve renk polarite spektral bileşimi tarafından belirlenir. Böyle metametriya olarak çok önemli olaylar, insan görme kalıtsal kişisel özellikleri ve ruh (polimorfik pigmentlerin derece görsel anlatım).

Basitçe renk o ışık ışınları göze girerken bir kişinin aldığı izlenim, koydu. Bu radyasyonun aynı etkileri farklı insanlar farklı duygular neden olabilir. Hemen hemen her gözlemci Gerçek rengini görür.

temel renklerin biri

Mavi - adı Sesleri grubudur. Mavi bir spektral renk insan aralığı 440-485 nm dalga boyuna sahip elektromanyetik radyasyonun etkisi altında deneyim. Bu RGB sistemindeki temel unsurlarından biridir.

mavi, camgöbeği (mavi-yeşil) ve lacivert: mavi özel gölgeler arasında üç çeşidi vardır.

mavi

Biz mavi tonları her tonunu inceliyoruz. mavi nedir? Bu artık duygu yeşil renk veya mavi bölgenin geleneksel ışık karamel tonları kalmayacak şekilde yeşil yönünde hafif mavi vardiya ile öğelerin bir gruptur. Spektral mavi geçici renk modunda Windows (OOBFFF16) gölge 130 bütünleşir.

Genellikle hafif mavi veya mavimsi olarak tanımlanır. Bu düzenlemede, genel olarak diğer zayıf mavi renk arasında tahsis edildiği gibidir mavi öğe anılacaktır. Biz deri altında görmeden mavi tonu exhaling öznel olarak renk algıladıkları zaman Özellikle, mavi damarları, kan damarları düşünün.

kaynak

mavi renk temel ve orta düzey Kohler ait değil. Bu boya ve 1., 2., 3. rütbe (sistem eklenmez (renk çarkı), kırmızı-mavi-yeşil, kırmızı-sarı sistemi ve mavi).

On-yeşil-mavi-kırmızı 4-sıradadır ile ilgilidir renk (camgöbeği (yeşil ve mavi arasında) ve mavi-yeşil-mavi). Yeşil-mavi-yeşil-mavi olarak tarif edilebilir.

Bazı Araştırmacılar Rus kelime "mavi" kuş "güvercin" adı türetilmiştir inanıyoruz. Diğerleri kuş dolayı rengin "güvercinler" olarak adlandırılan söylüyorlar. Bazı kelime "mavi" şeffaf derin rezervuar olarak "derin" bir mavimsi bir renk tonu vardır kelimeye benzer olduğunu ve temiz hava mavi gökyüzünün yol açmaktadır savunuyorlar.

Yeşil gelgit açık izlenim durumunda Mavi mavi dönüştü ve sonra - turkuaz renkte. Mavi İngilizce kelime "mavi" anlamına gelir, ama genellikle "mavi" olarak çevrilmiştir. renk modunda Pencereler (140-240-120, 0080FF16) 140 tonu ile yaklaşık olarak aynı Bu renk.

Doğal pigmentler ve boyalar,

mavi tonları doğada bulunur. Yani, turkuaz bir mavimsi-yeşilimsi tonları var - alanına bağlı olarak. kıt mavi pigment biri olarak antik Lapis, çok pahalı.

Fizik

gök mavisi görünüyor. Aslında, tüm görünür renkleri, ancak 4 derece dalga boyu dispersirovaniya ters orantılı derecesini yayar. Aslında, bu durumda, görünür alan, mavi, mor ve mavi ışınları için en büyüktür. insan gözünün bu karışıklık mavi görünür.

poligrafi

Temel dört renk CMYK sistemi bir siyanojen olduğunu. gerçekte bir yazılı rengi mavi-yeşil çağrılmalıdır rağmen bazen mavi anılır. kırmızı gözlük "anaglif" ile birlikte üç boyutlu görüntü vermektedir.

iz

Renk paleti belirli bir şekilde fiziksel uygulama var renkler ve tonları sabit bir dizi denir. mavi tonları, aşağıdaki türü vardır:

 • parlak mavi - mavi Bristol;
 • turkuaz;
 • kantaron;
 • lacivert - meşgul - gri-mavi veya gri tonu;
 • gök (mavi);
 • Açık mavi ve lila notu - Cezayir menekşesi;
 • Lazurik - mavi basma alışılmadık görünümü;
 • gök mavisi (cennet);
 • kantaron - Silkova, mavi;
 • shmaltovy (buradan mavi cam hazırlandı boya, (mavisi) dövülerek);
 • ultramarin (fosil Lazurik elde edilen mavi boya).

psikoloji

mavi tonları yatıştırıcı olan güven ve güvenliğin bir atmosfer yaratan zihinsel ve fiziksel rahatlama teşvik. Bu renk o ofis ve dersliklerin tavsiye edilir, yaratıcılık işaretidir. mavi renk izleyerek, insanlar toplum ve kendisi ile barışık, sadakat, derin akıl, uyum talip. Mavi bir "eril" renkli olarak kabul edilir. O bir "dişil" pembe ile kombine.

