SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Hastalıklar sol üst kadranda ağrı prvoschiruyuschie

Her durumda, insan vücudunda karşılaşılan sorunlara ağrı sinyallerinin görünüşü, bu başarısızlıklar iç organlarda meydana nerede mümkün tam olarak belirlemek mümkün kılar. Genellikle ağrı ve yoğunluğu doğası vücut hastalığı veya iltihap varlığını tespit edebilir.

Sol üst kadranda ağrı varsa, o mide, böbrek, diyafram, pankreas, dalak, bağırsaklar ve kalbin hastalıklarının ortaya çıkmasını işaret edebilir.

Hastalığın dalak ağrı. Dalak vücut yüzeyinden kısa bir mesafede bulunan ve işlemin sona ermesinden sonra, kan eritrositenden ortadan kaldırır. Dolayısıyla, yarasından vücudun artış sol subkostal yalan ağrının neden veya mononükleoz gibi hastalık varlığı,. ilişkili bir kesici ağrı ortaya dalak yırtılması, çoğu zaman bu olay vücudun güçlü travmatik etkisinin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Mide hastalıklarında ağrı. Mide hastalıkları genellikle dırdırcı doğar önünde sol üst kadranda, ağrı , bulantı ve kusma eşlik eder. Bu belirtiler dayanılmaz ağrı mide kanserinde ortaya bazı durumlarda gastrit veya mide ülseri gelişimini, işaret edebilir. Böylece ağrı görünüm mide hastalıklarının çok büyük sayıda eşliğinde, bu nedenle uzun süreli ağrı duyumları özel sınavı geçmek ve onların oluşum nedenini belirlemek gerekir edilebilir.

diyaframlı ağrı sendromu hastalığı. ağrı nedenleri sıkışık veya diyafram olabilir diyafram fıtığı, yemek borusu geçişi için özel bir açıklıktan göğüs boşluğunda periton boşluğunda yer alan iç organları nüfuz edecek neden olan. Bu durumda ağrı genellikle yemeklerden sonra başlar nefes, kusma, darlığı eşlik eder.

pankreas hastalığının sırasında ağrı. Pankreas hastalığı, sol üst kadranda kuşak ağrı belirir, bu kusma, eklenen ishal, şişkinlik. Bu hastalıklar belli bir diyet uymalıdır zaman yağlı, baharatlı ve kızartılmış gıdaların diyet dışında tutmak.

böbrek hastalığı Aci. Sol üst kadranda ağrı sendromu nefrit, çoğu durumda, sol böbrek hastalığının sonucu olabilir. Bu hastalığın sayesinde, çoğu zaman dayanılmaz keskin ağrılar vardır. Bu semptomların olarak böbrek taşı varlığına işaret ve renal kolik sonucu olabilir. Eğer tıbbi kuruluş medet ve yoğun dayanılmaz ağrı sırasında bir ambulans çağırmak durumunda ihtiyaç böylece daha doğru tanı sadece bir uzman olabilir.

Kalp hastalığı olan Ağrı. El, omuz, sırt, boyun ve çene açar ve nefes darlığı, baş dönmesi darlığı ile birlikte, sol üst kadranda şiddetli bir ağrı, orada, çoğu zaman, bu miyokardiyal enfarktüs kanıtıdır. Bu durumda, acil yardım, aksi ölüm meydana gelir.

Sol üst kadranda ağrı eşlik edebilir interkostal nevralji , genellikle ağrı teneffüs edilmesi veya nefes verirken, hem de ani hareketleri sırasında meydana gelir.

Bu durumda, sol üst kadranda ağrı pekçok insan hastalıklarının gelişimine bağlı olabilir. Bu durumda, doğru tanı sadece gerekli sınavı geçmiş olan deneyimli profesyonel olabilir. Şu anda sternumun sol tarafında ağrı ortaya çıkması provoke pek çok hastalık vardır çünkü herhangi bir durumda, bir tanı olmadan kendi kendine ilaç tavsiye edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.