MaliPara

Para Avusturya: Tarih, özellikleri, ders ve ilginç gerçekler

Avusturya aktif olduğu , Avrupa Birliği'nin üyesi nedenle euro'ya ulusal para birimine düşmüş ilk ülkelerden biri haline gelmiştir.

Kısa tarihi

Avusturya para birimi 1 Mart 1925 dolaşıma girmiş ve 2002 yılı başına kadar ülkenin resmi para birimi olmuştur. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Avusturya schilling nedeniyle geçici Avusturya Nazi Almanyası boyunduruğu altında olduğu gerçeği tirajını durdu.

AB ülkelerinin çoğunda olduğu gibi, 1 Ocak ülkenin topraklarında 2002, günü, Euro ulusal para birimi olan kullanıldı.

Avusturya milli para birimi

Avusturya taç ülkede kullanılan önce Avusturya Schilling 1925 yılında devletin para oldu. O kuvvetle Birinci Dünya Savaşı sonrası devalüe ve hükümet diğerine ulusal para birimini değiştirmeye karar verdi.

Avusturyalı para kağıdı faturaları ve metal sikke olarak vardı. Avusturya şilin 100 peni bölündü. ülkede yirmi, elli değerinde bir elli peni ve kağıt para, 501 yüz, bin ve beş bin şilin gelen paralar vardı.

ülke Almanya'nın himayesine girdi beri 1938 yılında şilin, Reichsmark aldı. 1945 yılında, Avusturya'nın para birimi geri getirildi, ama yeniden tasarlandı. Yeni para birimi yeterince kararlı ve pratik olarak devalüe oldu. Yirminci yüzyılın ikinci yarısında boyunca Onun yaklaşık oranı 0.04 ABD doları olarak gerçekleşti.

Avusturya'da para şimdi

Neredeyse Avrupa Birliği Avusturya oluşumunun andan itibaren aktif bir üyesi haline gelmiştir. Bugün Avusturya'da para ne olduğunu tahmin etmek nedenle zor değil. Tabii ki, o euro. Avrupa Birliği'nde Euro geçmek yoktu ve kendi ulusal para birimini muhafaza eden Devletleri iken, Avusturya aralarında değildi.

tek Avrupa para birimi kesinlikle tüm banknotların ve madeni paralar sırasında. euro'ya ulusal para alışverişi bir euro yaklaşık 13.75 Avusturya schilling oranında ülkede gerçekleşti.

kurs

bir dolar için zaten yukarıda belirtildiği şekilde, yaklaşık 26 Avusturyalı Schillinglerle verdi.

Modern para Avusturya'da euro - Bu dünyada en popüler ve istikrarlı para birimi biridir. Yüksek talep, belki de sadece ABD doları. Ekonomik göstergeler ve kişi başına düşen gelir - Avrupa'nın en yüksek biri, birçok ülkede Avusturya gibi benzer başarıyı yaşıyoruz. euro'ya Para olsa oldukça istikrarlı, ancak dünya piyasasında çok daha az talep gördü.

rublenin karşı Bugünün Euro oranı 62-64 ruble yaklaşık eşittir. Ancak, Rusya'da istikrarsız ekonomik durum ve Avrupa'da sürekli ders değişiyor. ABD Dolarına kadar euro karşılaştırırsanız, bir euro, sen $ 1.1 alabilirsiniz.

takas işlemleri

Avusturya'ya giderek, Rus rublesi, her banka veya döviz bürosu ile çalışan Ruslar bu nedenle, bu durum o kadar sık olmadığını unutmayın. En yaygın döviz havaalanında, hemen hemen her otel, bankalar, döviz büroları değiştirilebilir, ABD doları.

Ayrıca Çek para alışverişi ve pound herhangi bir sorun olmayacaktır. Bazı finans şirketlerinin ağırlıklı Avrupa diğer para, çalışırlar. Komisyon alışverişi için, kural olarak, çok yüksek değildir.

Önceden Rus turistler için en kolay yolu euro'ya onların ruble alışverişinde, bu yüzden Rus para birimini değiştirebilirsiniz bir yer görünmüyor. Örneğin, ABD doları cinsinden ödenir, dolar mevcut varsa, güvenle bunları sizinle alabilir. değişimi ile ilgili problemler kesin olmayacak.

ülke neredeyse evrensel kredi kartları kabul edilir, ancak olası bir yolu ödemek edip etmeyeceğine önceden bilmek daha iyidir. ATM'ler bile biraz, herhangi bir şehirde bulunmaktadır. Kredi kartından nakit kaldırılması ile zorluklar da gerçekleşmez bu yüzden onlar, çok ülkede vardır. Böyle bir operasyon için bankanın komisyon var - Hoşuna olmayabileceğini tek şey.

İlginç olan yetmiş beş Euro aşan bir satın alma işlemi sırasında, alıcı KDV kendisi geri hakkına sahip olmasıdır. Avusturya'da yaklaşık on üç yüzde. Bunu yapmak için, Vergisiz denir mağazada, bir makbuz almak gerekir. Gerekli tüm işlemleri yürüten sonra, nakit paranızı geri alırsınız. Avusturya sınırlarını ayrılırken Onların size gümrük ofisine doğrudan verilecektir.

Sonuç

diğer birçok ülkede kullanılan Avusturyalı para bugün ulusal para birimi değildir. Euro kural olarak, ortak bir Avrupa para birimi olarak algılanmaktadır, bu Avusturya ile derneklerin öncelik değil.

Ama, Avusturya şilin reddetti ve euro geçiş olmasına rağmen, onun bireyselliğini ve lezzet kaybetmez. o zengin bir tarihi, kültürü ve güzel dağ doğa çünkü bu ülkede, gelmelidir. Ve ülkenin resmi devlet para birimi Avro olan gerçeği, yalnızca bu ülkeyi ziyaret Gezgin kolaylaştırır. Komisyon neredeyse tamamen dışlanmış para ve kaynaklarını önemli kısmının kaybı alışverişi ile onca sorundan sonra.

ülke Rus veya Çin yuanı olsun, herhangi bir para birimi alabilirsiniz, ama en iyisi sen Euro veya ABD Doları olmalıdır. Sonra tamamen para alışverişi ile ilişkili herhangi bir sorun olasılığını ortadan kaldırmak mümkündür. yürütmek için böyle bir operasyon içinde herhangi bir mahalde ülkenin hemen her parçası olabilir. popüler turistik şehirlerde gelince, o zaman genel olarak hemen hemen her yabancı para değiştirilebilir.

Avrupa para birimine Avusturya geçiş ortak bir Avrupa para biriminin geliştirilmesi için temel bir faktör haline gelmedi, henüz kararlı olsa da, sağlam ekonomisi bu süreçte önemli bir rol oynamıştır. Euro fakir, ekonomik olarak dezavantajlı ülkelerde münhasıran kullanılması durumunda Sonuçta, o ABD doları yanında, dünya para pozisyon almak başardı olası değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.