Etnografya ve Kültür

mavi tonları animasyon filmi "Mavi Köpek" yansıtılır. Ortodoks geleneğine uygun bu renk düzeni ile tarihi, kültürel ve edebi dernekler. Örneğin, mavi Virgin renk ise, "sert savunun."

Genelde, mavinin tüm tonları bir rüya ve idealdir. Dolayısıyla, (zor ve güzel bir) "mavi rüya" kavramları, "mavi hırsız" (Ilf ve Petrov tarafından "Oniki Sandalyeler"), böylece pişmanlık sonra hırsızlık, mavi saç Malvina'ya ve muzdarip. Aslında, bu renk nesneler olarak karakterize edilmektedir "çok mükemmel."

(Dosya) "gümüş tabakta" ifadesi birisi bir onun parçası yetersiz iş olmadan istenilen vermek demektir. Aynı zamanda bir topaz taş karamel fiziksel gerçekleşme kabul edilir olduğu bilinmektedir. Ve yine bir kedi ırkı "Rus Mavi" var.

Sıcak ve soğuk tonları

arasında yer Mavi berrak renk soğuk tonları. Biraz sarı bunlara eklenecek Ama eğer radyant yumuşak bir özellik haline gelir. cennet ve tüm geçişleri - mavinin Sıcak tonları.

Soğuk tonlar kantaron mavisi, gök mavisi, vardır lacivert, koruyucu, mavi ve diğerleri.

mavi düğün

mavi düğün çok ince ve ölçülü hassasiyet bir tatil vardır. Genellikle bir düğün utangaç romantizm düzenleyin. Mavi huzur anlamıyla, asalet ve saflığı temsil eder. Dıştan, duygusuz ve soğuk görünüyor, ama olağanüstü bir çok ve bilinmeyen bir kuvvet vardır gizlidir. İnanılmaz derecede derin bir renk.

O ustaca çevreleyen renk uyum sağlar, çünkü bir bukalemun karşılaştırıldığında kolaylıkla olabilir. O herkes kendi tanımını oluşturabilir hangi Boş bir barut gibidir şaşırtıcı ve büyüleyici bir boyar.

Dünyada mavi tonların bir yeri vardır. Örneğin, Panton Enstitüsü paleti sıradan insanların aksine zorlukla yakalamak onların 119. Ama çoğunlukla orta öğeler içerir. mavi düğün için genellikle kullanmak : sıcak renkler mavi №1, bebek mavisi, aqua, turkuaz, camgöbeği, aqua, su, Bondi Plajı, iğne yapraklı yeşil, akuamarin, masmavi gri, Viridiana.

İyi ışık tonları? İmparatorluğun dönemin iç mevcut Mavi ışık tonu. Bu odalarda şehir duvarları bu renk boya ile süslenmiş o zaman oldu. Kapılar ve zemin sahipleri koyu karamel lekeli ve diyagonal üzerinde mobilya düzenlenmiş. Bugün, hiç kimse bu gümrük takip etmek zorunda, ama iç mavi tonların kullanımı tamamen haklı olduğunu.

gri-mavi (Mavi-gri) güzel mobilya ve ev mobilyası ile şaşırtıcı bir uyum Yumuşak tonları. Bu gibi özellikler asil ve zarif bir atmosfer, canlılık zengin notları oluşturulması için uygundur.

Mavi iç deniz geniş geniş sonsuz gökyüzü rahat dernekler olduğunu. Böyle güzelliğin tadını bir adam, barış ve huzur yaşayacaksınız. Mavi renk dikkatsizlik, barış ve refah hissi uyandırır. Ama biz onun aşırı yorgunluğa yol açabilir unutmamalıyız.

Biz bu makalede aracılığıyla, bunu bilerek mavi tonu kullanabilirsiniz umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.