SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Alkol zehirlenmesi durumunda ne yapmalı? Ne yapmalı? İşaretler ve zehirlenme belirtileri

hayatı boyunca her kişi bir kez alkollü içecekler ile uğraşmak zorunda değildir. İnsan mutluluk ve üzüntü eşlik eder. Alkol bir doğum günü partisi, düğün, cenaze sadece kötü bir ruh hali de tükettiler. Ancak, tüm ne zaman durdurmak için bilmemiz gerekir. Sıklıkla bir kişinin alkol zehirlenmesinden nasıl başa ilgili bir soru sorar. Böyle bir durumda yapılacak Ne, bir makale sundu söyle. Bunu meydana geldiği zehirlenme vakaları ortaya öğreneceksiniz.

İçme alkol

ne yapmalıyım alkol zehirlenmesi, daha sonra biraz öğrenebilirsiniz. İlk olarak, bu durumun meydana hakkında birkaç söz söyleyelim. Alkol zehirlenmesi , hafif, orta ve şiddetli - Çeşitli sınıflandırmaları vardır. eşlik eden semptomların tarafından etkilenen durumunu belirler. Ayrıca zehirlenme derecesi kandaki alkol miktarını bularak laboratuvar testleri aracılığıyla mümkündür kurarlar.

Alkol almak genellikle sonuçları vardır. Bu nedenle, daha büyük bir dozu, daha yüksek zehirlenme derecesi ile alınır. Bu Tezahürat içecekler farklı olabilir dikkati çekiyor. En kolay bira, şarap, köpüklü şarap ve vermut almaya. Bu yüzde 15 geçmez konsantrasyonu etanol. Çok daha ciddi sonuçları brendi, votka, tekila, cin ve viski itiraz. kabul en sert likör absinthe biri.

sarhoşluk

alkol zehirlenmesi durumunda ne yapmalı? Her şey tam olarak karşılaşmak zorunda bağlıdır. alkollerden zehirlenmesi primer olabilir. Bu durumda, hemen içtikten sonra kötü hissediyorum. Ayrıca yeşil ejderha ertesi sabah olabilir tüm lezzetleri zevk. Bir akşamdan denir.

Alkol zehirlenmesi aşağıdaki nedenlerle adıdır. midede vurulduktan sonra Etanol çok hızlı mukoza zarının içine emilir. Onların sayesinde, o kanında var. Karaciğer gibi zehirlerin belli bir kısmını işleyebilir. Ancak, gücü sonsuz değildir. alkolün yüksek dozlarda kullanımı da doğrudan beyne akmaya başlar. O burada ve tüm sinir sistemi ve bireysel organlar üzerinde etkisi yoktur. alkol zehirlenmesi tespit etmek nasıl düşünün.

Semptomlar ve zehirlenme belirtileri

Zehirlenme durumunda ne yapmalı semptomlar ve beraberindeki semptomların şiddetine bağlıdır alkol ile. zehirlenme herhangi rahatsız edici semptomların başında tanımlı değil. kişi öforik hisseder, onun sorunları ortadan kalkar. Sarhoş onun etrafında neler olup bittiğini bakmak için farklı gözlerle başlar. Bu durumda zehirlenme aşağıdaki belirtiler şunlardır:

 • pupillerde;
 • cilt kızarıklığı;
 • Kategorik yüksek ifade;
 • Onun düşüncelerinin tüm puanlama.

Daha sonra (tüketilen alkol artan dozlarda sonra) karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma oluşabilir. vücut çalışır yalnız Böyle karakterler içine girer zehir kurtulmak için. zehirlenme daha şiddetli semptomlar arasında şu vardır:

 • Kalp hızı ve solukluk azalma;
 • bilinç ve soğuk ter içinde kaybı;
 • solunum yetmezliği ve işitme;
 • istem dışı idrar yapma, defekasyon ve kusma (bilinçsiz);
 • yetersizlik ayağa kalkıp düşüncelerini ifade etmeye.

Bir sarhoşa bitebileceğini zamanında yardım anlatılan belirtilerin yokluğunda alkollü komaya girer. Bu durumda, zaten beyin ve sinir sistemi için onarılmaz sonuçlara yol belirleyebilir.

Belirtiler de alkol yoksunluk sendromunun şeklinde izole edilebilir. Bir bayram sonrasında şu sabahı tanımlanır. Adam bir baş ağrısı, ağız kuruluğu, ishal, bulantı ve kusma şikayeti var. Mide gıda algıladıkları olmaktan çıkar. Sindirim sisteminde alır şey - derhal geri gönderilir. Genellikle darbe hızlandırır, nefes darlığı, terleme vardır. vücut ısısını artırabilir.

vekil alkol

Nasıl alkol ile zehirlenme durumunda hareket etmek? Ne alkol yetersiz kalitesini kanıtlamış olur? zehirlenme belirtileri bu durumda biraz daha farklı olacağını unutmayın. vekil alkol zehirlenmesi içtikten sonra adam neredeyse oluşur. Ancak, zehirlenme belirtileri ilk dakikalar bayram açıkça görülebilir. Kullanımları kulakları gürültü, bulanık görme ve koku duyusu şikayet edebilir. Bu tükrük salgısının arttırır ve ağrı karın bölgesinde bulunmaktadır. Böyle bir durumda herhangi bir gecikme ölüme yol açabilir.

