KanunCeza hukuku

Breivik hapishane. Breivik hapishanede yaşıyor gibi?

Anders Breivik - 21 yaşında - Norveç'te ilk ceza, o Devlet hapis cezasının hukukuna göre maksimum aldı. Böyle ciddi bir cümle 77 kişiyi öldürmek için ona geçti dikkati çekiyor. suçlunun bugün cezasını çektikten durumlarda ve hangi şartlarda mahkumların hapis Breivik?

Norveç'te terör en "ünlü" için Islah tesis

Anders Breivik Oslo yakınlarındaki Ila cezaevinde hapis uzun cezasını çekiyor. uzun ve karmaşık bir geçmişi olan bu ıslah müessesesi. Başlangıçta, cezaevi kadınları içerecek şekilde inşa edilmiştir. temelinde İkinci Dünya Savaşı sırasında ıslah müessesesi toplama kampına o düzenlendi. Cezaevi dönüştürülen Bugün, 12 bloktan ayrılır, aynı zamanda burada mevcut olabilir mahkumların, maksimum sayısı - 124 kişilik. Breivik cezaevleri ve resmi 230 çalışanı istihdam Burada personel sayısını, bugün çarptı. Özel dikkat güvenliği ödenir. 2004 yılında, kaçma amaçlı esir yapılmış, ancak gecikme ve o birkaç dakika alabilirsem odasına geri döndü.

hak ve tutukluların görevleri

Bugün, Ila cezaevinde mahkumların büyük çoğunluğu genel modundasınız. Ama A. Breivik faili, tüm diğer mahkumlar özellikle tehlikeli ayrılmış olan edilir. Kamera ve işlerin olan herkesi cezaevi personeli tarafından sürekli gözetim altındadır. Tüm mahkumlar dış dünya ile iletişim hakkına sahip, ama sayı ve aramalar ve oturumlar internet erişimi süresi bireysel olarak belirlenir. İzin ziyaretler insan hapiste tutulduğu. Ancak Breivik oturur hapis, sadece daha önce misafir inceledikten sonra ve toplantı yanı sıra odasının tam bir denetimden sonra bu tür ziyaretleri gerçekleştirmek için izin verir. Tüm yazışmalar, gelen mahkumlar adı (e-posta dahil), ıslah kurumu veya alt kümesi temsilcileri tarafından incelenmiştir. Ila cezaevinde tutulan hükümlüler, istihdam, eğitim ve kendinden eğitim faaliyeti hakkına sahiptir.

özel tutsak

Anders Breivik Norveç'in standartlarına göre belirli bir esir vardır. Prensip olarak böyle bir yüksek sesle ve şiddetli suç böyle bir barışçı ve insancıl ülkede yapılabilir dikkat çekicidir. Davalının aklı üzerinde kararından sonra onun için uygun bir ceza seçme sorunu gidermek için gerekli hale gelmiştir. Breivik suçlu etrafında olanlara özellikle tehlikeli kabul edildiğinden, bu tam izolasyon ve özel rejimi altında tutulmalıdır. Ancak, ıslah tesisi bir mahkum tüm hakları uyacaktır. Bu kayda değer olduğunu özgürlükten mahrumiyet 21 yaş - Norveç yasalarına göre en büyük ceza. Buna göre, orada bu tür mahkumlarla ilgili deneyimi. özel rejim uzun bir süre için muhafaza edilecektir beri Breivik onun fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması için gerekli tüm şartlara uygun olarak gerçekleştirilmelidir cezaevinde yaşıyor.

Yatak odası kamera

ıslah kurumunun idarenin görüşüne göre, mahkumların ana cezası hücre hapsinde tutulan - Temel insan iletişiminin yokluğunu. Cezaevinde Breivik neden olduğu manevi zarar için, özel bir kamera onun için yayınlanmıştır. Aslında, bu küçük alan iki yatak odalı daire - tüm, tabii ki, sadece ve fırfırlar ama ilk dernektir. Soru: "Cezaevinde Breivik yaşamak nasıl" - bugün bakımı birçok sakinleri, ama bunun cevabı karışık reaksiyondur. Bir seri katille bertarafı bir yatak odası, özel spor salonu ve bir ofis olan en Yani, - bir çalışma alanı ve bir dizüstü bilgisayar ile bir odadır. Bir tuvalet ve yıkama için küçük bir lavabo ile basit bir banyo bulunmaktadır.

Cezaevinde tutuklu Breivik'in koşulları

Bütün mahkumlara gibi, Ila cezaevinde en ünlü ve tehlikeli katil günlük taze havada yürür hakkına sahiptir. Breivik evler İslahevi, iyi yemek ünlüdür. Yerel mahkumların günlük et ve taze sebze, meyve menü. Mahkûmların diyetler farklı ve dengeli O. Yani idarenin politikası, kısıtlamanın hükümlülerin fiziksel sağlığına zarar vermeyecek gerektiğine inanılmaktadır olduğunu. Cezaevi Breivik rehabilite kalmaz, ama bir adam daha mükemmel hale getirmek için. Ana terörist Norveç onun emrinde ayrıca, egzersiz makineleri ile kişisel oda kütüphaneyi ziyaret etme hakkına sahiptir. iletişim yönetiminin açığı ıslah subaylarla sonucuna kişileri teşvik telafi etmek. Gelecekte düzenli, onu birlikte satranç oynamak ziyaret çalışmak ya da sadece nötr konular hakkında konuşmak istiyorum özel eğitimli insanları işe alınacak olması mümkündür.

terör Beklentiler Norveç 1 №

Federal yasalarına göre, A. Breivik genel rejim veya şartlı tahliye transfer imkanı ile hapis 21 yıl hapis cezası. ceza çok aynı suçlu suçluluk kabul ve resmen af istemez ve cümle azaltmak için ileri sürmüştür. yukarıda sözü edilen mahkemenin özgürlükten yoksun sonunda davayı yeniden incelemek ve hapis süresini artırmak. Bugün Breivik hapis yaklaşık 850 bin dolarlık bir yıl onun içeriğine geçirir. İntihar deli ilan edildi ve uygun bir tıbbi gerekir, bu miktar birkaç kat artabilir. Breivik bizzat kendi içeriğine herhangi bir özel açıklama yapmaz. Suçlu o hapis birkaç kitap ise yazmayı planladığını söyledi. Onun daktilo veya dizüstü bilgisayarın kişisel kullanım için sorulan bu nedenle içindir. Breivik Hapsin ne o nerde tutulduğunu Bugün, bütün dünya biliyor. Birçok tür konforlu koşullar tür suçları işleyen kişi için çok iyi olduğu görülüyor. Ancak, gümrük ve Norveç'te kanunları bakılmaksızın onun tarafından işlenen suçların ciddiyeti nedeniyle, her kişinin haklarına ve kimliğini saygı çağrısında bulundu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.