BilgisayarlarYazılım

Google Chrome tarayıcısında reklam vermek: nasıl kaldırılır? Reklam engelleyici

Tam bir kesinlik ile, interneti modern bir insanın hayatında ne anlama geldiğini kısa bir süre önce anlayan yeni bir kullanıcı bile "dün" tarayıcı pencerelerindeki takıntılı reklamın bastığını varsayabiliriz. Ne yazık ki, bu gerçek. Bugün, sadece tembel insanlar reklamcılıktan para kazanmıyor. Neyse ki, bir çıkış yolu var! Belirlediyseniz fakat "Google Chrome tarayıcısında reklam vermek - kaldırılacak?" Sorusunun cevabını bilmiyorsanız, harekete geçme vakti geldi! Şu an sevgili okuyucu, monitör bacchanalia "Buy-sell" ekranında çılgınlığı nasıl durdurabileceğini anlayacaksın. Tavsiyeleri uygulayın ve tarayıcınızın arayüzü kendisini can sıkıcı afişler ve açılır pencerelerden arındırın.

Bir tarayıcı exorcism oturumu: başlangıcı

Başka bir deyişle, koşullar çağrılmaz, bir şey ekranda sürekli olarak (kullanıcı) bilgimiz olmadan gerçekleştiğinde. Kabul ederseniz, arama motoru bizi isteksiz bir şekilde "Tanrı Yasağı!" Kaynağına yönlendirdiğinde sinirlerinizi kontrol altında tutmak zordur. Sayfaların normal taranmasını sallamak, "sol" reklamları ve davetiyeleri bazen "katılmak" için sadece besyat! Böylece sıradan kullanıcı dolaşıyor, çeşitli reklamlarda dolaşıyor "Gitmene izin vermeyeceğim! Deneyin ya da en azından görüyorum ... ". Bunun için yeterli yöntem olduğundan özellikle reklamcılık girişimi uygulamasından kurtulalım.

AdBlock Plus'ı Kaydetme

Bunun için bir sorunumuz var: tarayıcıdaki Google Chrome işkence reklamlar. Sinir bozucu bannerları nasıl kaldırırım? Sorunu çözmek için aşağıdaki basit adımları uygulayın:

 • Üç yatay çubuk (tarayıcının sağ üst köşesi) şeklinde temsil edilen "Tentür" simgesini tıklayın.
 • Ardından, açılır listeden aynı ada sahip olan öğeyi seçin.
 • Arayüzün sol tarafında, "Uzantılar" bağlantısını etkinleştirin.
 • Belki de zaten "sihir yardımcıları" nız var, bu da istenmeyen reklamların engellenmesine karşın, yine de "Etkinleştir" onay kutusuna işaret yok - koyun.

 • Google Chrome için henüz böyle bir uzantıya sahip olmadığınız (reklamları engelleme) - "google" çevrimiçi mağazasındaki tarayıcının çalışma alanının en altındaki bağlantısına gidin.
 • İstenen yazılım adını girin.
 • Bulunan uzantının karşısında bir düğme "Yükle" var - bastırın ve kurulum işlemi tamamlanıncaya kadar bekleyin.

ABP kısaltması bulunan kırmızı simge araç çubuğunda göründükten sonra "Google Chrome tarayıcısında reklam yayınla: kaldırılacak mı?" Sorusunu okuyabilirsiniz. Kapandı. Bununla birlikte, bu uzantı her zaman sorunu çözemediğini dile getirdi. Bu yüzden görsel uyaranları nötralize etmenin daha radikal bir yoluna geçelim.

Reklam Muncher - reklamcılık ile rakipsiz bir savaşçı

Bu küçük uygulama tüm övgülere layık! İşyerinde farkında değilsiniz ve hiç de kaynak tüketmeyen Ad Muncher, sizi tarayıcı pencerenizin çalışma alanına giren her türlü reklamverenin saldırılarından korur. Bu programın kullanımındaki basitlik ve gösterişsizlikle birlikte, başka bir önemli artı var - uygulama, çok gerekçesiz bir şekilde, indirilebilir ve yüklenebilir.

 • Neredeyse anında kurulumdan sonra, uygulama menüsüne gidin ve "Seçenekler" bölümünü etkinleştirin.
 • "Filtreleme" sekmesinde, siteler için "davranış parametreleri" ayarlayabilir; ayrıca herhangi bir içeriğin ekranındaki görüntülenen bilgilere erişimi yasaklayabilir veya açabilirsiniz.
 • "Açılır pencereler" alt menüsündeki başlangıç kullanıcısının listedeki tüm noktaları kontrol etmesi önerilir.

Zamandan ve trafiğinden tasarruf etmenizi sağlayacak inanılmaz derecede etkili bir program. Dolayısıyla şüphe etmenin hiçbir anlamı yok - eylem!

