Ev ve AileAksesuarlar

Geleneğin severler için Bıçak "Opinel"

Bıçak "Opinel" Uzun avcılar ve balıkçılar ile popüler olmuştur. Erkekler bir gezi, Fransız şirketin ürünleri satın doğasına bir take ile bunları giymek mutluyuz. Düşük fiyat ile her tür öğe için kullanılabilir. Daha iyi performans modern tasarımları mevcut büyük bir numarada, "Opinel" bıçak yorumları şimdiye kadar en iyi olmasına rağmen Ve, bu tür ürünlerin usta aralarında hiçbir kayıtsız insanlar yoktur. Bu klasik, birçok arkaik nesne onu bile yeni ve terfi rekabete karşı sahneyi terk vermez şeydir vardır.

tarihsel bilgiler

Opinel katlama başyapıt 18 yaşındayken 1890 Zhozef Opinel içinde Savoie bölgesinde doğdu komşuları ve arkadaşları için bıçaklarını üretmeye başladılar. Babası küçük bir dükkanın sahibi, coşku olmadan oğlunun girişim tepki, ama onu ve yeri ve araçlara verdi. ana fikir cebinizde ve rahat el gizlemek kolay bir bıçak yaratmaktı. Asıl şaşırtıcı olan, şirket de arttı. 1896 yılında, o 3 kişi için çalıştı. Ve yeni tesis için siparişlerde 1901 yılında 15 ustaları istihdam etmektedir. 1909 yılından bu yana, ürünlerini Joseph Charles IX yasaya göre, kendi damgasını koyar.

Uzun yıllar boyunca sağlam bir ürün dünyada en geniş uygulamaya göre, evrensel bir nesne haline gelmiştir. Bıçak "Opinel" hala en iyilerinden biri olarak kabul edilir. güvenilirliğe ve sadeliğe aynı dikkat ile J. Opinel etkili kesme fanlar için yeni bir ürün yelpazesi geliştirdi. Bu araç Pablo Picasso, Alen Kol, Jean-Lui Eten ve diğerleri gibi, bu tür tanınmış sanatçılar, dağcılar ve maceraperestler ceplerinde giyilir. O sayısız kitaplar, şarkılar belirtilen bir kült nesnenin durumunu, Fransız kültürünün bir sembolü, elde etti. 1985 yılında Good Design bıçak "Opinel" in dünyanın en güzel nesnelerin üst 100 girilen Victoria ve Albert Müzesi'nin, 2006 yılında - tüm zamanların 999 en önemli projelerinden biri olarak dizinde "Phaidon Design Classics" de.

ürün açıklamaları Opinel

Üretimin başında, şirket farklı boyutlarda 12 modellerini üretmektedir. 1932 yılında küçük bir bıçak 2 cm ürün numarası 1 sürüm uzaklaştırılmış, 1935'te aynı kaderi Üretimleri pratik kabul numarası 12. başına gelen. Şu anda, katlanabilir bıçak "Opinel" 12 cm'ye 3.5 cm bıçak ile 10 öğelerin bir aralığı vardır. Orada bir örnek numarası 13 22 santimetre bıçağıyla, ama cebinize gizleyemezsiniz zaten.

Yeni kilitleme tertibatının 1955 yılından beri bıçak monte edilir. Bu - işlem ya da cep açılması sırasında spontan katlama bıçağı engellendiği dönüşünün bir sonucu olarak, bir yuva ile dönen halka. özgün tasarım "viroblok" adı altında patenti alınmıştır. (Bıçak ise, VR harf ilave böyle bir ürün numarası ile № 6. beri modeline koyun, örneğin, 7VRN № karbon çeliği) veya 8VRI (paslanmaz çelik) №.

Sap geleneksel olarak genellikle kayın, ahşaptan yapılmıştır. Birlikte "topikal" tarafından üretilen başka bilinen ürünler ile köşe bıçağı.

Konu satırı balıkçılık ve avcılık ve kimin kolları tasarımları her türlü süslenmiş ve farklı renklere sahip olan spor modelden oluşur. Örneğin, Savoy çoban kendi bıçakların üzerinde oyulmuş, böylece sap üzerinde karakteristik özelliklerine göre, dekore yarattıkları "Dağ Efsaneleri" bir dizi. sap üzerinde Oyma sanat eseri klasik bir çalışma öğesi döner karmaşık ve şaşırtıcı resimdir.

parlatılmış paslanmaz çelik ve boynuz veya ahşap, egzotik türlü yapılır sapın biraz değiştirilmiş bir formdan 15 cm dar bıçak 8 ile karakterize rahim model.

Yorumlar ve müşterilere danışmanlık

sahibi ve onun kalitesinden çok memnun bir bıçak "Opinel" kullanan herkes. en uygun numarayı 7 tanınan bir cebinde taşımak için.
Ürünler № 8 ve 9 doğada, kasaba ve ülkeye kullanılması tavsiye edilir №. 10 № birkaç velikovata Model. Bir kesici olarak, daha zorlu görevler için uygundur iyidir. Eh, 12 numara özel hediye sürece olarak satın alınabilir. cebinde gizleyemezsiniz.

Bıçak - - mükemmel kesilmelidir asıl şey çünkü iyi Karbon Çelik, itiraf ediyor. Paslanmaz çelik köreltir hızla yumuşak tochitsya kolaydır ama. Karbon bıçak tek dezavantajı - korozyon. Ama paslanacak ve sadece karanlık gelmez. Opinel bıçağı bir silah olarak kullanılmak üzere tasarlanmamıştır unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.