ÇirkinlikPest Control

Çocuklar için dairede tehlikeli kalıp. apartmanda Mantar ve küf - Tehlikeli olanı

Kalıp - çok yaygın bir fenomen. Birçok şehirde, konsantrasyonu izin verilen düzeyden daha birkaç kat daha yüksektir. Herhangi bir adam onunla mücadele nasıl Ve o yeniden görünür. Belki kalıp mahalle kadar korkutucu değil mi? Ne yazık ki, beden ve çocuk ve yetişkin önemli zararlar neden olur. Ama insanlar nadiren tehlikeli olanı düşünmek çoğu hoş olmayan dairede kalıp. Ve her zaman bu şekilde kendilerini ve çocuklarını ciddi patolojilerin riski açığa, ondan kurtulmak için önlemler alamaz.

kalıp nedir?

Bu gerçek bir mantardır. Başlangıçta bu tavan, duvar üzerinde küçük bir nokta belirir. Ama yakında büyümeye başlar ve oldukça yoğun. küf gelişimi için uygun ortam olması halinde, o hızla geniş alana götürür. Bu dairede kalıp tehlikesi daha anlaşılmalıdır. Bu sadece hoş değil, aynı zamanda kanser de dahil olmak üzere birçok hastalığın, geliştirilmesi için elverişli bir ortam estetik olduğunu.

karakteristik olayların

Kalıp çeşitli renklerde olabilir:

 • beyaz;
 • siyah;
 • kırmızı;
 • mavi;
 • yeşil.

evler ve daireler genellikle siyah bulunurlar. O mutfak, banyo, tuvalet ve diğer odaların duvarlarında yerleşir. Çok sık mahzenlerinde bulunabilir. Küf sporları yapamazlar, çıplak gözle görülemeyecek kadar mikroskobik küçük. Rahat bir sıcaklık ve nemde, çok hızlı bir şekilde çoğalmaya başlar.

yaklaşık bir saat biri metrekare sporlarının milyonlarca doldurabilir. o tehlikeli mi duvarlarda kalıp apartmanda? Tabii ki, evet! Çocuklar kalıp sadece hoş olmayan itici bir koku yayılır beri, daha sık hasta başlarlar, ama aynı zamanda toksinler üretir.

Sorunun Kaynağı

Bu soru genellikle sadece kötü defekt atmış olabilirler ev sahipleri tarafından işkence, ve bir süre sonra tekrar fark edilir. Bu nedenle, önemli olan sadece ama ayrıca bunun neden hakkında, apartmanda duvarlarda tehlikeli kalıp nedir sorusu.

Bu durumda, ana rolü aşağıdaki faktörler dikkate alınarak oynanır:

 1. Bir daire veya ev küf sporları sık sık ayakkabı, şeylerin, hayvanlar, gıda ile birlikte sokaktan girdi.
 2. küf gelişimi için belirli koşulları gerektirir. Sonuçta, bu mantar yaşayan bir organizmadır. Ve onun gelişimi için bir zemin ıslahı için ihtiyaç. Kalıp yayılmasına katkıda maddeler, kağıt, ahşap, bitkiler, kumaş ve daha fazla da olabilir.
 3. mantar gelişimi için belirli bir iklime ihtiyacı var. Kalıp nemi yüksek olan oda (yaklaşık% 50-60), bir havalandırma, ateş gelişir. Tür koşullar, ideal banyo, tuvalet, mutfak konumlandırılmış doğaldır. Beklendiği gibi, genellikle zararlı kalıp cepleri bulunabilir bu alanlarda olduğunu.
 4. Oldukça sık, mantar birinci katında bulunan daire, yerleşir. Kaynak, kalıp gelişimini kışkırtır, nemli bodrum kötü bir su yalıtımı varlığında olduğunu.
 5. Genellikle mantar üst katlarında bulunan daireler çarpar. Kalıbın suçlu çatının yeterli bir yalıtım olmaktadır.

ilk belirtiler

Yani evinde kalıp tehlikesi daha anlayalım? o organıdır tehlikenin tamamen habersiz sadece harici kusur vardır - Çoğu insan hâlâ mantar inanıyoruz.

Bu ev sahibi keskin bozulma beri şaşırtıcı değildir ve çocukları olmaz. Kalıp vücudu yavaş yavaş etkiler çok sinsidir.

