MaliIpotek

Belgeler, sigorta, kayıt tarihlerinden listesi: Bir ipotek için gerekeni

bir rüya, belki de her genç ailesini - Kendi daire sahibi olmak. Ancak, herkes böyle bir lüks gelemez: gayrimenkul fiyat şu anda tüm rekorları kırıyor. Ama merak etmeyin! ipotek - - o kadar uzun dolayı önce borç verme türünü ortaya çıktı gençlerin arzu mümkün hale gelmiştir edilir!

ipotek özü

İpotek - gayrimenkul (daire veya ev) satın almak için kredi başka bir şey değildir. diğer kredi türlerinden farklı olarak, bu yaklaşık 10-15 yıl verilen uzun vadeli bir önerme vardır. , Herkes can kısa bir süre için ipotek sağlanması durumunda büyük ödemeler çizmek için: Ve bu anlaşılabilir. 120 uzun ay veya daha Bu tutarı bölmek Ama eğer gerçek bir değerdir çıkıyor.

ipotek ikinci özelliği - teminat olarak elde edilen mallara zorunlu rehin. Banka yarın güveni kazanmak için gereklidir. Sonuçta, istemci zamanında tüm borçlarını ödemezse bile, borç veren sadece siyah olacak: daire / evde onun mülkiyet geçer.

bir ilk ödeme varlığı - kredinin kabul üçüncü benzer özellik (bu zorunlu olarak bir ipotek için gerekenler). kimse onlarsız burada öz kaynakların kullanılabilirliği hakkında sorarsa basitçe tüketici kredisi üretiminde yapamaz. Tipik haliyle, özelliği değerinin% 10-20 paketinin ilk minimum değer.

ipotek tescili Aşamaları

Eğer bir apartman / ev almak için kredi almak istiyorsanız aşağıdaki temel adımlar yapılmalıdır:

 • İstenen mülkü bulun. Daha bankaların yeni binalar için tercih edilmektedir dikkati çekiyor. Yeni inşa edilen evin borç veren bir daire satın alırken Yani genellikle daha cazip faizlerle kredi sağlamaktadır.
 • Gerekli belgeleri hazırlamak.
 • ipotek için bankaya uygulayın. Birden kuruluşlara uygulamak en iyisidir. Belki bunlardan biri krediyi onaylayacak.
 • itiraz olumlu tepki ile kredi anlaşması derlemek için mali kuruluşların bölümüne dava açmıştır.
 • Gerekirse, borçlu malı sigortası, hayat ve sağlık düzenler.

Gördüğünüz gibi, bu süreç çok zaman alacaktır, gayrimenkul için kredi kadar basit değil almak. dairesinde yaşayan - Ama gelecekte hiçbir şey böyle şeyler sonuçla karşılaştırılamaz. Daha da ötesinde, ipotek tescil temel adımlarını bilerek, bütün çok daha hızlı dönebilir.

İpotek: alabilme koşullarının

Şimdi, en finans kurumları mal alımı için kredi verme hizmetlerini sunuyoruz. kendi ürünlerinin tamamı kendi ayırt edici elini, kendi kriterlerini ve gereksinimleri vardır. Fakat birçok şirket çeşitli temel, neredeyse özdeş koşullar vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • para ipotek. Ülkemizde Rus rublesi yayınlanan kredilerin toplu, ancak ABD doları ve Euro konut için kredi durumlar vardır.
 • kredi bu tip faiz oranlarının büyüklüğü genellikle 10 ila% 16 kadar değerler alır. birçok faktöre (borçlu geliri, ipotek terim ve böyle devam eder. D.) bağlı olduğundan, bu konudaki Doğru bilgiler, herhangi bir banka veremez.
 • ilk ödeme. çoğu banka gereklerine göre, ipotek elde etmek için bir istemci mülkiyet değerinin en az% 10 mevcut olmalıdır.
 • kredi şartları. Bu öğe borçlunun ödeme ve kendi isteklerine dayanarak seçilir.
 • aylık banka hesabına ödeme şeklinde borç dönün. Tüm miktarların değerleri daha önce kredi anlaşmasında öngörülen.
 • elde edilen mallara rehin kredisi Zorunlu kayıt için güvenlik olarak.
 • Çoğu durumda, sigorta bulunmalı ve kayıt: Kredi nesne, yaşam, sağlık ve özürlülük borçlu.
 • değerlendirme çalışmalarını yürüten. Bu bağımsız değerlendirme kuruluşları tarafından yapılır. banka için gerekli daire / ev gerçeklik denilen değerindeki karşılanmaktadır.
 • Gelir hakkında bilgi verilmesi. Bu, hiçbir borçlunun ödeme gücünü şüphe alacaklıya sağlayacaktır.

Gerekli belgeler

menkul paketinin gerekliliği hakkında konuşan, liste kısaltılmış veya bireysel şirkette desteklenebilir unutulmamalıdır. Aşağıda bankalar genellikle sormak ipotek tescili için belgelerin temel listesi:

 • bir kredi için başvuru formu
 • Kimlik belgesi. Çoğu zaman, bu Rusya Federasyonu vatandaşı bir pasaport gibi davranır olarak.
 • askeri kimliği, pasaport, sürücü belgesi veya emeklilik kartı: İkinci ek belge kimliğini doğrulamak için.
 • kazanç beyanı.

borçlulara için gereksinimler

iyi bir gelir var bir ipotek elde etmek yeterli değildir. Bankalar borçlular hakkında bazı gereksinimleri empoze. Tabii ki, örgüt bağlı onlar biraz değiştirilmiş olabilir, ancak aşağıdaki gibi onların özü yaklaşık olarak:

 • Rus vatandaşlığı varlığı. Bu bir Rus pasaportu ile kanıtlanır.
 • Başvuru sırasında Yaş 21 yaş ve 60 yıla kadar ipotek dönemi sonuna kadar.
 • "Siyah" kredi geçmişi olmaması.
 • Kredinin bölgede Daimi ikamet kaydı.
 • en az altı ay süreyle aynı yerde İstihdam, aynı zamanda genel deneyim bir yıldan fazla olmalıdır.

