Ilişkilerİlişkilerin kopması

Bir kavgadan sonra sevdikleriyle barış nasıl yapılır

Her bir çiftin hayatında, en güçlü, yanlış anlaşılmalar bile ortaya çıkmakta ve çoğunlukla ciddi çatışmalara neden olmaktadır. Bu nedenle şu ya da bu anda soru ortaya çıkabilir: "Sevgili arkadaşınızla nasıl uzlaşabilirsiniz?"

Kısaca ana hakkında

Tartışma çatışmaların sonu değildir. Bu, yine de çok incinmiş ve hatta kızgın olan eşinizin ilgisini çekeceğinizi hatırlatan bir husustur. Bazen, çatışma sonrasında hemen seçilmişlerle uzlaştırmaya çalışmamalısınız. Bu, yanlış anlaşılmalara ve yeni bir saldırganlığa neden olabilir. Ancak uzlaşmayla ertelemek de buna değmez, aksi halde sevdiğiniz biri ihtiyacınız olmadığını düşünür.

İlk adımı öğrenmek

Bir tartışmadan sonra sevgili ile nasıl bir araya geleceği sorusunda, çatışma sonrası ilk olarak yakınlaşmaya gidecek olan kişiye özel önem verilmelidir. En zor şey, bir açıklama sıcağında ortağınıza daha fazla zarar vermemektir. Bunun için, tartışmanızın bir sürü sebebini unutun ve onu sevdiğiniz kişiye nasıl özlediğinizi, nasıl kaçırdığınızı söyleyin.

Sabır gösteriyoruz

Seçilenin çatışmayı henüz çözmeye hazır olmadığı da olur. İstemediği takdirde, sevdikleriyle nasıl uzlaşma sağlanır? Böyle bir durumda eşe biraz zaman ayırmak daha iyi olur. Aynı zamanda, soyut bir konuyla ilgili bir sohbet başlatmaya çalışabilirsiniz. Romantik bir film izlemek için ikinci yarışmanızı önerin - bu, eşinizin sizinle bir diyaloga girmek için "serinlemesine" ve gelecekte olanak tanıyacak. Unutmayın ki çatışmalar, psikolojik travmanın, duygusal rahatsızlıkların sebebidir. Buna ek olarak, insanların duygularını büyük ölçüde etkilerler ve tezahürünü önlerler. Ancak, çatışmayı ortadan kaldırma arzusu, bir insanı en iyi ışıkta gösterir; zira sevilen bir erkeğinle barış yapmak , örneğin, hayatındaki eşinin uğruna bir kadın olarak anlayabilir, affedebilir ve küçük imtiyazlar verebilir.

Bir çatışma olsaydı

Bir anlaşmazlık sonrasında sevdikleriyle nasıl uzlaşılır? Önce sakin olun. Sesi yükseltmemeye ve sevdiklerinize iddia etmemeye çalışın. Psikologlar her çatışmadan sonra derin bir nefes alıp kendilerini otuza kadar sayarlar. Kendinize sorun - sizin için daha önemli olan şey: aptal bir önemsememek veya sevmek ve bir eşin karşılıklı anlayışı. Sessizce ve nazikçe konuşun, her durumda sesi yükseltmeyin. Sevilen biri tüm tartışmalarınızı ve argümanlarınızı kategorik olarak reddiyse, kızmayın - ona düşünmek için biraz zaman tanıyın, yalnızca ültimatom kullanmayın ve ona karşı iddialardan kaçmayın. Eğer çatışmanın nedeni bir önemsemeden değil, daha ciddi bir şeyse, ilişkinize müdahale ediyorsanız, kavgayı derhal çözmek daha iyidir. İkinci yarıya gel, kucakla, öp ve özür dile. Bir tartışmanın kışkırtıcısı iseniz, bir ortağın sözlerinin sizi rahatsız ettiğini açıklayın, fakat buna rağmen sevdiğiniz kişiden çok sevin ve sevinirsin.

Ayrıldıktan sonra sevdikleriyle nasıl uzlaşılır?