Başlangıçta, çocuk örneğin, kronik burun akıntısı veya öksürük için olabilir. Bazı çocuklar gözlerin veya baş ağrısı iltihap var. Ama birisi olmadıkça olağan kalıp ile bu belirtiler ilişkilendirir? Tür eylemler genelde ülke, hava durumu ve diğer birçok faktöre de düşülen olduğu açıktır.

sık hastalık

Tehlikeli olandan apartmanda bir mantar ve küf olmadığını düşünün. Bu bir kez daha vurgulanmalıdır: Bir sonraki onarım için sabırsızlanıyorum, hemen ondan kurtulmak. Hasar kalıp hafife - Bu çok tehlikelidir.

bir mantar tarafından tetiklenebilir En zararsız hastalık - alerjiler ortaya çıkmasıdır. küf sporları oldukça zehirlidir ve ciddi çeşitli patolojilere yol açabilir, unutmayın.

Doktorlar deneysel mantar, organizmaya uzun süre maruz kalma şiddetli hastalıkların bir dizi neden göstermiştir:

 • larenjitin;
 • bronşit;
 • pnömoni;
 • soluk borusu iltihabı;
 • astım;
 • kas-iskelet sistemi hastalıkları;
 • dermatit;
 • stomatit;
 • konjunktivit;
 • egzama;
 • böbrekler, karaciğer hasarı;
 • iç ve Burun kanaması;
 • pamukçuk.

Bu insanların çoğu, kalıba göre, bu tür zararsız neden olan tüm patolojilerin kısmi bir listesi.

çocuklar genellikle baş ağrısı, kronik yorgunluk, açıklanamayan bulantı ve kusmaları varsa, neden sadece bitkinlik veya zehirlenmesinde gizli olabilir. Bu semptomlar da kalıp neden olabilir.

Dikkatle, onkoloji!

Bunu alerjik etki ve toksisite hasar kalıp. mantarın bir koloni aflatoksin üretmek - toksinler. burun pasajlar, deri, ağız yoluyla vücutta sonra, birikebilir.

Doktorlar sürekli apartmanda tehlikeli siyah kalıp daha uyarır. Vücutta biriken toksinler zamanla karaciğer hastalığının kanser gelişimine yol açabilir. Sonuçta, vücut tüm zehirleri etkisiz hale çalışır. bunların sayısı izin verilen bir limiti aştığında, ancak karaciğer zararlı toksinlerin saldırı ile başa çıkamaz. Sonuç olarak, vücut zehirlenmesi işlemine başlar.

Buna ek olarak, yukarıdaki gibi birçok sistemde muzdarip görülmektedir. gıda ile sıralanmış Kalıp, gastrointestinal sistem anormallikleri neden olabilir. Aynı zamanda çeşitli biçimlerde çeşitli hastalıklara gelişir.

Kalıp çocuklar için çok tehlikelidir

En önemlisi, kalıbın yan etkiler çocuklardır. Çünkü onların bağışıklık savunmaları hala oluşturuluyor.

Çocuklar için dairede tehlikeli kalıp? Yukarıdaki patolojilerin hepsi geliştirilmesi. Sadece bu tür hastalıkların artan vücut çok daha hızlı geliştirmek eğilimindedir ve daha ciddi sonuçlara taşıyabilir.

Bu nedenle, kırıntılar alerjik reaksiyonlar fark, doktor ziyareti gecikme yok. kaynağını belirlemek yardımcı olabilir Deneyimli bir uzman, patolojik belirtiler kışkırttı.

mülke zarar

Mantar sadece insan sağlığı üzerinde son derece olumsuz etkisidir. apartmanda tehlikeli kalıp ne olduğu hakkında düşünerek dikkatli tarafı etrafına bak. mantar Mülkünüze zarar edebiliyor. Ahşap yapılar zararlı etkilerine karşı özellikle duyarlıdırlar. kalıbın bazı türleri toz hale getirmek için mümkün olan en kısa süre içinde mobilya yeteneğine sahiptirler.

Hemen hemen tüm mantar sporları şunlardır: hava, su. Ve sadece bir kez olumlu bir ortamda, hızla çoğalmaya başlar. Yapı ve bitirme malzemeleri, ne olursa olsun sayısı ve değeri, aynı zamanda kalıbın oluşumuna yatkındır.

Mantar görünümünü karakterize temel özelliği - nem ve koku yoğunluğu varlığı. Sonra karakteristik beyaz noktalar, gri veya siyah renkli vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.