MaliIpotek

Eğer bir apartman üzerinde bir ipotek için gerekenler? Hangi belgeler gereklidir?

Kendi daire satın mi düşünüyorsunuz? Biz doğru seçeneği aldı, ancak yeterli para yok mu? Yoksa hizmetinden yararlanmak için kişisel tasarruf ve kredi bir çok yatırım yapmak tercih? Sonra ipotek - Bu ne ihtiyaç vardır! Ne olduğunu ve tüketici kredisi nasıl farklı.

ipotek diğer kredi türlerinden farkı nedir?

En önemli fark - faiz oranı. mortgage kredisi oto kredileri, tüketici vb çok daha düşük olduğunu Do Bu çok basit açıklanmıştır. Genellikle, insanlar, oldukça büyük bir miktarı İpotek almaya çünkü mülkiyet ucuz değil. Ve kredi faiz borç tam miktarı hesaplanır. ipotek oranı tüketici kredisi ile aynıdır Ve eğer, insanlar ödünç para ödemeye bir hayatı vardı olmazdı. Ve sonra borç çocukları tarafından miras kaldı olurdu. Fazla ödeme miktarı 3 hatta 4 kez ipotek miktarını aşacaktır çünkü.

Daha net anlaşılabilmesi için bize bir örnek ele alalım. Arka plan: Eğer 5.000.000 ruble ipotek bir daire satın almak istiyorum. Bir aşağı ödeme yapmak için hazır, ancak 86.500 ruble ödemek değildir. ipotek oranı tüketici kredisi bile neredeyse asgari oran ise, o zaman ipotek için para ödemek için 20 yıl olurdu ve siz 15,7 milyon. Ruble eşdeğerdir 315%, fazla ödeme olurdu! ! Yani, onların dairelerin 4 maliyetini ödemek zorunda kalacak!

Not Eğer kredi vadede ipotek programı seçtiğinizde o. Yani, biz sadece 2700 ruble ile ödeme artarsa 20 yıldır ilk veri fazla ödeme,% 315 ve dönem kadar 5 yıl azaldığında, bir! Ve fazla ödeme% 91 azaldı! Herhangi küresel farkı hissedeceksiniz? !

Ayda 98 bin ruble ödeyerek 10 yıllık dönem ve zaman Ve fazla ödeme beri 135% olacak . 6.700.000. Ruble.

trendi takip ederse, açıkça belli olur Dairenizin değerine eşdeğer ipotek faiz miktarının her 5 yıldır!

Ama bu yılda% 20 oranında olduğunu. Ülkemizde ipotek programlarında genellikle düşüktür ve% 13 arasında değişmektedir. en benzer şartlarda bir hesaplama yapmak ve sonuçlarını karşılaştıralım.

Biz 20 yıllık dönemi ele alırsak, aylık ödeme% 20 oranında daha 27.000 nizhi olan 59 500 ruble vardır. Sen% 7 farkının oynadığı rolü hissediyorum?! ödemeler toplam miktarı, 9.3 milyon bırakır. Rubles, yani 20 yılda 185%. ? Sen ne kadar büyük bir fark görüyor musunuz?

Sadece 4,5 bin tarafından 5 yıl, ödeme artar süresinin azaltılması, ancak fazla ödeme ile% 55 oranında azalır! ! Ve bu 6,5 milyon. Ruble değerinde!

75.300 ruble fazla ödeme kredi 10 yıllık dönemi ve ödeme,% 81 olmak 4 milyon. Ruble yani zaman. . Gördüğünüz gibi, fark çok belirgindir.

. ipotek programı oranı düşüktür neden nihayet anlamaya özet tablosunda sonuçları görselleştirmek için.

özet tablosu

zaman

Zaman% 13 oranı

Zaman oranı% 20

fark

Kirpi. Ödeme, RBL.

Yeniden kurulu, milyon. Ovun.

% Yeniden ödeme

Kirpi. Ödeme, RBL.

Yeniden kurulu, milyon. Ovun.

% Yeniden ödeme

Kirpi. Ödeme, RBL.

Pere ücreti milyon. Ruble

% Yeniden ödeme

10

75392

4

81

97903

6.7

135

22511

2.7

54

15

64082

6.5

131

89239

11

221

25157

4.5

90

20

59465

9.3

185

86450

15.7

315

26985

6.4

130

 • Bir ipotek için gerekli olan belgelerin paketi çok farklıdır. Yani, belgeler bir daire üzerinde ipotek için gerekli olan görelim.
 • borçlunun pasaport.
 • Gelir tablosu, hem de ben (iş kitabın bir kopyasını) çalıştığı örgüt hakkında.
 • depozito (varsa) doğrulayan belgeler.