Sık sık kavgalar bir ilişkinin sona ermesine yol açar. Sonuçta, karşılıklı anlayış yoksa, ortaklar dağılmaya karar verirler. Ancak kızgınlık ve öfke duygusuna rağmen, duygular yeterince uzun sürebilir. Ortaklardan nispeten uzun bir süre ve belki de her ikisi de sevdikleriyle nasıl uyum sağlayacaklarını düşünüyorlar. Peki, ne yapmalı?

  1. Tüm kızgınlıklarını boşa harcayın ve seçilenlerle uzlaşmayı düşünün. İlişki sırasında olan komik ve nazik şeyleri hatırla. Unutmayın, hangi koşullar altında, nerede ve nerede tanıdığınız gerçekleşti. İlişkinizi gerçekten geri getirmek istiyorsanız, olumlu ve güzel anıların sayısı negatif ve hoş olmayanlardan daha büyük olmalıdır.
  2. İkinci yarımızı arayarak başlayın. Sevilen biri çağrınızı düşürürse veya telefonu açmazsa, eşinizin en sık gerçekleştiği yeri ziyaret etmeyi deneyin. Görmek, bir diyalog başlatmak için acele etme. Her ikisinin de uygun bir saatinde bir toplantı teklifini çekin. Size unutulmaz bir yer olarak pahalı bir yer atmaya çalışın - bu, tanıştığınız bir kafe, ilk öpücüğünüzün yaşandığı sokak vb. Olabilir.
  3. Bir randevuda, ilişkinin olduğu tarihte eşin sevdiği kıyafete girin. Toplantıda, başınıza gelen harika anları hatırla. Sevilen birine, onu gerçekten özlediğini, ilişkinizin zamanını geri dönmesini istediklerini söyleyin, ona tekrar baştan başlamasını isteyin.
  4. Eğer yarım, bunu reddederse kalan arkadaşlarını önermek. Genellikle eski çift tekrar iletişim kurmaya aldırmazlar. Bu, iyi bir ipucu işlevi görecek ve eşinizle bir ilişki kurmaya çalışabilirsiniz. Ona göre daha iyisini seçtiğiniz için değiştirdiniz ve seçtiğiniz kişiyi sevmeye devam edin. Zamanla, iletişiminiz sıcak bir dost bir ilişkiye dönüşebilir ve tekrar yakınlaşmaya çalışabilirsiniz.
  5. İlginç bir hareket kullanın - ikinci yarıya unutulmaz bir hediye veya hatıra seti yapın. Bu küçük şey eşinize, sizin ve harika ilişkilerinizi hatırlatacaktır. Şimdiki duygularınızı sevdiklerinize ifade edelim - bu güzel bir kartpostal, romantik bir mesaj veya iki sevgili figür olabilir.

Anlaşmazlıkları önleme

Psikologlar çatışmanın ortaya çıkmasından hemen sonra söndürmelerini tavsiye eder. Yeni kavgalar riskini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. Eşinizi samimiyetle suçlamayın - bu tür suçlamalar çok saldırgandır ve nadiren unutulur.

2. Sizi bir araya getirecek ortak bir tutku bulun - bisikletle birlikte gezin, yüzmeye, bulmaca toplamaya, sergilere ve müzeleri ziyaret etmeye, ilginç filmler izlemeye.

3. Rahatsızlığını kendiniz gizlemeyin - en iyi seçenek, eşinize nazik bir şekilde kendinizi nasıl hissettiğinizi söylemektir.

4. En sevdiğiniz kişiyi daha pozitif özelliklerle bulun ve daha sık nasıl seviyorsun hakkında konuş.

5. Eşiniz hakkında dedikodu kullanmaktan kaçının - ilişkileriniz ve şikayetleriniz hakkında kimseye söyleme.

6. Hiç kimse birbirinizden dinlenmeyi yasaklamıştır - yararlı eğlencelik olacaktır ve seçtiğiniz şeyi özleyeceksiniz.

7. Tüm sorunları kendiniz çekmeyin - eşiniz bağımsız ve emin bir kişidir.

8. Sevdiklerinizle iletişimde, "her zaman olduğu gibi", "babanızın tamamında", "evet bütün aile böyle", "güvenilemezsiniz" gibi dikenli sözcüklerden kaçının. Eşinizi eleştirmeyin, "tekrar", "her zaman" ve "hiçbir zaman" kelimelerini kullanmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.