KariyerKariyer yönetimi

Meslek veteriner. Nerede veterinere öğrenmek için. Bir veterinerin maaş

Adam evcilleştirmek için başlamasından bu yana hayvanları tedavi bilen profesyoneller için ihtiyaç ortaya çıktı. Modern toplumda, veteriner mesleği hala gerekli ve önemlidir. Bu uzmanlar hasta hayvanlar haline gelmiştir yönlendirdiğinizden şeydir. Hiçbir veteriner orada tedavi etmek ise kediler ve köpekler sadece kimse olacaktır.

Biraz tarih

Zaten vurgulandığı gibi, veteriner meslek uzun bir geçmişi vardır. Başlangıçta, hayvan şifacılar bitkisel karışımların ve decoctions kullanarak rahatsızlıkları mücadele etmek. Mesleğin yukarıdaki İnsanlar mutlaka ordunun eşliğinde karavanlar ile seyahate gitti.

veteriner hizmet henüz antik dünyada bağımsız bir yapı olarak oluşturulmuş edilmemiştir beri sık sık salgın büyük hayvancılık insanların sadece açlıktan öldü beri olumsuz, demografi etkilediğini öldü sonuçlanan, patlak verdi.

Sonuç olarak, Ortaçağ'da veterinerlik okulu oluşmaya başladı. Rus veteriner mesleğinin birçok yabancı hayvan şifacıları ülkemizde çalışmak davet Çar Petro, nedeniyle ortaya çıkmaya başladı. Sonuç olarak, Rus uzmanlar Batılı meslektaşlarının tecrübe benimsedik.

Ya bu mesleği dikkat çekiyor

Meslek veteriner - İlgili ve faaliyet kullanışlı türüdür. Bizim küçük kardeşlerden iyileşmesinde uzman temel görevi - hastalığı ve her türlü sterilizasyon, kastrasyon, böylece teslimat, tohumlama, aşı ve alarak işlemlerini yürüten tedavisidir.

köylerde veterinerler da hayvanlar için yem karışımlarının içine nüfuz edebilir tehlikeli kimyasalların kullanımı kontrolünde yer alırlar. Ayrıca, meslek yukarıdaki insanlar daha sonra marketler raflarında gelen gıda ürünleri (süt, et, vb) zorunlu izlenmesidir.

Şu anda, veteriner ofis neredeyse her köyde sağlanmaktadır. Tabii ki, büyük şehirlerde veteriner hizmetleri düzenlenir ve çevresinde daha dallı yapısı.

Günümüzde insanlar hem devlet başvurabilirsiniz veteriner kliniğinde ve özel olarak. Son yıllarda, işletmelerin yeterince sık açmaya başladı. Ancak, özel veteriner genellikle tamamen bencil rehberliğinde tedavi sürecini geciktirmek için çalışıyor. para boşa harcamamak için, ilk yardım istemeye istekli hangi veteriner kurumun itibar edin.

Ne nitelikleri gereken bir veteriner

Doğal olarak, her hekim hayvanları sevmek zorunda olacaktır. Böyle fedakârlık ve dayanıklılık gibi nitelikleri yabancı olmamalıdır. midenin yıkanması veya laserasyon dikmek: Bu olmadan dört ayaklı arkadaşı kaliteli bir hizmet sunmak için çok zor olacaktır. Aynı zamanda veteriner de duygusallık duygusu arka plana itilmiş. O çelikten sinirleri var galiba, azami soğukkanlılığını göstermek ve acil durumlarda hızlı kararlar edebilmek gerekiyor.

Gerçek bir profesyonel sadece aydınlık ve ferah ofis köpek ve kedileri tedavi değil yapabiliyor, o her zaman teknik olarak tehlikeli ve her zaman hoş prosedür için hazırdır.

Buna ek olarak hayvanlar değil vasıtasıyla sahip olduğu için, iyi bir psikolog olmalı sözlü iletişimin deneyimlerini, şikayetlerini iletmek için, ve veteriner görevi "okuma" olmaktır.

veterinere mümkün Başka ne olmalıdır

Bizim genç kardeşlerimizi tedavi eden bir doktor, hayvan sağlığı kartlarının bilgisi ile uğraşmak zorundadır. O doğru bir tanı koymak ve dört ayaklı arkadaşı için doğru tedaviyi bulmak zorundadır. Deneyimli bir veteriner yürütmek ve laboratuvar testleri yapabiliyor.

Bir veteriner kliniği nasıl seçilir

Birçok evcil hayvan sahipleri kendi hizmetleri için veteriner kurum ağrısı yüksek fiyatlar, bu nedenle birinci sınıf uzmanları içinde çalışıyorsanız inanıyoruz. Aslında, bundan uzaktır. öncelikle orada veteriner hizmetlerinin pazarında bir klinik ve onun doktorlar olsun yeterli deneyime sahip hangi süre gerçeğine dikkat etmelidir.

Ayrıca, modern ekipman gibi, teknik anlamda veteriner hastane donanımlı bir bak. Ayrıca sıhhi-epidemiyolojik durumu göz önünde bulundurun: - yerde hizmet terk etmek daha iyidir dair bir işaret toz, kötü fayans üzerinde zemin ve kir yıkadı.

Diğer şeylerin yanı sıra, klinik eve olabildiğince yakın konumdadır ve günde 24 saat çalışmak gerekir.

hayvan yardımcı olmak için acil ihtiyaç vardır olduğunda değil, önceden veteriner kurumların seçimini gerçekleştirin.

Kaç veterinerler kazanmak

bir devlet kurumu standart maaş Hayvan iyileştirici aylık 10 000 25 000 ruble arasında değişir.

Özel veteriner tavsiye maliyeti 500 1500 ruble ortalama üzerindedir. Ticari klinikte veteriner maaş - ayda 25 000 000 35 ruble.

Bir veteriner olmak istiyorum

Tabii ki, hayvanların bir şifacı olmak için, yukarıda tanımlanmış olan tüm niteliklere sahip olmak gerekir. Eğer veterinere öğrenmek isterseniz, Tarım veya özel kurumların Akademisi başvurmak gerekir. anatomi, mikrobiyoloji, parazitoloji, fizyolojisi: Çalışmanın beş yıl içinde bir disiplinler sayısına dinlemek zorunda kalacaktır. Öğrenci veteriner da hayvansal ürünlerin veteriner sıhhi muayene içerir belirli konular, testler ve sınavları geçmek zorundadır balık hastalıkları ve arı.

kariyer olanakları

Bazı hayvanların bir şifacı elde edebilirsiniz kariyerinin yükseklikleri ilgileniyor. Zaten üst düzey yıl veteriner kurumların Öğrencilerin çoğu edilmektedir yardımcıları olarak görev profesyonel bazda hayvanların tedavisinde yapan klinikler ve hastanelerde ve hemşireler. Bu mezuniyet sonrası bir iş başvurusu sırasında gerekli olan gerekli deneyim kazanmalarına yardımcı olur. Hayvan şifacı için kariyer merdiveninin en üst aşaması - veteriner kurumların baş doktor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.