Eğer bir apartman üzerinde bir ipotek için gerekenler? belgelerin listesi

Bir eş borçlu getiren veya garantör belgelerin listenizi genişletirken. Onlardan aynı dokümanları gerektirir ve bunu senden. yani Onların pasaport, maaş bordrosu (genellikle bir referans 2 PIT).

Ayrıca diğer belgeler bir dizi gerekebilir. Her durumda, farklı birçok ipotek programları olduğu için daha fazla bilgi, size bankanın çalışanlarını söyleyecektir. Bu sizin için doğru belgeler toplamak gerektiği anlamına gelir. kriter ham veriler için alınır.

borçlu için gerekenler

Her banka, onlar farklı, ama tüm bankaların aynı olan kriterler, bir dizi vardır. Haydi onlara bakalım:

1. Yaş. Birçok bankada 21 yıldır uygulamaların değerlendirilmesi için minimum yaş. Ve bu anlaşılabilir. Genellikle, bu süre içinde bir kişinin okulu bitirip hizmete belli bir uzunluğa sahiptir.

2. İş deneyimi - İkinci kriter, hangi göre bankaların ne kadar güvenilir borçlu belirler. son işinde hizmet minimum uzunluğu en az bir yıl olmalıdır. Ayrıca, personel, insan güvenilirlik göstergesi o işi değiştirir sıklığıdır gerçeğine dikkat. Bir erkek hiçbir yerde daha 1 aydan gecikmemesi ise, aslında pek onun güvenilirliği tanıklık edebilirsiniz.

3. Kredi geçmişi. Pozitif kredi geçmişi varlığı size sadece iyi yapacağız. Eğer sorumlu bir kişi olarak kendinizi gösterdi ve banka mortgage kredi onaylama daha kolaydır çünkü.

Yani özetlemek için, bir daire için bir ipotek almak gerekir? İyi bir kredi geçmişi en az bir yıl, iş tecrübesi ve borçlunun yaşı 21+.

İpotek ve analık sermaye

Ben ipotek ödemek için analık sermaye kullanabilir ve nasıl yapılacağını? Ne ipotek bir daire satın almak gerekiyor? ipotek ödemek için sermaye kullanımı - yaygın bir uygulamadır. Ama nasıl doğru bilen pek yok. Bazı bankalar, bir peşinat olarak kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, nakit para ve bir sertifika değil İlk ödemeyi yapacak banka çalışanlarının önlem almak gerekir. Ve ayrıca belgelerin genişletilmiş paketi oluşturmak gerekir.

sertifikaların Bölüm hesabınızın durumuyla ilgili, örneğin, bir sertifika emeklilik fonu almak gerekecektir. Ve bazı belgeleri olarak, Emeklilik Fonu göndermek için insanlar sadece annelik sermaye nakit isteyen birçok durumlar vardır çünkü hepsi dikkatle kontrol etti.

zarf içinde para, hesap gelir dikkate alarak - bir efsane ya da gerçeklik?

Bazı insanlar gelir çeşitli kaynaklardan para almak. Ve bu zarfların yayınlanan insanlara maaş şekilde parçasıdır. Nasıl bu durumda olması? 2014 yılından itibaren birçok banka ipotek programlarının verilmesi basitleştirilmiş var. , Sen işveren ikramiye ve herhangi promosyonlar ile birlikte, gelir tutarının tamamı gösterecektir hangi kurulan formda banka, bir sertifika sağlayabilir nedeni budur. Tüm iki belge üzerinde ipotek sorunu bankaların vardır! Ancak bu durumda o organizasyonda mükemmel bir kredi geçmişi, uzun deneyime sahip olmak gerekir.

Bir ipotek almak isteyen insanları göz önüne başka hangi maliyetleri almalı?

Bir ipotek ile daire sigorta gerekiyor mu? Bu sorun birçok borçlulara ilgilendirir. Evet, açıkça gerekli daire sigorta. Bu banka ve onun "hava yastığı" bir gereğidir. daire var bir şey olur çünkü eğer, tüm borçlulara ipotek ve aynı zamanda dairenin restorasyonu dolayısıyla ödemede gecikme takip edilecek ve diğer sorunlar ödemek için para var.

