SağlıkKadın sağlığı

Mutluluğa Bu zor bir yol

Hayatımızın birçok zevkler vardır, ama sadece bir olayın yetenekli, mutlu hissetmek için, şimdiki zamanda kendimizi yapmak - bir çocuğun doğumundan. Bazıları için bu olay ilk değil ve birisi ilk kez inanılmaz bir duygu yaşayacaksınız. Hangi hamilelik bilinmeyen tarihe bakılmaksızın onun yaşı, yeni bir deneyim şeyin, her zaman, her kadındı için hesap olacaktır. Ama, mutluluk, korku, endişe ve tehlikeleri bir sürü için bekleyen her kadın yalan yolunda.

Bir kadının yeteneğini gebe ve daha sonra bebeğin doğumdan kadar uzun kaydedilir. Spor, hiçbir kötü alışkanlıkları, dengeli beslenme - tüm kadınların genital fonksiyonunun uzun korunmasına katkıda bulunur. Ancak, doktorlar, tercihen gebelik planlama aşamasındadır, izlenir. aile hekimi, gelecekteki gebelik potansiyel riskleri değerlendirecek, ilgili uzmanlarla dahil olmak üzere gerekli istişareleri, gerekli incelemeleri reçete yürütecek. Bütün bunlar başlangıçta bebek için ve geleceğin çocuğun anne için hem olumsuz sonuçları en aza indirecektir.

Hamileliğin ilk üç ay (term) - özel dönemi. Şu anda kardiyo gelişmesidir - fetusun damar sistemi, sinir sistemini koydu. Bebek bekleyen anne, temiz hava, iyi beslenme harcamak çok zaman sinir olmamalıdır. Birçok kadın "vitaminchiki içmek" ihtiyacı hisseder. Herhangi bir ilaç almayı Unutmamak gerekir ki, ve vitaminler gebelik sırasında ilaç çok dikkatli tedavi edilmelidir da bulunmaktadır. Bu nedenle, tüm ilaçlar doktorunuz tarafından sadece reçete edilmelidir. Aksi takdirde, hemen hemen tüm iç organların oluşumunu tamamlar fetüs, onarılamaz zarar verebilir.

İkinci trimester, tam gebelik "çekicilik" hissetmek verir. Pek çok kadın, özellikle Multipar, bu süreci başlatmaya his cenin hareketi. Aile Doktoru bu dönemde belli testleri geçmek için gerekli olduğunu bilir, bu yüzden onun ihtiyaçlarına gezmek. kadın, genellikle ikinci ultrason düzenlenen trimester sonunda olduğu gibi, bebeğin cinsiyetini öğrenmek, kilo artışı hisseder. Şu anda, çocuk zaten yavaş yavaş velilerin sesine alışmak, duymadı. Ona hikayeler okumaya başlayabilirsiniz.

Üçüncü üç aylık dönem, gebeliğin en zor dönem. Şu ana kadar olmamıştır eğer kadın, nefes darlığı başlar, ancak şimdi yeniden alt, ağrılar vardır şişmiş göğüsler, bacaklarda şişme başlatın ve sindirim problemleri. Aynı zamanda, doğum yakınlık, genellikle ruhu üzerindeki karartıcı bir etkiye sahiptir. doktor izlemek bu dönemde geçmesi ve doğum hazırlanmak için biraz daha kolay yardımcı olacaktır. Doktor ait bekleyen anne söylemelisiniz cinslerden öncüleri :

  • kasık bölgesindeki ağrı (bebeğin başı indirilir);
  • Giden mukoza fiş rahim kanaması miktarını arttırır;
  • Suyun dökülme (membranların yırtılması) - derhal "hızlı" aramak için bir sebep.

Cinsler. Bu bitti. oldu - Bu bekleme, ağrı, umut ve korku budur. ilk ağlama, birincil tuvalet yenidoğan. Devlet yenidoğan bir ölçekte değerlendirilmiştir. Bu Apgar skoru. Beş parametreler ölçülmüştür: Cilt renklendirme, solunum, kalp hızı, hareket ve refleks uyarılabilirlik yenidoğan. Tüm doğum sonrası tedavileri bittikten sonra, doktorlar annenin elinde bebek verin - ve burada ilk göğsüne bu mucize bastırılırsa andır. ilk öpücük, sevinç birinci gözyaşları - ve yolu bir yeniye, bir geçmiş yaşam yolunu gibi değil uzun ve mutlu bir yoldur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.