önde gelen bankaları Teklifler

potansiyel borçlu yemek seçimlerini hafifletmek için faiz içeren aşağıdaki tablo, sunulmalıdır ipotek üzerinde oranını ülkenin bankalarında.

Rus Bankaları iyi teklifler (devlet desteği ile sunulan ürünler)

bankanın adı

ipotek, yıllık% faiz oranı

kredi tutarı, sen. ruble

Kredi süresi, yaş

Aşağı ödeme,%

tasarruf sandığı

11.9

8,000

En fazla 30

20

"VTB 24"

11.65

8,000

En fazla 30

20

"Gazprombank"

10.7

8,000

En fazla 30

20

"Ziraat Bankası"

11.3

8,000

En fazla 30

20

"Ak Bank Barlar"

11.8

8,000

En fazla 30

20

"PSB"

11.4

8,000

En fazla 25

20

"UniCredit Bank"

11,25

8,000

En fazla 30

20

"BIN"

11

8,000

En fazla 30

20

"Raiffeisenbank"

11

8,000

En fazla 25

20

"Moskova Kredi Bankası"

6.9

8,000

En fazla 20

20

İpotek Sberbank

Bu bir sır değil Rusya'da Sberbank o - ülkede en güvenli bankalarından birinde. Bu, bu kurumun birçok müşterilerinizin seçiminde açıklar. Ve oldukça gayrimenkul sektörüne burada talep ve borç verme hizmetlerinde. Potansiyel borçlular öğrenmek istemiyorum, sen alacaklının ipotek olması gerekir.

İlk bankanın şartlarına uyum olduğunu. aşağıdaki gibi müşterilere ilgili olarak, onlar:

 • Rus vatandaşlığı.
 • 18 75 yaş arası yaş.
 • Kalıcı ve kayıtlı istihdam.

Aşağıdaki koşullara Tasarruf Bankası aynı ipotek gelir:

 • faiz oranı değeri - yılda 11,4 ile%.
 • eşitlik Durumu - emlak değerinin% 20.
 • Bir ipotek süresi - 30 yıla kadar.

1 puan faiz artışlarının değerinin mülkiyet o önceki durumuna kayıt dikkat etmek önemlidir. Bu büyüklükte artış borçlunun edinilmiş mal sigortası, hayat ve sağlık tescil ve reddine tehdit eder.

"VTB 24" Mortgage

"VTB 24" Rus bankaları sıralamasında en yüksek ikinci mali performansa sahiptir. Bu nedenle, yer olması ve şirket üzerinde bir ipotek için gereken bu makalede açıklama için. Onların ürün nüfusunun büyük bir kısmı için daha cazip bir ortam ve erişim vardır Özellikle bu.

Yani, düzgün "VTB 24" de ipotek koşullarını boyamak için başlayacak. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • faiz oranı - yılda 11,9 ile% (devlet desteği ile önerisinde);
 • özkaynak durumu - özelliğinin değerinin% 20;
 • Mevcut kredi miktarı 600 - 8,000 ruble;
 • Kredi terim - 30 yıla kadar.

Sonra, kredi için temel gereklilikleri bahsetmeliyiz. "VTB 24" ileri koyar gibidir:

 • yaş kredi için ve en fazla 70 yıl geri ödeme sırasında uygulanması sırasında 21 yaşından;
 • hizmetin toplam uzunluğu - en az bir yıl.

Sigorta ve ipotek

Bir konut kredisi sigorta poliçesi sağlamak her zaman olduğu zaman satın alınan mal için talep edilmektedir. Bu borçlu ve acil banka hem korumaktır: yangınlara, depremlere, vb Teknolojide, sigorta geçerlilik süresi bir yıl çoğu durumda olduğu bilinmektedir ... Ama bu şu anda gayrimenkul sigortası sonra unutursunuz anlamına gelmez! konuyu kredi kredinin finans kurumu ödeme müşterinin tam geri ödeme kadar risklerden korunmalıdır.

Mülkiyet sigortası poliçe - İngiltere'den gerekli belge sadece. Yani, çok sık borç veren ihtiyaçları ve ipotek kayıt sırasında diğer sigorta. Yani: Politika hayatı ve sağlık sigortası, borçlunun performansı. Tabii ki, Rus yasalarına göre, bankalar sigorta bu tür tasarımı müşteri zorlamak hakkın yok. Finansal kurumlar, ilke olarak, ve, geliyor, ama rezervasyon yaptırmak olduğunu 1 puan faiz oranı yükselir reddi.

Bir banka müşteri her zaman herhangi bir sigorta şirketi gerekli sigorta poliçesi satın alamazsınız dikkati çekiyor. Çoğu zaman, borç veren ikincisi seçimi ileri taleplerini koyar ve bazen en uygun seçebilirsiniz aralarında akredite şirketlerin bir listesini sağlar.

Şimdi, bir ipotek için gerekenleri bilerek, potansiyel borçlular Kredi alımı gerekliliğini şüphe etmemelidir. söylemek ve orada kendi evi yerine geçmez etmeyin!

Görüldüğü üzere, bu ipotek, yani korkunç değil: elde etmek için koşulları ve kredi şartları potansiyel borçlu sindirmeye gerekmez. Önemli olan, zorluklar korkmak ve hedefine doğru hareket etmek gerekmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.