Güçlü bir vekil alkol zehirlenmesi olsaydı, ne yapmalı? acil hizmetine acil çağrı. Ev tedavi kabul edilemez. Bir ambulans geldiğinde daha hızlı hastaneye ulaşmak biri varsa, o da bunu yaptılar. Daha hızlı doktorların elinde kullanılır, daha elverişli sonuç olacaktır. vekil alkol birkaç bardak sonra hemen ölüm olduğunu unutmayın.

ilk yardım

alkol zehirlenmesi durumunda ne yapmalı? Birçok hasta doktorların hizmetlerini kullanmak için, ve yalnız sorunla başa çıkmak için çalışıyorum. Bu zehirlenmesi hafif ve orta derecede mümkündür. ilk yardım olarak kullanmak gerekir bir mide lavaj. Herhangi bir ilaç kullanımı yasaktır. alkolle birlikte çok sayıda ilaç sağlığının sadece bozulmasına neden olduğunu unutmayın.

Suyun büyük bir kupa tüketmek içki ver. Yer değiştirme sıvıları 300 ila 500 ml arasında olmalıdır. Bundan sonra kusmaya çalışın. Vücut evde zehir kurtulmak için çalışır gibi Genellikle, kendisini geliyor. Göreviniz - temiz su dışarı çıkmıyor bunun dışında sürece mide yıkamak için.

önemli bir kural vardır. Bilinci yerinde ise, su dökmek için onu zorlayamazsınız. Ayrıca kusma kışkırtmak yasaktır. Doktor çağırın ve varış ambulansı bekle. Şu anda onun yanında bir hastayı koymak veya bilinç haline getirmek (kulaklar ovmak, su serpin, amonyak kokusu vermek) deneyebilirsiniz.

sıvının eksikliği getirir

alkolle zehirlenme olduğunda, gastrik lavaj sonra ne yapmalı? Çok önemli bir zaman vücutta nem eksikliği telafi etmek için. Alkoller, dehidratasyon neden vücuda girer. Eğer müdahale olmadan bu süreci bırakırsanız, hastanın durumu büyük ölçüde bozulabilir. Sen içmek için herhangi bir sıvı verebilir. Ancak, her zaman midesini algılamaz. tuzlu su solüsyonları kullanılarak öğürme zaman. Hızla vücutta dengeyi yeniden.

Bu ilaçların "Regidron", "Gidrovit" ve diğerleri dahildir. Bir ilaçlı kompozisyonu uygulamak yapamıyorsanız, kendi başlarına sağlıklı içecek pişirin. Bunu yapmak için, soğuk su bir litre tuz ve soda bir çay kaşığı ekleyin. Ayrıca şeker 4 yemek kaşığı karıştırın. Birkaç yudum için her yarım saatte olması gereken bir çözüm yiyin.

emici maddeler ve yararlı bakterilerin kullanımı

alkol zehirlenmesi oluştuysa, evde ne yapmalı? kullanımları bildirin emin olun sorbent. Bu yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam ilaç "Polysorb", "Smekta", "Enterosgel" ve diğerleri. Onlar vücuttan toksinleri atar yardımcı ve ishal ortadan kaldıracaktır. Diğer ilaçlar ayrı açıklanan yollar almak gerekir unutmayın. Optimal mola - 2 saat.

alkol zehirlenmesinden sonra ne yapmalı? Bağırsak mikroflorası geri emin olun. sorun genellikle ishal eşlik eder. Onu durdurmak için gerekli değildir. Organizma böylece toksinlerin kurtulmak. yararlı bakteriler ( "Atsipol", "Linex", "Enterol") bir dizi al.

alkolle zehirlenme olduğunda: Yapılmayacaklar

Tarif ettiğiniz durum ile yüz olsaydı, tedavi yöntemleri terk edilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Bu tamamen yasak:

 • (Birçok büküm yöntemi tazelemek başvurmuştur) alkol sorunu tedavi;
 • banyosunda sıcak banyo ya da ziyaret;
 • ilaç ( "Furosemid" "Parasetamol", "aspirin", antihistaminik ilaçlar ve opiatlar) alınması;
 • ilaç ile ishali durdurun.

Özetlersek

alkol zehirlenmesi olsaydı, evde ne yapmalı? tahammül gibi kalıntı ağrı kesici bileşimler kullanılabilir zaman baş ağrısı yasaktır. ibuprofen dayalı ilaçları kullanın.

Ne eylemlerin birden yapılabilir? Evde alkol zehirlenmesinden ne yapmak gerekir? bayram sonrası sabah, serin duş almak bol bol su içmek. Bu arzu olmaz sürece yememeye çalışın. Yatağa git ve uzan. ayakları olamaz o taşıma zehir unutmayın. Vücut sıcaklığındaki bir artış ile ateş düşürücü bileşimler kullanılır. 10-12 saat sonra, daha iyi hissedeceksin yoksa, bir uzmana danışın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.