Sanat ve EğlenceTiyatro

Dmitry Bertman, tiyatro yönetmeni: biyografi, kişisel yaşam, iş

Tiyatro yönetmeni Bertman Dmitriy Aleksandrovich, onun yapımları sayesinde dünya çapında bilinen eşsiz "Helikon-Opera" nın yaratıcısı. Onun performansları kolay, zarafet, özgünlük, doğaçlama ve müzik malzeme için harika saygı vardır.

Opera dahi

Dmitry Bertman Moskova'da 31 Ekim 1967 doğdu. Çocukken bile annem piyano sınıfı ve birkaç kez Haftada müzik okulunda onu alındı tiyatroya sürdü. Ailesi teatral ortamında bir çok tanıdığı vardı Dmitry Bertman, o büyük ruhsal empatiyle izledi Gençlik Tiyatrosu, içinde "Tavşan-zaznayka" nin ilk performansını hatırladı. Ve mola anne sırasında kuliste götürdü, çocuk o Baba Yaga görmek şaşırdı - bu evlerinde genellikle amca Volodya olduğunu. Bir kongre, oyun ve bu yapılır aktörleri izlerken zevk - Dmitry sıradan bir seyirci olmaktan ve şimdi tiyatro olduğunu fark beri söylüyor.

Küçük bir Dmitry bir oyuncak oldu - dönen bir tekerlek üzerinde tiyatro düzeni ve gelecekteki yönetmen ilk yapımları oynanan çocukluk zaten. Zaten beşinci sınıfta, o sadece bir opera yönetmeni olmak istediğini biliyordu. genç için en iyi eğlence Bolşoy Tiyatrosu'nda Pokrovsky provalara gizli bir ziyaret oldu. Her gün biraz gitti tiyatro. Stanislavsky, ezbere bütün performansları tek bildiği sanatçılar hatırladım. Yani çocukluk kader Dmitry dan mühürlendi.

öğrenme

GITIS bir başvuruda - kimin biyografi görünüşte önceden belirlenmiş olan 16 yaşındaki Dmitry Bertman, bir kader karar alır. Bu Moskova Devlet Üniversitesi girmek için gidiyordu, ben hazırlık dersleri oraya gitti ve ancak o zaman yönetmenlik kursuna gitmek için yola çıktı. 16 yaşını yönlendiriyor etrafında katı Tüm, gerçekçi değil ve seçim komitesi çok şüpheci oldu. Ama explication incelenmesi katılımcının yetenek şüphe getirmeyecek uzmanları ikna etmeyi başardı. Bertman için çalışmanın tüm yıl boyunca dikkatini perçinli ve o meslekte var olma hakkını kanıtlamak için her gün vardı.

Zaten çalışmanın yıllarda Dmitry performansları koymak için her fırsatı arayan. O Syktyvkar, Odessa, Tver il sinemalarda çalışır. doktor ve hemşirelerin korosunda şarkı öğretimi, medikal Meclisindeki amatör daireyi Öncü ve bunun için ilk ünlü şirketin gelecekteki performanslarının doğmuş bir prova salonu, alır.

"Helikon-Opera" nin tiyatro yaşamı

Stravinsky'nin "Mavra" - Zaten Dmitry etrafında Enstitüsü'nün son yıllarda ortakları küçük bir grup kurdu, onlar dört kişi üzerinde operasını koydu. Ve mezuniyet kendisi kendi tiyatro fikri sonra. Ve görünmeyen oldu - genç 23 yaşındaki erkek kendi operasını yaratır! Yavaş yavaş, topluluğu 20. yüzyılın bestecilerin eserlerinin ilginç bir repertuarı oluşur. Bunlar bir bütün olarak ülke için ve özellikle sinemalarda çok zor zamanlardı. Ama Bertman o kayıt ve üretime yatırım yapmak sponsorlar ikna etmek coşkun enerji oldu çekilmek istemedim. Onlar mümkün "Pagliacci" Leoncavallo koymak ve daha geniş bir kitleye çekmek için yapar 12 kişilik bir koro tarafından birleştirilir.