Kötü amaçlı kod uyku modunda değil: Google Chrome tarayıcısında reklam yayınlama

Sinir bozucu "dikkat çağrıları" nı kaldırmak için, şimdi anlamalısınız. Bununla birlikte, reklam yayınlamanın izin verilen yollarına ilaveten, bazen antivirüs bile tasarruf etmeyen siyah yöntemler vardır. Bununla birlikte, bu davada kendinizi savunabilirsiniz, ancak öncelikle, hafifçe sorumsuz web geliştiricileri için kötü niyetli senaryonun bilgisayar sisteminde nasıl öngörülmüş olduğunu bulalım.

Pandora'nın yazılım kutusu: her ikisine de bak!

Kural olarak, genel olarak bir yazılım yüklemesi sırasında yeni başlayanlar, yazılımın yüklenmesiyle birlikte bilgisayarına da "kötü niyetli" bir reklam modülü indirir (her zaman "Seçmeli seçenek" seçerler - her şey elinizin avucunda olduğu gibi) ). Çoğu durumda, geleneksel antivirüs yazılımı ile kontrol yaptığınızda bile, virüslü yazılım oldukça masum görünüyor. Bununla birlikte, sorunlar hâlâ başlıyor, hemen değil de, o zaman bir süre sonra gerekli. Favori ve bir zamanlar dostu olan tarayıcı, "kendi kaderini yaşatmaya" başlar, kasıtlı olarak şaşkın kullanıcıyı "anlaşılmaz" kaynağa aktarır. Doğal olarak, kullanıcının tamamen meşru bir sorusu var: "Google Chrome'da reklam yayınlamayı nasıl devre dışı bırakabilirim ?" Ancak, her şey ilk bakışta göründüğü kadar basit değildir ...

Görev: reklam virüsünü bulmak ve etkisiz hale getirmek

Belki de, program kodunun çeşitli SpyWare ve Maleware nesnelerini algılamak için çalışan özel anti-virüs programları hakkında bir haberiniz var mı? Değilse, daha sonra bu programlardan birine dokunun ve nasıl kullanılacağını öğreniriz. Şimdilik, bir reklamcılık casusu "yakalama" (yani yerleşik Windows araçlarını kullanarak) standart yolla tanışalım ve bir zamanlar sorunsuz bir tarayıcımızın ayarlarına dönelim. Ancak, sırayla her şey.

Google Chrome'da reklam yayınlamayı nasıl devre dışı bırakabilirim: adım adım talimatlardaki çalıştırma yöntemi

Kural olarak, ana suçlu OS'de dikkatle maskelenmiştir. Paradoksal olarak, ancak onu bulmak için öncelikle "Explorer Ayarları" menüsündeki "Korunan sistem dosyalarını gizle" seçeneğini kapatmalısınız.

 • "Win + R" tuş kombinasyonuna basın.
 • Ardından "Kontrol klasörleri" komutunu girin.
 • Daha sonra "Görünüm" sekmesini kullanın.
 • Yukarıdaki seçeneği bulun ve devre dışı bırakın.
 • Şimdi, aşağıda "Gizli klasörleri ve dosyaları göster" i işaretleyin.

İkinci nokta: bilinen bir listede yabancı bir program

Kontrol panelinden "Programlar ve Özellikler" bölümüne gidin. Yazılım ile birlikte verilen listeyi dikkatlice analiz edin. Büyük olasılıkla, yeni bir şey bulacaksınız - Google Chrome'un bir reklam açtığı bilinmeyen bir program, bu yüzden varlığını rahatsız ediyor. İstenmeyen "misafir" i kaldırın ve bir sonraki adıma geçin.

Bazı eleştiriler

Bazen bir reklam birimi için bir kapsayıcı olan bir program silinmek istememektedir. Bazı durumlarda, "Görev Yöneticisi" ne girip aynı adı taşıyan işlemi kapatmanız gerekir:

 • "Shift + Ctrl + Delete" klavye kısayoluna basın.
 • "Görevi sil" düğmesine tıklayarak "güvenilmez" işlemi bulun ve devre dışı bırakın.

Peki, o zaman kaldırma işlemine geçin.

Üçüncü adım: "Temp" klasörünü temizleyin

Genellikle bu dizinde virüs reklamcılığının çeşitli yönetici dosyaları bulunur.

 • Başlat menüsüne gidin.
 • "Bu Bilgisayar" bölümüne gidin.
 • Hesabınızla (Kullanıcılar) klasöre girin.
 • Sonra "AppData" dizinine gidin.
 • Sonra yolu takip edin: "Yerel" - "Sıcaklık".

Tüm içeriği seçin (korkmadan!) Ve geçici klasörden silin.

Dördüncü aşamada: "Tarayıcı özellikleri" bölümündeki viral "eklemeler"

Google'ın bahsedilen reklam engelleyicisi makalenin başında (Reklam Blok Artı'nın uzantısı anlamına gelir) bazen kirli bir programcının hileli kombinasyonuna karşı kesinlikle güçsüzdür. Kötü amaçlı algoritmalara göre, reklam bağlantısı doğrudan ilgili "Ev" onay kutusundaki "İnternet Seçenekleri" menüsüne kaydedilir.

