Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Bir balığı balığığından Balyk - biz evi bugünkü incelik hazırlarız.

Balyk, bir yayın balığı - sadece lezzetli değil, aynı zamanda oldukça pratik bir tabak. Doğru şekilde hazırlanırsa, bu yiyecekler uzun süre tutulur, taşınması kolay, masaya servis yapılırken sorun yaratmaz. Tüm mühürlerin orijinal rolü tam da bu idi. Bir zamanlar insanlar, uzun bir yolculuğa çıkabilmek için taşlardan kurutulmuş balık filetolarını duman ve kurutmak için icat ettiler ve ziyafeti organize etmek için zaman ve enerjiye harcamaksızın kendilerini takviye ettiler. Eyerden çıkmadan yapabileceğin bir balyk balık var. Boynun orijinal popülaritesinin nedeni de budur. İnsanlar zamanları ve ihtiyaçları değişti. Ve bir zamanlar rutin ve basit rasyonalizm olan bugün, gerçek bir incelik haline geldi. Sonuçta, tüm pratik yönleri olmasına rağmen, bir kedi balığı gelen balyk gerçek bir incelik!

Büyük seçim

Bir yayın balığı için bir barikat hazırlamadan önce, bu balı çeşitleri arasından sıralayacağız. Günümüzde çok sayıda yayın balığı türü bulunmaktadır. Çoğunlukla tüketim için uygun olmayan en küçükleri akvaryum catfishesidir. Bununla birlikte, aralarında bile yenilebilir ve çok lezzetli türleri vardır. Örneğin, Angolan yayın balığı, orta boy, fırında pişirme, kızartma, sigara içimi için uygundur. Enlemlerde bu oldukça nadir ve ucuz bir üründür. Balıkçılar tarafından yakalanan en büyük yayın balığı, yaklaşık 300 kilo ağırlığında! İnsanlar eski zamanlardan beri hiçbir şey için değil, canavarlarla ilgili masallara inanmıştı. Bu devler çok korkunç görünüyorlar ki onlara baktığınızda inanmak kolaydır. Bununla birlikte, insanlara yönelik saldırılarının gerçekleri hakkında hiçbir kanıt yoktur. Ancak aşçılar için en çok ilgi gören dev kedi balığı budur . Ancak bunlar daha da pahalı bir nadirdir. Bu nedenle, bugün, orta gövdeler hakkında konuşacağız - 3-5 kilogram ağırlığı, tüm Avrasya kıtasındaki taze nehirlerde ve göllerde bol miktarda var.

Nasıl balık seçilir?

Bir yayın balığından bir barikat elde etmek için lezzetli ve kalitatif çıktı, hammadde seçimine dikkat edeceğiz. Balık satın alırken gözlemlediğimiz kurallar vardır: temiz gözler, hoş olmayan kokular ve doğal olmayan renkler. Bir kural daha var - balık ne kadar büyük olursa, bulaşık o kadar lezzetli olur. Yayın balığığının taze olması, dondurulmaması tercih edilir. Ve en iyi seçenek, kendi bıçağından balyk hazırlamak ve kendi elinizle yakalamaktır!

Bir kedibalıktan bir balyum nasıl kendiniz pişirin: hazırlık

Sürecin çok uzun süreceği, talimatın dikkatli ve dikkatli bir şekilde uygulanmasını gerektireceği düşünülmektedir. Ama korkma - bu gerçek yaratıcılıktır. Ve sonuç buna değecek! Dolayısıyla sabrımızdan feragat edip ilerleyeceğiz.
Balıkları yıkayıp kağıt havlu ile silelim. Kedi balığının tuzunu dışarı atmak için, karkasını 6 cm genişliğe kadar parçalayın.Toplamak, ancak doğrudan kullanımdan önce bir dakika etkisi dışında hiçbir avantajı yoktur. Büyük yemekler, kurutulması gereken alan ve servis yapmadan önce parçalara bölünmesi son derece rahatsız edicidir. Bu nedenle, bir kedibalıktan parçalanacak şekilde bir balyk hazırlayacağız.

Parçaları bir tencereye koyuyoruz, en fazla üçte ikisini dolduruyoruz. Toplama işlemine devam ediyoruz. Evde "Ekstra" tuz varsa - uzaklaştıracağız. Balık için, tamamen yararsızdır. Tersine, tuz ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur. İdeal seçenek denizdir. Fraksiyonu yeterince iri, yavaşça çözünür ve tadı her zamankinden daha zengin ve parlaktır. Tuza biraz şeker ekleyebilirsiniz, birazcık. Salam hazırlamamıza gerek yok - sadece balık parçalarını tuzla ovuyoruz.

Balıklı saksıda, kapağını daha küçük bir çapa koyun ve ağır bir boyunduruğu koyun. Ne için? Ağırlık, ürünün hava kabarcıklarını sıkıştırır, balıkların katmanları arasında birikmelerine izin vermez. Bu yapılmazsa, mikroorganizmalar flakonlarda birikmeye başlar ve bu ürüne zarar verebilir. Balıkları tuzlamak için 3. gün için gereklidir. Ve bir boyunduruk gibi ağırlıkları veya suyla bir şişe yaklaşır. Tuzlu kedi balığı parçaları yıkanmalı, bir kapta temiz su konmalı ve birkaç saatliğine bırakılmalıdır. Bu fazla tuzu kaldıracaktır.

Balyk hazırlama

En zor aşamaya geçiyoruz. Balık parçalarını kurutarak taslak haline getirin. Balıkları aşırıya atmayın! Aksi takdirde, tarifi yüzyılların derinliklerinde bize ulaşan bir yayın balığından gelen hassas bir barikat değil sıradan bir koç olacak. Parçaların kurumasına izin verdikten sonra, her birisini temiz bir bezin içine sararak buzdolabının alt rafına koyuyoruz. Lezzetli bir balychok denemek için bu cazibeyle günler 15 ve daha da iyi 30 mücadele etmeliyiz. Ardından balıklar ağızda eritecektir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.