Sanat ve EğlenceLiteratür

Hikaye "Zavallı Liza" Lisa karakteristik. Kitabın, NM ana karakterlerden karakterlerin psikolojik tahliller Karamzin

NM Karamzin basit ama asırlık durumun çok dokunaklı ve dramatik bir hikaye yazdı: o seviyor ve - hayır. Lisa'nın hikayesi "Kötü Liza" özellikleridir sorusunu cevaplamadan önce Ancak, işin konuyla ilgili en azından, en azından biraz fırça yukarı, gereklidir.

öykü

Lisa - yetim. Şehirde çiçek satan: babasız bıraktı, o işe gitmek zorunda kalır. kız çok genç ve toy olduğunu. onun "iş günü" birinde Lisa Bu değer daha fazla 20 kat ödeyen, ona çiçek satın şehirde bir genci (Erastus), gördük. Erast bu eller sadece onun için çiçek toplamak zorunda olduğunu, aynı zamanda belirtti. Ancak, ertesi gün o gelmedi. Lisa üzgündüyse (tüm genç kızlar gibi, o övgü için çok açgözlü). Ama ertesi gün o evinde Erast Lisa'yı ziyaret etti ve hatta annesi ile konuştum. Yaşlı kadın, genç bir adamın annesi çok hoş ve kibar görünüyordu.

Ve böylece bir süre devam etti. Erast Lisa'nın bekaret ve masumiyetini reveled ve o (19. yüzyılın köylü kız) sadece güzel bir genç asilzade kur hayrete.

Lisa onun olası yakın evlilik hakkında dediğinde ilişkide bir dönüm noktası geldi. O üzgün ve depresif ama Erast içini rahatlatmış ve onun geleceğini boyalı ve onların üstünde gökyüzü elmas olacağını söyledi.

Lisa biraz daha neşeli - Erast inanılan ve rahatlama dalga ona suçsuzluğunu verdi. Tahmin edilebileceği gibi, toplantılar doğası değişti. Şimdi Erast tekrar tekrar kızın tutun kendi ihtiyaçları için kullanmaya herhangi bir endişe taşımıyor. Sonra Lisa ve Erast olan ilişkisinin sıkılmış ve kendisine ülkesine hizmet ve hızla servetini dağıtmak vermedi ordu tüm bu tyagomotiny gelen kaçmaya karar verdi.

ordu Erast döndükten sonra, tabii ki, bir hece o zamanlar bir arabaya sokakta gördüm, bu konuda Lisa söylemedi. Ona koştum, ama ikisi arasında meydana gelen değil çok hoş sohbetten sonra, eski sevgilisi Lisa parasını koyarak, kapıyı koydu.

Böyle keder Lisa gitti ve bir havuzda kendini boğuldu. Eski anne onu takip : başka bir dünyaya kısa sürede o kızının ölüm haberini olarak, hemen bir kriz geçirdi ve öldü.

Şimdi Lisa'nın hikayesi "Kötü Liza" özelliğidir sorusunu yanıtlamak için hazır.

Lisa karakteri

Lisa'nın babası öldü diye, erken işe gitmek zorunda olduğu gerçeğine rağmen, aslında bir çocuktu. Ama hayat o nasıl öğrenmek için zaman yoktu. Tecrübesizlik kız ve zevk hayatının amacını gören yüzeyin genç asilzade çekti. Bu seride, aynı zamanda onu hayranlıkla yoksul Liza yoktur. Erast çok gururlandım tutum çok genç ve çok taze kız ve o aşırı naif oldu. Ben yüz değer genç tırmık tavrını aldı ve aslında can sıkıntısından bütün bir oyundu. Kim bilir, belki de Lisa gizlice zamanla metresi pozisyonunu umuyordu. karakterin diğer nitelikleri arasında şefkatliydi ve spontaniteyi dikkati çekiyor.

Biz ana karakterin kişiliğinin tüm yönleriyle tarif olmayabilir, ama göründüğü gibi, Lisa'nın karakteristik "Kötü Liza" hikayesi berrak ve onun varlığının özünü kapsayan oldu yapmak için yeterli bilgi yoktur.

Erast ve içeriği

Erast - - Tipik bir esthete ve hedonist ikinci hikayenin kahramanı olduğunu. O sadece zevk için yaşar. O bir zihin vardır. Bu zekice eğitimli olabilir, ancak bunun yerine bir genç beyefendi sadece bunun için hayatını ve Lisa yakar - eğlenceli. o saf ve kusursuz iken, çizer gibi bir kız ilgilenen Erastus ornitolojist yeni onları açılmış kuşların görünümü, ama Lisa Erast verince, onun sıkıldı ve o, hedonizm tarafından yönlendirilen geçti yani, herkes aynı olur özellikle onun aşağılık davranış sonuçları hakkında düşünmüyor.

genç bir adamın etik olmayan davranışı yalnızca belirli ahlaki değerlerin prizmasından olur rağmen. Bir kişinin vicdansız olduğunu (ve hangi Erast idi), o zaman o bile yaptıklarının bulunan alçaklık, payını hissedemiyorum.

Hayatta arayan adam tanımı gereği yüzeysel bir zevk vardır. O derin duyguların aciz. Ve tabii, bir orta yaşlı dul kadınla para için Erastus evliliği kanıtlayan bir düzeltici vardır.

Işık ve gölgenin, iyi ve kötü arasında bir mücadele olarak Lisa ve Erast yüzleşme

o gece ve gündüz, ya da iyi ve kötü gibi - İlk bakışta Lisa ve Erast gibi görünüyor. Buna göre, hikaye "Zavallı Liza" ve karakterizasyonu Erastus gelen Lisa karakteristik kasten hikayenin yazarı aksine, ancak bu doğru değildir.

Lisa'nın görüntü ise - iyidir, iyi bir şey, dünya, ne de insanlar ne gerekli değildir. Bu sadece uygulanabilir değil. Ancak genel olarak, iyi yazılmış hikaye "Zavallı Liza" (biraz duygusal olsa da). etraflıca tanimlayabilir lisa karakteristik - Aptallıktan ulaşan, saflıktır. Biz 19. yüzyılın bir köylü kızı bahsediyoruz çünkü Ama, onun suçu değil.

Erast da haddi zatında kötü değildir. kötülük için karakter gücü gerekir ve onun yazık ki, asilin sahip değildir. Erast - basitçe infantil oğlan sorumluluktan çalışan. O tamamen boş ve anlamsız olduğunu. Onun davranış iğrenç, ama kötülüğü adlandırabilirsiniz ancak şer daha çok uygulama zordur. Bu hikayeyi "Zavallı Liza" keşfetti hepsi bu. Özellikleri Erastus ayrıntılı daha verilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.