Bir ipotek ile skor daire gerekiyor mu? Bu soru birçok borçlulara ilgilendiriyor. Evet, gerekli bu prosedürün gerçekleştirilmesi için, ve daire değerlendirirken sonra bankaya belgeleri sağlamak.

Nasıl bir daire seçmek için?

Başlangıçta, istediğiniz konaklama yerlerine karar vermek gerekir. İkincil veya ancak yüzeyli, eklem inşaat katılmak isteyen veya bitmiş evde yeni bir daire satın almaya hazırdır. isteklerinize dayanarak, ipotek programı almak gerekir. Tipik olarak, bu programlar açısından farklıdır. Ve ana kriter bir borçlunun bir ev satın almak istemesi.

Eğer ortak inşaat katılmak için karar verirseniz, geliştirici olduğu şirketin değerlendirme kontrol etmeyi unutmayın. daire zamanında teslim alınacak ve tuzağa vermedi emin olmak için.

Sen Tasarruf Bankası ipotek almak istiyor?

Eğer bir apartman üzerinde bir ipotek için gerekenler? Bu sorunun cevabı bankanın resmi web sitesinde bulunabilir. Talimatlar: Tasarruf Bankası - ipotek - belgeleri daire için gerekli olan ne var?

 • Niyet Anlaşması.
 • Pasaportun.
 • 2 PIT.

Bu bankada dikkate alınır bulunmanın yalnızca borçlunun geliri doğruladı, bu yüzden resmi gelir çok büyük değil varsa, o (birkaç tane olabilir) bir ortak imzalayan veya kefil satın almak daha iyidir. Ayrıca, bir eş borçlu çekebilecek. ondan aynı dokümanları gerektirir ve bunu senden.

Sen ipotek daire satın almış? Bilmeniz Gerekenler

Hayatta Rusya Federasyonu 1 zamanın Her vatandaş Daire almak, ipotek ve onarım tesislerinin faiz ödemeleri için harcanan para döndürmektir. Bu nasıl yapılabilir? Sen Vergi Dairesi gelir, ipotek ve diğer varlığının ispat belgesi geçmek 1 kez bir yıl gerekiyor. Daha detaylı listesi IRS web sitesinde veya doğrudan muayene bulunabilir.

Ne kadar para iade edilecek? Eğer önceki yıla ödenen vergilerin tutarının tamamı geri alacak. Bu miktar sınırı olduğuna dikkat edin. Sen bütün dönem için 260 bin ruble maksimum dönün ve hayatında sadece bir kez olabilir.

Hangi belgeler ipotek satıcı daire gereklidir?

 • haklarının devlet tescil belgesi.
 • o başlıklı edildiği belge, esas gelmek.
 • kamu hizmetleri için bir borç Tablosu.

Nasıl bir ipotek başvurusu için?

Eğer biz zaten anladım bir daire üzerinde bir ipotek için gerekenler. Şimdi bunu kabul etmemiz nasıl uygulanacağını bulmalıyız. Eğer bir apartman üzerinde bir ipotek için gerekenler?

 1. mülkiyet ve bir kredi almak istediğiniz bankayı seçin.
 2. Tavsiye için seçilen bankaya başvurun, istenilen programın ve belgelerin listesi için seçim sunulmak üzere.
 3. belgeleri toplayın ve uygulamak için bankanıza danışın.
 4. banka ile bir ipotek için onaylandıktan sonra geliştirici ve satış sözleşmesi ile bir sözleşme imzalamak.
 5. ipotek ile haklarının devlet tescil belgesi verilecektir.
 6. Sigortalayın. Bu banka ile işbirliği herhangi bir şirket, yapılabilir. bir liste ile, bankanın web sitesinde ya görebilirsiniz veya bir bankada olsun. Hem de bilgi olarak size yardım hattını sağlayabilir.
 7. Kendi daire tadını çıkarın!

Ne dikkat etmelidir?

faiz oranı 1.. Çoğu zaman, bankanın çalışanları hileler gidip bu anlaşma daha fazla para kazanmak için daha yüksek bir faiz oranı ile sözleşme çıktısını. Onlar okumazlar gerçeğine dayanır. . Sonra bir hata fark Ve eğer bir şey ispat edemez.

2. kredi ve aylık ödeme tutarının terim. Daha uzun süreli Çünkü, fazla ödeme daha daha önce gördüğümüz gibi. Dikkatli olun! Tüm belgeleri okuyun. Anlamadığınız herhangi bir şey için değildir. Utanma. bir şey karıştırır Eğer her zaman hattını arayabilir ve tüm soruları açıklığa kavuşturmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.