KanunDevlet ve hukuk

Daimi ikamet nedir ve nasıl elde edilir?

Bugün yurtdışında gayrimenkul satın almak çok önemli oldu. Özellikle popüler tatil yeri Avrupa ülkeleri. Çoğu Rus vatandaşı, daimi ikamet izni almak için oradaki konutları satın alıyor. Daimi ikamet nedir? Ülkede daimi oturma izni veren ikamet izni . Ve Bulgaristan için bu bugün en popüler konudur. Böyle bir iznin alınması, sadece ülkenin her yerinde değil, aynı zamanda Avrupa Birliği genelinde de taşınmanıza izin verir. Üstelik, herhangi bir Avrupa ülkesinde resmi çalışma hakkını da verir.

Daimi ikamet yeri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, vize ve diğer seyahat belgelerinin verilmesinde yer alan şirketlerle irtibata geçmelisiniz.

Bulgaristan neden böyle yabancı çekiyor? Büyük olasılıkla, deniz kıyısında dinlenmek için o kadar çok fırsat değil, bu göz ardı edilmemelidir, bunun yerine konut fiyatlarının varlığı ve devletin esnek maliye politikası.

Bugün Bulgaristan'da daimi ikamet etmek sadece Rusya vatandaşları arasında değil aynı zamanda diğer BDT ülkeleri sakinleri arasında büyük bir popülerlik kazandı . En kolay yol, Bulgaristan'da bir şirketin tescili veya gayrimenkul satın alınmasıdır. Ve bunun fiyatları oldukça ılımlı olduğu için böyle bir satın alma çok karlı. Peki Rus vatandaşları için Bulgaristan'da daimi ikametgah nedir? Bu, her şeyden önce, kazançlı bir sermaye yatırımı ve ayrıca denizde iyi bir tatil.

Ülkemiz, ülkeye giriş için bir vize rejimi oluşturduğundan, Bulgaristan'ın topraklarında girmek için gerekli olan belgelerin listesini hazırlamanız gerekecek. Oturma izni almak için yabancı aşağıdaki hususlardan birine uymalıdır:

• üniversitenin tam zamanlı öğrenim formuna kaydolmak;

• Bir tıbbi kurumda uzun süreli tedavi uygulanması;

• Ticari faaliyetlerde bulunmak.

Ancak bu oturma izni vatandaşlığa kavuşmanızı sağlayan bir belgedir. Bunu yapmak için Bulgaristan'da daimi ikametgah izni vermelisiniz. Bunu elde etmek için bazı şartlar vardır. Vatandaşlarımız bu fırsatı aşağıdaki durumlarda elde ederler:

• Ülkenin ekonomisine en az 250.000 dolar yatırım yapın;

• beş yıldan fazla yaşadığı;

• Bir Bulgar vatandaşı ile evlendi.

Oturma izninin verilmesi için oldukça basit bir prosedüre rağmen, Bulgaristan Konsolosluğunda kalıcı ikamet yeri ve hangi belgelerin paketi gerektiğini öğrenmek en iyisidir. Bu, gereksiz problemlerden kurtulmanıza ve onu doğrudan dizayn ettiğinizde tüm formaliteleri aşmanıza yardım edecektir.

Daimi ikamet izninin sahibi olduğunuzda, yeni statü çok şey kazandıracaktır. Ve en önemlisi, Avrupa standartlarına uygun, güzel ve dostça bir ülkede yaşamak, AB içerisinde özgürce seyahat etmek, çocuğunuza iyi bir eğitim vermek ve çok daha fazlası için bir fırsattır. En az rol, Slav halklarının akrabalık ilişkisi, kültür ortaklığı ve benzeri geleneklerin yanı sıra, Bulgaristan sakinlerinin çoğunun Rusça konuşmasını mükemmel bildiği ve bizim dilimizde iyi konuştuğu gerçeğidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.