SağlıkKadın sağlığı

Psikosomatik kilolu kadınlar

Psikosomatik faktörler oluşumu ve insan sağlığının korunması önemli bir rol oynamaktadır. İnsan vücudunun bile kilo, fiziksel aktivite, metabolik hızı ve tüketilen günlük kalori miktarı, onun seviyesine değil, aynı zamanda duygusal durumuna da bağlı. Bu nedenle, ince ve fit rakam bulmak isteyen her kişi, bilmeli bu aşırı Psikosomatik ağırlık ve nasıl mücadele.

psikosomatikler

şekil parametrelerinin oluşumu üzerindeki zihinsel etkisi meselesini anlamak için, psikosomatik ne olduğunu anlamak gerekir.

İnsan duyguları ve ruh sağlığı yakından bağlantılıdır. Bir kişinin olumsuz duyguları yaşandığında, kasları gergin, kalp, hızlı basınç artar dövmeye başlar. Bu zamanda, sempatik sinir sisteminin aktivitesi olduğunu, sindirim sistemi aktivitesi ezilmektedir.

Rahat bir durumda, tam tersine, üst sindirim yolu salgısı artar geliştirme, kişi açlık duygusu hisseder bağırsak peristaltiğini artırır.

Ama pratikte, Psikosomatik fazla kilo, kompulsif yeme ile ilişkili insanlar uyarılmış halde iken, doymuş hissetmeden, hatta iştah yokluğunda çok yiyor. Ancak, sistemde herhangi bir çelişki, stres şiddetini azaltmak için vücudun tüm meselesi var.

Stres ve aşırı kilo

Basitçe, sempatik sinir sistemi uyarılma aktivasyonunu koymak ve iştahsızlık, ve parasempatik nedenleri - rahatlama ve yeme isteğinin. Ama böyle sınav veya tarihten önce anksiyete gibi sağduyu, bakış açısından önemsiz herhangi duygusal stres, ölüm tehlikesi potansiyel bir kaynağı olarak vücut tarafından algılanmaktadır.

Bu nedenle, sinir sistemi parasempatik modda otonomik sistemin çalışma stresi azaltmak için "geçiş yapar". , Stres azalır kişinin heyecan yemek yemeye başlar ve zihin tehlike alarmı ortadan kaldırmak için hızlı ve etkili bir yol hatırlar: Bu ekstra ağırlık Psikosomatik orada budur.

gıdaya Bağımlılığı

Zihin yeme hızlı nedenle sakin ve dinlenmek ve izin verdiğini anlayan sonra - kalp hızı ve kan basıncını normale döndürmek için, bu ufak heyecan de parasempatik bölünme vegetatiki aktivasyonu yöntemini kullanmaya başlar. Ve proaktif yöntemi uyguladıktan sonra.

Yani bir kişinin, gıdaya ilişkiyi geliştirmek için bağımlılığı sözde başlar. Gıda alışkanlıkları ihlali durumunda, böylece giderek vücut ağırlığını arttırır. Zaman neyi aşırı Psikosomatik anlamak ağırlık, doğru beslenme alışkanlığı kazanması ve güzel, ince, şık rakam geri yükleyebilirsiniz.

Nasıl bağımlılığından kurtulmak için?

çok sayıda gıda alımı - sakin ve dinlenmek için sadece bir yol. İnsan ruhu, bu nedenle tüm alışkanlıklar başkaları tarafından çok esnek değiştirilebilir edilir. Ama sistematik bu sorunu gidermek gerekir.

Ekstra ağırlık ortadan kaldırmak için, diğer rahatlama teknikleri bulmalıyız. Onlar sağlığı için yararlı olduğu ve yeme olarak somutlaştırmak için kolaydır olmalıdır: yani, bir sigara olağanüstü yoğun bir akşam yemeği ya da pahalı bir SPA-salon ziyaret değiştirmek gerekmez. Ama bir yürüyüş, el sanatları, hafif egzersizler, nefes egzersizleri tamamen alarm durumunda yemeye yanlış açlık duygusu ve sonunda dürtü ortadan kaldırabilir olarak kilolu kaybolur. Psikosomatik kişi kurtarır ve yine sağlıklı hissedeceksiniz.

diğer teoriler

açlık örneği Bu düzen ilişki ruh ve fizyoloji bilimsel dayalıdır. Ama inkar klasik ve genişletmek ve bunu tamamlayacak olmayan diğer teoriler vardır.

