ÇirkinlikAğaçlandırma

Yeşil bir bölümü. Peyzaj. peyzaj projesi

Her yıl, gezegende bitki sayısı giderek azalmaktadır. Doğal afetler, endüstriyel amaçlar için yaygın ormansızlaşma sırayla, sağlığımız üzerinde olumsuz etkisi vardır, bayılma "Dünya'nın akciğerleri" yol açar. Son yıllarda kenti yeşillendirme amaçlı faaliyetleri, henüz birçok metropollerde gerçekleştirilen rağmen artık temiz sağlıklı havayı solumak edilir. Ve herkes tatile veya ülkenin ekolojik temiz alanlarda şehir dışına almak için gelemez.

Ancak bu durumdan mükemmel bir yolu yoktur! Kendi vaha yaratmak ve tarla peyzaj gerçekleştirebilir. Böyle bir çözüm, sadece evin yakınındaki temiz hava sağlamak değil, aynı zamanda bütün aile için büyüleyici bir hobi haline gelecektir. Artı, ev dönüşecek, oldukça benzersiz hale gelir.

Nerede dikim siteyi başlatmak için?

Her şeyden önce sen peyzaj planının bir taslak oluşturmak gerekir. Nasıl yapmalı? Yukarıdan ona bakarsanız, evi ile tüm bitişik araziyi kağıt boş bir sayfa alıp üstüne çizmek gerekmektedir. Çit zamanki çizgisini not edebilirsiniz. Evin büyüklüğü, arsa uzunluğunu ve genişliğini yanı sıra çit binadan mesafeyi dikkat etmelidir planıyla. site zaten ağaçlar, çalılar, çiçek yatak, taş yolları, gölet, o zaman onlar da unutulmamalıdır.

Bir sonraki aşama - yaratıcı. Bunu siteyi bitişik peyzaj evlere ne olacağını anlamaya ihtiyacımız var. Peyzaj tasarım stilleri çok çeşitli olduğunu. Önemli olan - hesaba arsa büyüklüğü almaya. uzay izin veriyorsa, o andan itibaren evin önünde bir taş yolu ve tek ağaçlar ve çalılar ile çim ayrılabilir. Arka bahçede, meraklı gözlerden gizlenmiş rahat bir kameriye, ayarlayabilir veya mangal düzenlemek için. siteyi bitişik evlerin derinliklerinde büyük bir dekoratif çeşme veya gölet bakacağız.

peyzaj projesi dikkatle düşünülmelidir. Sadece yeşil ama kırmızı da kahverengi, kırmızı ve hatta mavi değil parlak çiçek veya farklı renkte yaprakları olan bitki birkaç türe tercih vermek daha iyidir. rahatlamak için çardaklar, çeşme, göletler, teraslar: fikir olarak kabul edildikten sonra, plan üzerinde gelecekteki bahçe süslemeleri ve yeni yapıların yerini belirtmek gerekir. Tüm tesisler birbiri ile uyum içinde olmalıdır.

pratik kısmı

ekim alanına dikkatlice kağıt üzerinde düşünülmüş sonra fikrin pratik gerçekleşmesini başlatmak mümkündür. Öncelikle enkaz kurutulmuş odun ve bitki alanı temizlemek gerekir. peyzaj planı kapsamında değildir Tüm tesisat sökülmeli, ve ekstra ağaçlar kaldırılacak. Belki bazı yerlerde yeryüzü uyumlu hale getirilmesi gerekecektir.

Bir balkon, gölet ya da su monte ve kendi başlarına olabilir, ama iyi sonuçlar elde etmek için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirecek profesyonellere açmak için daha iyidir. Daha peyzaj süs bitkileri ve çalı dikimi için yerleri kutluyor. Başarı büyük ölçüde toprağın kalitesine bağlıdır. Arazi gübre için kötü ise, o bitkilerin çoğu bu manzara obschiemu çekiciliği eklemez, cılız olacaktır. çabalar boşa olmadığını, laboratuvar tarafından tavsiye edildiği gibi, bir toprak gübre gerçekleştirmek gerekirse, toprak örneklerinin bir ön analizler yapmak ve daha iyidir. Şimdi uygun bitkileri bulmak ve bakım özelliklerini öğrenmek için sadece kalır.

