SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden dudakların köşeleri çatlak?

Birçok tutulması neden soran: dudakların, çatlamış köşeleri? Aslında, çatlaklar bir mantardır en yaygın olan birçok nedenden, neden olabilir. Tipik olarak adlandırılan perleches yanak iç tarafında çift, yani mukoza, görünür. mantar enfeksiyonu gözleri ve köşeleri etkileyebilir. kaşıntı ve bir kabuk oluşumu eşliğinde.

Ama açıklamak için başka nedenler vardır neden dudakların çatlamış köşeler. Örneğin, eksiklik vitamin B2 vücutta. Böyle bir durumu engellemek için sağlıklı bir diyet takip etmek ve vitaminler ve mikro elementler açısından zengin diyet gıdalarda içermelidir. B2 vitamini sebzelerden elde edilebilir, tercihen yeşil, örneğin, lahana, dahası, buharda fazla somun ve kahverengi pirinç yemek gerekir. Perleches nedeniyle sıklıkla çeşitli tatlılar aşırı kullanımı aklına.

Psikologlar bu konuda kendi görünümü vardır. Onlar dudaklar köşeleri çatlamış ise, kendi hayatını ve ona ilişkinizi incelemek gerektiğine inanıyoruz. Onlar ve hassas onların hareketlerini kontrol edememe onların "güneşte bir yer" için mücadele etmek inatçı depresyon, hayatta başarılar ile tatminsizlik, isteksizlik ile bu hastalığı bağlayın.

Dişçiler psikologların görüşü desteklemektedir ve dudakların köşeleri kırık neden bir başka açıklama vermedi. Onlara göre, çoğu durumda, bu durumun kişisel hijyen banal kurallarına uyulmaması doludur. tercihen her yemekten sonra, bir gün dişlerini birkaç kez fırça koyun ve her altı ayda diş kliniği ziyaret edin. Ancak, çeşitli nedenlerle, modern insanlar olduğu sürece hiçbir ciddi sorunlar hissedilecek olarak tıbbi yardım arayan geciktirmek için. Böyle ihmal Zayed doğmasına yol strep enfeksiyonu veya diş çürümesini, geliştirir, çünkü öyle.

Ve herhangi bir kozmetik ürün ya da bir diş macunu, örneğin, bir alerjik reaksiyon olasılığı dışlanmamalıdır. Erkeklerde ise nedeniyle bir alerjiye Eğitim Zayed daha vakalar güneş ışınlarının, mine üzerinde hafif bir kaplama: bu durumda, başka bir belirti eklenir. Ne nedeniyle çatlak ağız eğer vücutta demir eksikliği? Yine, günlük diyet gözden geçirilmesi ve bu tür sığır, domuz, kuzu, kuşkonmaz, yeni patates, buğday ve yulaf ezmesi, mantar ve otlar, özellikle maydanoz gibi besinler içerir değer. Biz nar ve şeftali gibi bu meyvelerin taze sıkılmış meyve suları unutmamalıyız. Bu ürünlerin dayanan zengin bir menü oluşturun ve sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Hemoglobin düzeyi düşük ilişkili insanlık eğitim Zayed dişi yarısında, ihmal edilmesi halinde anemiye yol açabilir. Ama oldukça sık küçük çatlaklar değişen hava koşullarına sadece bir tepki vardır örneklerini izole.

E. coli her kişinin gövdesine tespit edilebilir olduğu bilinmektedir. Bu doğal süreç. miktar norm aştığında, ancak, organizma bunların çalışmasını kontrol etmek üzere mümkün hale gelir, ve çatlaklar sadece çubuklar tarafından üretilen toksinlerin bolluğu bir reaksiyon olan dudak kenarında görülür. Bundan başka, test uzman olduktan sonra metabolik bozuklukların neden gastrointestinal sistem, patolojileri varlığını teşhis edebilir.

Oluşmuş perleches bu iki nedenden dolayı imkansız her durumda yalnız bırakmayın. Öncelikle, ciddi sonuçlar ile dolu yeterince doktora zamansız itiraz, bu nedenle en kısa sürede bunları önlemek gerekir. konuşurken o gülümseme gülmek ve hatta ağlamak zorlaşır çünkü Ve ikinci olarak, bir kişinin, önemli rahatsızlık hisseder.

Hastalığın doğrudan temas yoluyla hane diğer üyeleri veya paylaşma yemekleri veya bir havlu iletilir edilebileceğini bilmek değer. potansiyel sorunlar kendilerini ve sevdiklerini korumak için, sizin durumunuzda dudak köşeleri kırık neden tam açıklayacağız bir doktora, danışmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.