1993 yılında "Helikon-Opera" Bir devlet tiyatrosunun durumunu alır ve aktif geliştirmeye başlar. Başlangıçta şirketin 30 personel birimleri, tiyatroda çalışan 300 kişi daha bugün oldu. Seyirci yönetmenin arayışı Bertman takdir ve yeni bir olağandışı tiyatro aşık. Yönetmen devrimci ve bir kabadayı, o bir klasik koyar, ancak her zaman yeni bir yorum bulur denilen ve çok kitleler ve eleştirmenler çekilir.

Tiyatro, charisma Bertman bekletme o derece girişken bir insan ve tiyatro, burada önemli sanatçılar, ünlüler ve politikacıların gelmeyi tercih eserlerinin hayranları bir kulüp oldu. Örneğin, Valentina Matvienko, bazı Performansları yedi kez izledim arkadaşlar ve resmi heyet bir sürü yol açtı.

Bugün "Helikon-Opera" repertuvarı klasikleri oluşmaktadır: "Aida", "Boris Godunov", "Carmen", "Maça Kızı", "Sadko" ve çağdaş eserler: "Gershwin-Gala", "Dr Haass", "Multik- operası. " Aynı ful ile dünya çapında yaygın, tiyatro turları biletleri satın alamazsınız New York'taki Metropolitan Operası'nda Premier Tiyatrosu yayınlamak için.

Uzun bir süredir tiyatro yanlış odaya sokuldu, ancak Kasım 2015'te Dmitry Bertman inanılmaz ve kahraman çabaları sayesinde "Helikon-Opera" Nikitskaya üzerinde kendi binasına taşındı. Şimdi daha ileri yaratıcı aramalar için fırsat modern tiyatro sahnesi ve bol var.

Yönetmenin işi

"Helikon-Opera" hariç Bertman Dmitriy Aleksandrovich aktif dünyada birçok tiyatro çalışıyor. Yaratıcı etkinliğin 20 küsur yıldır, o iyi sinemalarda yaklaşık 90 performanslar üretti. onun bulguları arasında, İsveç'te Toronto Dijon Tallinn Roma'da "Çıplak Kral", "Faust", "Nabucco", "Denizkızı", "Othello". Yaratıcı yöntem Bertman dünyada büyük ilgi o festivaller, yarışmalar jüri davet edildi olduğunu.

1994 yılından bu yana Bertman yurtdışında öğretmeye başladı ve 1996 yılından bu yana RATA kendi atölyesini, yöneltme dairesi başkanı açar.

Yaratıcı başarıları ve ödülleri

Dmitry Bertman ana başarı - dünya çağdaş yenilikçi Opera Binası'nın etrafında inanılmaz başarılı biri. "Helikon-Opera" her zaman tükendi, hedef kitle memnuniyetle yaratıcı yönetmen bulur bak. Londra, Paris, Stockholm, New York tiyatro Turlar, izleyicilerin çok sayıda çekti, eleştirmenler Bertman oluşturan yeni bir Rus operaları oluşumu, hakkında söylenecek.

Yetenek Bertman defalarca haklı ödül aldı. En iyi müzikal tiyatro yönetmeni için çeşitli "Altın Maske" vardır, iki kez layık "Sezonun Hit" - Çeşitli yabancı ödüllerin takdim teatral figürlerin ödülü, ve Dostluk Düzenin sahibidir. 1998 yılında Dmitry Bertman 2005 yılında, Rusya Onurlu Sanatçı haline Rusya Federasyonu bir halk sanatçısı oldu.

gizlilik

ailesi hakkında o görünüşte düşünmek için hiçbir zaman ne kimin özel hayatı gazeteciler arasında keskin bir ilgi olduğunu, iş ile meşgul Dmitry Bertman,. O coşkun sahibi ve meraklı doğasını yansıtır evinde en, çok sayıda misafir her zaman, çok girişken.

Bir tiyatro, o adam performanslar ziyaret, seyahat, çok okur ve işler - - İşin saplantı insanlar varsa, o Dmitri Bertman, onun için bir özel hayatı olduğunu ve onun hayatı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.