Yeşil dış kısım tarla

Bu çevre kısmına uzanan komşu veya gelişmemiş arazi ayrılır, toprak dış kısmına karşılık gelir. Çok uyumlu bir yeşil çit meraklı gözlerden korur bakacağız. Bu çevresinde veya kısmen gibi konabilir. Bu çit sıkıcı ve her zamanki ahşap veya metal çitler için mükemmel bir alternatiftir. Hedge sadece bir veya iki sıra halinde çalılar, aynı zamanda meyve veya meyve olabilir süs ağaçları.

Çift sıralı hedgerow ağaçlar ve çalılar oluşabilir: burçlar, bektaşi üzümü ve kuş üzümü, leylak, hanımeli, yasemin gül veya. Bu ekim alanına sadece yoldan geçenlerin görünüyor sizi korumaz, aynı zamanda bahar çiçek sırasında hoş koku memnun etmek.

kısmının Yeşil iç

İç - Bu binanın hemen bitişik olan bir alandır. güzel çiçek bahçeleri ve çiçek yatak, sınır bitki, bahçe yolları, yapay göletler, şelaleler ve çeşmeler: Burada tam hayal güçlerini ifade edebilir. Özellikle dikkat kültür kıvırcık sarmaşık, yabani üzüm, üzüm çeşitli ödenmesi gerekmektedir. Onlar destek gerektirdiğinden, bu bitkiler yaprakları çirkin çitler, müştemilatı veya peyzaj tasarımında herhangi kusurlar altında gizlemek için kullanılabilir. Gidilecek (pergola, kameriye, verandalar), ayrıca "bindweed" dekore edebilirsiniz. Avlunun içini işlemek için iddiasız kullanılması uygundur : bol bitkiler fuşya, petunya, incelikle asılı yetiştiricilerinin, vazolar ve sepetler düşecek surfiniyu.

yerel alan ara parçanın İnşaat

Sitenin bu bölümü erişilebilir göze boyunca yükseltme için tasarlanmış ve bölgelerde bulunur: rekreasyon alanları, giriş kapı veya pencere karşısında. Bu alanda kısmını yeşilleştirilmesi muhtemelen en zaman alıcı ve sorumludur. Bu alan genellikle çok geniş ve her zaman dikkat çekiyor. Yani ara infield peyzaj gerçekleştirerek, drenaj sisteminin sulama ve sulama imkanı özen neden vardır. doğal alanın büyük bir alanı göz önüne alındığında, ROCARD veya rockery mükemmel kombine edilecek çim oluşturulması, çare olabilir.

başlayanlar "bahçıvanlar" için birkaç ipucu

peyzaj zaman, bahçe oluyor ya da tek bir şehir infield ciddi hatalardan kurtaracak bazı küçük kurallar, rehberlik edilmesi gerekip gerekmediğini.

1. O "çok uzak" daha küçük bitki daha iyidir.

2. Ağaçlar zamanla onlar gölgede pencere başlar, çünkü odalarda nem ve küf alabilirsiniz evine yakın dikilmiş edilemez.

3. Kesinlikle manzara tarafından hazırlanan plana uyması gereklidir.

4. çalı veya ağaç Alış, onlar bir kaç yıl içinde nasıl olacağı büyük almak için yetkili servise başvurun.

5. peyzaj oluşturulurken düz çizgiler önlemek için en iyisidir. bahçe daha hacimli görünecektir böylece yolları ve çiçek yatak, sarma edelim.

6. Çimler sürekli bakım gerektirir. Yeterli boş zamanım yok, bu nedenle, çim terk edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.