Örneğin, bazı yazarlar, büyük gıda miktarını, aynı zamanda diğer yönleri üzerinde absorbe arzunun gerçeğine sadece dikkat etmeleri önerilir.

Bir kişi sürekli tatlı çizilmiş ise, Psikosomatik sevgi eksikliği bir tezahürü olarak ele alır kilolu. psikosomatik tıp açısından obeziteyi çalışma uzmanlara göre, arzu ağrılı ayrılmasını atlattı veya bir ortak bulmak için uzun başarısız denemeden ile karşı karşıya yalnız insanları yaşandığı tatlı kremler, kek ve rulo yemeye görülmektedir. Çoğu zaman, çocuk ailelerinden yeterli ilgiyi almazsa biz örneğin sevginin diğer formları, bahsediyoruz, ya da yaşlı kişi yalnız vakit yakın akraba ve arkadaşları ile teması yoktur.

mevduat yerelleştirilmesi

Obezite fazla yağ en biriktirir yere bağlı olarak farklı tipte olabilir. Böylece, Şiddetli karın hastalarında sıklıkla öfke, öfke, dikkat çekmek için arzu eksikliği insan eğilimi işaretlenmiş. Bir kişinin şişman uyluk alırsanız, ebeveynler üzerinde büyük olaylar veya sınırlama insan inatçılığı ve öfke bahsedebiliriz. Tam bacaklar, bu teorinin bakış açısından da akraba üzerindeki hakaret anlatılır, ama vücudun üst kısmına konulunca şişman, sevgi özlem hakkında diyor.

düşünceler uyumlaştırmak

kadın ve erkeklerde Psikosomatik aşırı kilo sorunun nedenini bulmak ve onu ortadan kaldırmak içerir. o kalori biriktiği, bkz olumlu olumsuz tutum yerine kendi düşünce ve duyguları ya da kendi vücudunu inceleyerek yansıtın:

  • akrabaları üzerine hücum kelimeler "Bütün mağduriyetlerini affedip geçmişin gidelim" kendime tekrar edilmesi gerekiyorsa;
  • Aşık memnuniyetsizlik, düşüncelerini sözle ifade etmek çoğu zaman önemli olduğunda "Ben aşka layık değilim, alıp onu verebilir";
  • Ana fikri sinirlilik ve öfke "Ben her şeyi bağdaştıran, gelişmeye, özgürüm." olmalıdır

Bu ayar zıt düşünceler olumsuz etkilerini nötralize etmek gereklidir. ve neşeli anılar ve dokunaklı anlar - güvenlik düşünceler, rahatlama, öfke tarafından durduruldu Yoğun korku.

literatür

Ne Psikosomatik öğrenmek için, literatüre başvurabilir.

psikolojik sorunlar temelinde obezitenin konu kitabında yükseltir Detay yazar Luiza Hey "Nasıl hayatınızı iyileşmek için". Onun yöntemi, bir kişinin "reçel" psikolojik sorunlar yapmak nedenlerini ele, soruna bir derin yaklaşım gerektirir. Kendi başlarına gitmek kolay bir kural olarak bu ekstra kilo duygusal durumu normalleşmesi, sonra.

Böylece güzel bir rakam elde etme sorunu kilolu Psikosomatik üzerindeki etkisini bilmek önemlidir. Luiza Hey Alexander Astrogor, Luule Viilma ve diğer yazarlar etkili kilo kaybı sürecinde farklı bir görünüm verir. teknikler uygun bir diyet dışlamak ve egzersiz ancak sorunun kökenlerini bilir ve bunları etkileyebilecek zaman ağırlığının normalleşme süreci daha kolaydır yoktur.

Ayrıca popüler video blogcu büyür Dmitriya Trotskogo mevcuttur ve sadece sorun ve çözümleri kökenleri hakkında konuşmak, hangi: "aşırı kilo nedenleri, ya da ne kadar postroynet Psikosomatik". El falcısı aşırı yağ birikimi sorununu incelendi ve bir kişinin varlığının belirli karakter özellikleri vardır - insan iç tarafından birikir; temel olarak kızgınlık. psikosomatik tıp açısından yağ dokusu birikmesi doğrudan haritalama - "alındığını taşıma suya" diyerek Dmitry Troçki'ye göre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.