Ev ve AileÇocuklar

Bir rüya, yürüyüş ve gelişme: yenidoğanın yaşamın ikinci ay

Hayatının ilk günden itibaren, çocuk aktif olarak büyüyen ve geliştirmektedir. Anne ve baba, gece ve gündüz bebek sadece 1 aydır, özellikle de onun durumuna endişe. Ya ebeveynler o sadece öğrenmek için ne yapabilirim bir küçük adam olduğunu bilmek çok önemlidir ve size özel dikkat gerektiğini söyledi.

karakterize edici özelliği yenidoğan yaşamın ikinci ay aktivitesinde bir artış ile ize. Kıt şimdi bir rüya 16-17,5 saat harcıyor. Bir saat - Bu durumda, bebek öncesi ve 30 dakika beslendikten sonra uyanık kalabilirler. bebek ile konuşmak için bir an kaçırmayın, o sözlerin ve eylemlerin cevap çalışıyor nasıl görmek çok güzel! Geceleri, bebek (veya yukarı ile 6-5 saate kadar uyandırmadan daha uzun daha uzun uyuyabilir yapay beslenme).

gelişimi yaşamın çocuğun ikinci ay bir günlük yürüyüş içerir. Yaz ise, en az 4 saat boyunca (2 saat 2 ayak) için bebek açık havada ile yapılması önerilir. Ancak, bu sefer de artırılabilir. Sokaktaki grudnichka beslemek için fırsat Yani, yürüyüş neredeyse bütün gün sürebilir. Tabii ki, öncelikle durum ve çocuğun ruh hali üzerinde ve hava şartlarına odaklanması gerekiyor.

termometre -10 derecenin altına düştüğünde, ve durumda esen soğuk rüzgar içinde iken soğuk sezonunda bebek ile yürüyüşe gitmek için tavsiye edilmez. Sundurma veya bebek ile bu koşullar altında gitmek mümkündür gazebo. Hala Hava iyi ise, o sokakta bir yürüyüş 40 ila 60 dakika sürmelidir.

Yeni doğan hayatı ve ikinci ayda yeni beceriler eşlik eder. uzun Kid bacaklarını ve kollarını uzatır, bunlar aktif bir çalışma. Şimdi, yumruklarını açar.

Bu nesne, çok uzakta (artık metre) değil itibaren ise herhangi bir parlak nesne onları bir süre ele geçirmek için de kırıntıları dikkat çekmek, ancak sadece, çocuk, bakışlarını takip edecek.

bebeğin hayatının ikinci ay anne Gülen'i memnun edebilir. Anne ve baba uzun zamandır beklenen "aga" duyabiliyorum. Ve şimdi yabancılara kendi yakınları tarafından iyi ayırt edilir ve bunları hoşlanır çünkü kesinlikle onlar, çocuğunun ilk gülüşünü görmek olacaktır.

işitme gelişimi - bu da yeni doğanın yaşamın ikinci ay ile karakterizedir budur. kursta çıngıraklar sağlayabilirsiniz. Bebeğin bundan mahrum sallayın ve o oyuncağa başını açacak. Ancak, her şey aynı anda olur. İlk başta o biraz sesin geldiği yöne bakmak emin olun sonra neler olduğunu düşünmeye sanki, sakin ol, ve oldu.

Sonunda o bu dönemde edinir ki bebeğin temel becerileri sıralar. Böylece, yeni doğanın yaşamın ikinci ayın aşağıdaki becerilere sahip:

  • çocuk annesi "sütununda" elinde onu tutan zaman başını yükseltmek ve dikey olarak birkaç saniye tutun yapabiliyor;
  • Bebek sıkıca PALM bir oyuncak veya başka bir nesne sıkıştırır;
  • bebek ilk sesleri yayınlamak çalışır;
  • karşılık olarak yetişkin gülümseyen;
  • Ona kafa dönüp, ses kaynağının arayan;
  • Eğer hareket veya yetişkin yürürken konunun gözlerini eşlik edebilir.

Bebeğiniz kadar bu listede şey yapamıyorsan, merak etmeyin! Her zaman her çocuk kendi hızlarında gelişir unutmayın. Bunu ya da ne çerçevesinde özelleştirmek veya standartlarına uyum sağlamaya çalışmak gerekmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.