MaliPara

Belarus Sikkeleri - Belarus para varlığının tarihinin tedavisinde ilk defa

Belarus Cumhuriyeti para sistemi son zamanlarda dramatik değişiklikler yapılmıştır. Geçti mezhep. İlk kez Belarus Cumhuriyeti vatandaşları yeni numunenin parayı aldı.

yeni para

itiraz olarak getirilen yeni para banknot ve madeni paraların rusya. örnek eski faturaları farklı 150X74 mm banknot olup miktarı. Onların anlamsal içerik, ulusal desenler değişmemiştir. Sadece tasarım Avrupa tarzında yapılır.

2009 yılında bütün banknot basar. Bu Merkez Bankası P. P. Prokopovicha imzası ile kanıtlandığı ve bunun yerine geçerli "pyatsdzyasyat" nin "pyatsdzesyat" eski kelime kullanmak olduğunu. Bu hataların hepsi paranın parti, ardından üretimde düzeltilecektir.

Merkez Bankası başkanı açıklamada itibaren, onun inşası olduğu bilinmektedir oldu nane Beyaz Rusya planlamıyor. Bu üretim böyle küçük devlet için çok pahalı ve verimsiz olmasından kaynaklanmaktadır.

Paralar önce tedavüle eklenmesine karar verildi. Ama bunun nedeni Belarus Cumhuriyeti ile küresel ekonomik kriz enflasyona olmadı. Paranın üretim maliyeti neredeyse kapalı ödenir. Biz hesabında değişiklik, banknotların değişimi yapma ATM'leri ve diğer ekipmanın göç maliyetleri idi.

madeni para

adlandırılarak ile bağlantılı olarak, para dolaşımda paralar vardı. Bu tarihinde ilk kez Beyaz rublesi. Daha önce, Beyaz Rusya bir devlet sadece basılmış hatıra paraları kabul edildi. Para, küçük, büyük sent ve birkaç ruble oluşur.

Tüm sekiz sikke ele çıktı. Bunlar 35 000 birimlik bir dolaşım ile basıldı. Para notları üç renk ayrılır. Tüm yeni para ön yüzde aynı örneği. o Belarus Cumhuriyeti ve rakam "2009" armasını süslüyordu günü. Farklı sikke ters. Mezhep ve farklı süsler banknotlar.

Milli tasarımlar ve dokuma - Devletin temel sembol. Bu nedenle, tamamen tesadüfen, Belarus Cumhuriyeti'nin bile bayrak tasarımı bu sembollerin öğelerini içerir. Onlarla birlikte, Belarus ustaları ailesi, insanlar, kara, gelenek ve doğa için onların vatansever duyguları görüntüler.

Para Litvanya ve Slovakya'da nane de çarptı. Paraları Beyaz Rusya formu, tasarım ve mezhep banknotlar Sovyetler Birliği benzerler. Bu nedenle, oradaki kullanımda karışıklık. Para çekici manzarasına sahiptir. Bunlar hafif malzemelerden yapılan ve hafiftir.

Belarus yeni madalyonun dezavantajları ise sahiptirler. Paranın kalitesi kullanılan metalin özelliklerine bağlıdır. Bunlar, oksidasyona yatkın olabilir. Uzun depoda ve bazı banknotların koyu lekeler vardı var. para ödeme gücü üzerindeki Yerel noktalar etkilenmez. Benzer durumlar sikke ile diğer ülkelerde meydana gelmiştir.

Merkez Bankası zaten böyle paralar değiştirilmesi için para belirli bir miktar verilmesi uygulamıştır. Belarus Küçük sikke (Foto de bu nüans gösteriyor) diğer ülkelerin para ile karşılaştırıldığında küçüktür ve kullanım için uygun değildirler.

ruble

1 ve 2 ruble: Nane iki şekilde para yayınladı. Bunlar beyaz metalden yapılır. Banknotlar 2 Rublesi altın metalinin kenar sahiptirler. Ters özgürlüğe, mutluluğa Belarus halkının arzusu temsil mezhep ve süsleme vardır. Bütün farklı para süsler, ama aynı anlamsal yükü. kamışlı paraları Kenar.

1 RUB Banknotlar Bir bakır-nikel kaplama ile çelikten imal edilmiştir. Bakır kaplama pirinç orta çelikten, çelik kenarlı: Banknotlar 2 bimetal Rublesinin yapılmıştır.

on sent

50, 20, 10 cent ve bozuk para 5, 2, 1 peni üç çeşit: nane banknotların üç ana tür üretilmektedir. Büyük Beyaz Rusya paralar altın vardır. Hepsi para ile aynı görüntüye ön yüz sent. Büyük mezhep sikke ters Belarus alanların verimini ve canlılığını temsil eder ve süsleme, süsler. kamışlı kesimleri ile Kenar banknotlar. Onlar bir bakır kaplama pirinç çelikten yapılmıştır.

Küçük paralar bir bakır renk tonuna sahiptir. ters onlar zenginlik ve Belarus halkının zenginliklerini temsil mezhep ve süsleme, tasvir. Paranın Kenar pürüzsüz. bakır kaplama ile çelikten yapılmış küçük banknot.
Paralar Belarus rublesi tarihinde ilk kez ülkedeki vardı, ama tedavüle çıktı. Küçük kusurları rağmen, bütün bu Devlet nakit Cumhuriyeti Belarus sikkelere yasal ihale vardır yayınladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.