Ev ve AileÇocuklar

O anne düşünmek gibi bir çocuğun dişlerini değişen korkar mı?

Altı yıl - çocuk sabit süt dişlerinin bir değişiklik olduğunda yaşı. İlk ön kesici dişler değiştirin. insanlara adlandırıldığı şekliyle ilk kalıcı azı dişleri ya, "altı" de bu yaşta görülebilir. Karışık dişlenme çeşitli aşamalardan ayrılabilir. İlk aşama - bu merkezde konumlandırılan birinci "altı" ve kesicileri, teşkil, erken karışık dişlenme oluşumudur. İkinci aşama - dinlenme periyodu, onun ise azı dişleri görünmez. 9-11 yıldır orada çocuğun dişlerinin bir değişiklik çekirdek bölgesinde: daimi molar yer premolar dişlerin ortaya çıkar. Tamamen oluşmuş kalıcı dişlerin 12-13 yıl. İşte çocuklarda diş değişimin sırasıdır.

, Kaprislerini, Ağlayan çığlık

Birçok anne-baba bir diş değişim nasıl korku ile hatırlama ateş,: Çocuklarda sevgili yavru at histeri, hasta mutsuz kendilerinden bunları kaldırın. Tabii ki, biz anlamak gerektiğini süt ve daimi hem dişlerin görünümünü - nahoş bir durum. Ama çocuğunuza yardımcı ve acısını dindirmek edebiliyoruz. oluşumu ile ilgili olarak ilk diş, acı verici bir süreçtir ve neredeyse çocuk herkes onun noktasına yanıt vermiyor. o 38 ° aşacaktır olarak onunla başa kısa sürede gerekir. Bu süreyi ve soğutma dişliklerini kullanın diş anestezikler jeller ( "Kalgel", "Kamistad", "Holisal"), kırıntıları parmak ucundan ya da özel bir masaj ile yumuşak masaj diş etlerini olun. değişimi çocuk dişleri de sabit içine uyuşukluk, düşük dereceli ateş eşliğinde, fakat diş kaybı çoğu durumda sorunsuz gerçekleşir edilebilir. sürekli dişlerin görünümü gecikmişse Ancak, istişare pediatrik dişçi gerektirir dişeti iltihabı, neden olabilir. Bazen doktor DC ortaya çıkmasını teşvik etmek zamanı ise, süt dişi kapmak karar verebilir.

ebeveynlerin hatalar

En yaygın hata ebeveynlerin - püskürmesi sonra daimi dişler dengesiz gül gerçeği onların heyecan. diş değişim çocuk dişleri arasında ön, orta ve lateral kesici dişleri etkiler 6-7 yıl içinde, orada büyük bir boşluk olduğunu ve onlar yana eğik olduğunu görebiliriz. boşuna bu konuda Deneyimler. Gelecekte anomali samouregulirovana böylece bu fizyolojik norm, yani onlar bir açıda olmalıdır. herhangi bir dış müdahale istenmeyen Bu yaşta, hizalama dişleri ters sonra duran diğer diş etkileyebilir patlak olarak. Kalıcı içine çocuk normalde meydana diş değişimi, çocuğunuzun doktoruna, bir ortodontist gösterdiğinden emin olmak için.

Nasıl bebek dişleri tutmak için?

Yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle büyümek için başarısız, çürük etkilenir, kaybetmek süt dişleri doğal nedenlere bağlı değildir olurlar. nedenleri çoktur: kötü beslenme, antibiyotikler, gerekli hijyen eksikliği. Fakat modern teknoloji tıpta, özellikle pediatrik diş hekimliğinde, şimdi mümkün matkap olmadan ve anestezi olmadan genç hastalar diş tedavisinde olun. İlk çürük sondaj olmadan doktora bir ziyaret gerçek bir muamele yapıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.