SağlıkKadın sağlığı

Adneksit nedenleri ve belirtileri, hastalıklar tedavi

Bazen doğum, kürtaj veya rahim içi cihazların kullanımından sonra, sen spesifik olmayan alabilirsiniz uzantılarının iltihabı Salpingo veya adneksit denir rahim ait. taraflı Adneksit ayırt taraflı. bakteri Chlamydia, Mycoplasma ve diğer organizmalar coccoid olabilir enfeksiyon başlatın. kendisi de servikal enfeksiyonu, hem de kan ve lenf oluşabilir rahim bir enfeksiyonun ile doğrudan temas ek olarak. Şiddetlenir yerel süreç stres, hipotermi, kötü beslenme, yorgunluk ve bağışıklık azaltmak diğer faktörlere bağlı olabilir.

Ana semptomlar adneksita

akut ve vardır kronik adneksit. Akut işlemleri genellikle alt karın bölgesinde ateş, titreme, baş ağrısı, halsizlik sabit toplam organizma zehirlenmesi, şiddetli ağrı eşlik eder, bel ve sakral alanları, ağrı, idrar yaparken. Bazen vajinadan belirtiler pürülan ve seröz deşarj Adneksit. Neredeyse her durumda, palpasyon sırasında hastalar ağrı hislerinin vardır. jinekolog yaptığı ziyarette şişme teşhis ve hatta küçük bir artış uzantıları edilebilir. o TB veya mikotik formda aktığında Adneksit da teşhis. Bu çok nadiren gerçekleşir. Tanı ve gecikmiş tedavi gecikmeler kronik adneksit yol açabilir. karın alevlenme, kasık bölgesinde periyodik veya sürekli ağrıyan ağrı, rahatsızlık dönemlerde. Semptomlar hemen hemen her zaman bir küçük fakat devamlı vajinal akıntı, adet bozukluğu ile birlikte, kronik biçimde akan adneksita. Nedeniyle genel zayıflık, baş ağrısı, kötü uyku, sürekli yorgunluk, sinirli devlet ile ortaya çıkar patolojik süreç indirilir dokunulmazlık için. Nadir durumlarda, hastalık kısırlığa neden olabilir.

Kronik adneksit: Belirtileri ve Tedavisi

Kendini teşhis ve daha çok kesinlikle yasaktır adneksit tedavi etmek. Adneksita belirtileri spesifik değildir ve bireysel patojenler nedenle dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Özellikle ciddi durumlarda laparoskopi yumurtalık ve fallop tüplerinin iç durumunu incelemek için gerçekleştirilmiştir. Gelişen bir ajan ve görevlerinde ne bağlı Adneksit, tedavi farklı olabilir. ilaçların akut formda antibiyotikler ile gerçekleştirilir desensitize edici maddeler, ağrı tedavisi yanı sıra vasıtası. Bir sonraki adım, fiziksel bir terapidir. Tedavi yöntemi, yaş hangi ve hastanın durumuna tamamen bağlıdır. Kronik adneksit olarak çok sayıda yöntem kullanınız. Ayrıca anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar ilaçlar, uyarıcı maddeler kullanılan bağışıklık ve emilmesinden preparatlar. adet döngüsü normalleştirmek amacıyla, hormonal müstahzarların muamele edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.