 • Tarayıcınızı başlattığınızda ve ekranda belirsiz bir sayfa açılırsa - bu tam da seçenektir.
 • Adresini tercih ettiğiniz adrese değiştirip "Uygula" düğmesine tıklayın.

Beşinci unsur: tarayıcı kısayolunun metamorfozu

Eh, neredeyse "Google Chrome reklamlarla sayfalar açar" sorununu çözdük, ancak yine de bir şey tamamlanmamış kaldı.

 • İşaretleyiciyi tarayıcı kısayoluna yerleştirin.
 • Sağ fare düğmesini tıklayın.
 • Bağlam menüsünden Özellikler'i seçin.

"Nesne" veya "Çalışma klasörü" nde "C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe" standart girdisine ek olarak, herhangi bir eklenti veya başka bir tutarsızlık türü bulacaksınız (örneğin değiştirilecektir). "* Exe" son çalıştırılabilir dosyasının "* url" veya "* bat" değerine genişletilmesi durumunda, bu satırı yukarıdaki gibi düzenlemeniz gerekir.

Antivirüs tarayıcı

Yukarıdakilerin hepsi "Google Chrome'daki pop-up reklamlar nasıl kaldırılır?" Sorusuyla ilgili yardım etmediyse, özel Malwarebytes yardımcı programını kullanmalısınız:

 • Bu yazılımı bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.
 • Ücretsiz bir virüsten koruma uygulamasını çalıştırın.
 • "Şimdi Tara" düğmesini tıklayın ve virüs tarayıcı bitene kadar bekleyin.
 • Program, sorunun kötü niyetli bir "başlatıcısı" bulduktan ve ilgili sonucu görüntülerse, "İşlemleri Uygula" düğmesine tıklayın.

Sinir bozucu viral reklamlardan kurtulmanın en etkili yolu, bu tür tarayıcıların paylaşım yöntemidir. Çalışırken Malwarebytes bir şeyi özlüyor ise, Hitman Pro mutlaka "örtülü bir aracı" bulacaktır; bunun nedeni kullanıcının etkisi altında bulunduğumuz durumdan çıkış yolunu aramaya zorlanmaktadır.

Altıncı nihai adım: şebeke banliteleri

Tabii ki, açıklanan tedbirler, Google reklamcılığını tamamen kaldırmanıza yardımcı olmaz (hayali bir çok yönlülüğe gülebilirsin), ancak nötralizasyon ve kötü niyetli yazılım öğelerinin tahrip edilmesi de dahil olmak üzere bazı tezahürleriyle baş etmeyi başarabilirsiniz. Bir başka önemli andan - ağ bağlantısından bahsedilmeye değer. Her şeyden önce, kullanıcı saplantılı reklamlardan kurtulduktan sonra küresel bilgi kaynağı olan Internet ortadan kaybolur. Mesele, her zaman anti-virüs araçlarının doğru olmadığını "reklam kuyruklarını temizlemek". Bazen ağ ayarları kaybolur. Bu nedenle, reklamcılıkla ve İnternetle birlikte çalışmayı bıraktıysanız, diğer önerileri takip edin ve bağlantı kesinlikle restore edilecektir:

 • "İnternet Seçenekleri" menüsüne gidin.
 • Bağlantı sekmesini tıklayın.
 • Daha sonra "Ağ ayarları" öğesini etkinleştirin.
 • Bir sonraki pencerede "Parametrelerin otomatik olarak algılanması" bölümündeki kutuyu işaretleyin.
 • Sonunda, "Tamam" ı ve "Uygula" yı tıklayın.

"Hosts" sistem dosyasını kontrol etmek gereksiz değildir:

 • -C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc dizinine gidin.
 • Son dosyayı vurguladıktan sonra sağ fare düğmesine basın.
 • Açılır listeden "Birlikte ..." seçin.
 • Bir izleyici olarak standart Windows Not Defteri aracınızı seçin.
 • Açılan adres listesinde "127.0.0.1 yerel bilgisayarlar" benzeyen bir şey bulursanız, bu girişi silin.
 • Not defterini kapatın, değişikliklerinizi kaydedin.

Sonraki kelimenin yerine: konuşulmamış hakkında

Gördüğünüz gibi, Google Chrome'da reklam yayınlamanın engellenmesi olayların bütün bir kompleksidir. Bununla birlikte, her şey gerçekten mümkün ve yukarıda tarif edilen eylem planı bir acemi kullanıcı tarafından da uygulanabilir. Bununla birlikte, Net'de ticaretin yorulmadan büyümesiyle, reklam talebi de artmaktadır. Bu nedenle, açıklanan kilitleme yöntemlerinin uzun süre ilgili kalacağını düşünmek aptalca olacaktır. Dediklerine göre, problemleri ortaya çıktıkça çözeceğiz. Eh, şu an için - her tür ve rahat Internet oturumlarınız!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.