MaliIpotek

Nasıl bir ipotek düzenlemek için?

Bu ülkede birçok insan için nasıl düşünmek bir ipotek düzenlemek. Ama gerek olmadan önce bu terimin özünü anlamak için. Bir ipotek ağırlıklı elde edilecek müşteri mülkiyetine şeklinde, iri teminat varlığını düşündürmektedir uzun vadeli kredi, bir tür olduğu ortaya çıktı. Ülkemizde bu kredi türü 1998 yılına kadar gelişme yolunu başladı ve şimdi en popüler biridir gelmiştir.

Mevcut ekonomik koşullarda, bir ev, özellikle genç çiftler satın almak zordur, çünkü bu, şaşırtıcı değildir. Bu nedenle, ailelerin ipotek düzenlemek için nasıl merak etmeye başlıyor. kredi düzenleme seleksiyon konusunda borç ve borçlu hem de faydalı olacağını koşullar seçiminde önemli bir yönüdür. Gerekli ilk ücret ödenecek şekilde çoğu durumda istemci bazı tasarruf olması gerekir iken kredinin standart kurallara göre, 5 ila 25 yıllık bir süre için verilebilir. Bir ev almak için gerekli miktarın% 10'u kadar bir minimum boyutu olarak kabul edilir. Tipik olarak, bankalar kredi miktarının ve alındığı için dönemine bağlı olarak değişken faiz oranları şarj edin.

bir ilk taksit miktarının ödeme sonra kalan periyodik ödemeler şeklinde bütün süresi boyunca dağıtılır. Tipik olarak, ödemeler her ay bankaya yatırılmalıdır. Bir ipotek düzenlemek için nasıl ele alınırken müşteri o kendi takdirine periyodik ödemeler tahakkuk sistemi de seçme hakkına sahip olduğunu bilmelidir. yıllık gelir ve farklılaştırılmış: iki ana yöntem vardır. İlk göre, borç miktarı her dönemde boyunca eşit olarak dağıtılır. Ve her ayın farklılaşmış yöntemle ödemelerin tutarı öncekinden daha az olacaktır. O ilk yıllarda fahiş maliyetleri olmayacak ek olarak, müşteri bazı istikrar verecek şekilde, ilk yolu seçmek için tavsiye edilir.

Ücretli bir hizmet olarak banka bile kredi veya hesap açma başvurusuna dikkate aldı olması şaşırtıcı değildir. Bu kredi kuruluşunun idari masrafları karşılamak için gerekli olan standart prosedür bu. Yani, taksitle konut satın almak için yol üzerindeki bir ilk adım olarak savunan bilgi toplama ve onların isteklerine belgeleyen. ipotek için belgeler eksiksiz olarak toplanır ve iyi hazırlanması gereken. Sen (tabii ki, ve orijinal) pasaport yani bir banka çalışanı, kimlik belgesinin ana sayfaların bir kopyasını, sağlayan doldurmak için bir deklarasyon formunu gerekecektir. Buna ek olarak, özellik için gerekli tüm belgeler sunumu için gerekli olan sicil bir kopyasını ve , kazanç tablosu nedeniyle borç veren uygulamanın kabul çıkarlar ve zamanında borcunu ödemek için müşterinin yetenekleri hakkında bir sonuca kılan bu belgelere dayanarak. Bir daire, emeklilik ve sağlık sigortası, evlilik veya boşanma tamamlayıcı belgesinin standart bir listesi ve hatta bir sürücü belgesi bir ipotek düzenlemek için nasıl açıklayan bazı kuruluşlar,.

Banka olumlu sonuca sorunları uygulamanın değerlendirildikten sonra, o zaman alım satım anlaşması yapıldığı sonraki aşamaya, gelirse. Kural olarak, o zaman başlangıç ücreti ödemek, yani banka ödemeniz gerekiyor. Ama bunların eksikliği içeren bir program bulabilirsiniz. Bu dolandırıcılık riskini azaltır gibi bazı kredi kuruluşlarının, gerekli mülk sigortası işaret etmek bulabilirsiniz.

tüm formaliteleri uyarak sonra kredi imzalanmasını ve ipotek sözleşme yürütülen ve gayrimenkul birkaç gün sonra satıcı gerekli miktarda verilecektir. Yukarıda bir ipotek düzenlemek ve kendi evlerinde bir gurur sahibi olmayı anlamak temel kurallardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.