Haber ve ToplumÇevre

Benim ısı motorları ve çevre koruma yarar mı?

dünya hakkında bilgi çalışırken, sonunda onlardan hayatın tüm daha karmaşık fizik kurallarına çözmekten, hep olayların ve olayların kanunlarına uyarıdır - İnsanlar nasıl. Günümüzde fizik temel temel bilim biridir. Bu olmadan hiçbir modern teknoloji olmazdı. keşif ve kaynak çıkarımı dönüşüm, dağıtım ve tüketime - Bu enerjiyle ilgili hemen hemen tüm işlemler için teorik bir temel geliştirmeye izin verdi. Termodinamik, elektromanyetizma, mekanik ve görelilik hatta teori uzun sadece teorik bir temel teşkil değil, aynı zamanda enerji çeşitli formlarda insanlığın pratik kaynağını yardımcı olmaz olmuştur.

Güç sürekli nimet olmamıştı. Hatta tüm tanıdık ısı motorları ve koruma sağlayacak emisyon yan ürünleri ortaya çıkan fosil yakıtlar, geri dönüşüm, Ekstraksiyon ortamının hep iç içe olmuştur. insan sağlığına tehdit ilerleme başarı avantajlarını kapatılmamış olan To bilim adamları ve mühendislerin çabalarının gerektirir. Aynı temel fizik kanunları hiçbir var diyebilir olmayan atık teknolojileri doğaya zarar gaz emisyonları, sera etkisi, okyanusta petrol tabakasının, vb şeklinde olsun, yapılması gereken emin olduğu anlamına gelir

Enerji gelişim Süreçleri durdurulamaz - yani sorgulamadan o bizim hayatımıza girdi. Yani geliştiriciler sadece kirliliğini en aza indirmek için denemek gerekir - ve çevre her zaman enerji sektöründe bir önceliktir. Bu sadece enerji üretimi (güneş, su, rüzgar, uzay ve füzyon) yeni teknolojilerin geliştirilmesini, aynı zamanda köklü mekanizmaların geliştirilmesini ifade eder. Bunlar ısı motorları ve bu alanda çevre de bağlantılıdır. Farklı ülkeler uygulanan enerjinin gelişimine enerji tüketimi ve çevre kısıtlamaları için farklı ihtiyaçları vardır. Her durumda, zaten enerji ile geliştirme çalışmalarının çok konseptte ilkeler olarak kabul edilmelidir çevre koruma herhangi girişim için bir temel olarak.

dönüştürebilen bir cihaz - Örneğin, aynı ısı motoru almak maddenin iç enerjisinin mekanik işe yakıtın belirli bir tür. Böyle motorların tasarımı birçok icat, onlar atamalar bir sürü de bulunmaktadır. milyar araçların her biri mevcut içten yanmalı motorlar, From türbinleri buhar termik santrallerde ve farklı türde jet motorları. Isı motorları yaygın olduğu nasıl fark eden ve çevre koruma nedeniyle olumsuz etkisi nedeniyle, küresel bir sorundur da çok büyük. Pek çok bilim bu mekanizmaların emisyonları sonuçta küresel ısınmaya yol açtığını iddia ediyor. İleride kirliliğini azaltmak etmezsek, bu insanlığın sonu ve gezegendeki tüm yaşam olabilir.

yıllar sonra atmosferin kirliliği, toprak ve su insanların faaliyetlerinden zarar biliyoruz. Zaten ne kadar ayrılmaz bir şekilde bağlantılı ısı motorları ve çevreyi görüyoruz. Biraz nedeniyle pahalı teknolojilerin kullanımına olumsuz etkisini azaltmak için Zaten mümkün. Ancak bu yeterli değildir. Bilim adamları, mühendisler ve mucitler insan aktivite ve teknolojinin ürünlerinden Gezegenimizi kurtarmak için zamanında olmak için acele edilmelidir. Sonuçta, bilim, bir "dönüşü olmayan nokta" olduğunu söylüyor zaten geri dönülemez başlatılan gezegen üzerinde olumsuz iklim süreçlerini ulaşmak için. an meselesi - Ne yazık ki, uzmanların bazıları bu nokta zaten şimdi insanlığın sonunu geçti ve edildiğini söylüyor. Ama bu kadar çok geç inanmak istiyorum - ve bunun dünyayı ve kendimizi kurtarmak için zaman var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.