Liderlik

Stil Kontrolü Başkanı: otoriter, demokratik, özgürlükçü, anarşist, tutarsız, durumsal

"Kendi yolunu Her süpürge süpürür" - yöneticilerinin kişilik tipleri ve onların yönetim tarzları çeşitliliği hakkında bu atasözü gizli fikri. Dikkatle bir takımda birkaç yöneticilerinin çalışmalarını gözlemlemek, bir iş ilişkisi oluşumunda fark edecektir. Stil kafa kontrol şirket performansı üzerinde doğrudan etkisi vardır. bazı şirketler kapanıyor neden diğerleri yaşayan ve kriz dönemlerinde bile gelişmek ederken Bu gerçek, açıklayabilir.

lideri, yönetim tarzları ve şirketin performansının Kişilik - bunlar yakından bağlantılıdır. rehberlik için çeşitli yollar birleştiren, ideal sonuca yakınlaşırlar. Sonuçta, stil direktörü ve yönetim etkinliği - ayrılmaz. Eğer patron iseniz, senin gerçekte ne bir kişinin anlamak önemlidir. Dolayısıyla bunu güçlü ve zayıf yönlerini anlamak ve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

liderlik stillerinin kısa karakteristikleri

Yönetim tarzı - Karmaşık ilişkileri yönetimi ve astları ve birbirlerine karşı iki grubun eylem yöntemleri. Bu ilişkilerin kalitesi astları, takımdaki atmosfer ve onun amaç ve hedeflere ulaşmak kabiliyeti performansına bağlıdır. yönetim ekibinin kafasında Stiller beş tür olabilir.

Ünlü Alman-Amerikan psikolog ve yazar Kurt Lewin geçen yüzyılın 30'lu ve daha sonra klasikleri haline gelmiş üç liderlik stilleri tespit yayınlanan etti. Bir süre sonra onlar daha tutarsız ve durumsal ekledi. Bir yöneticinin kısa bir açıklama ile tablo inceledikten sonra, kendinizi bulacaksınız ve istenen okuma bölümüne doğrudan gitmek. Ve malzemenin okuma için daha iyidir - Hayatta farklı insanlarla uğraşmak zorunda ve hazırlıklı olmak daha iyidir. başın yönetim tarzları nelerdir?

yönetim stillerinin kısa açıklaması
Açıklama kafası pozitif nitelikleri negatif nitelikler
otoriter açıkça hedefler belirler, sorumluluk alın hızlı kararlar eleştiri tahammül etmez, direnç sevmez, insanların üzerinde iş çıkarlarını koyarak başkalarının görüşler dikkate almaz
demokratik dikkate almak, yeni fikirlere açık, takım olarak çalışan toplu görünüm başkalarının sorumluluğunu almasına izin veriyor yanlış ellere yetkisi verebilir kararı geciktirebilir Birçok Konseyi
Liberal-anarşik kadrosunda Baskı yok, takımda iyi huylu bir atmosfer, problemleri çözmek için yaratıcı bir yaklaşım verir Kolektif yönetimde Affetmeksizin tembellik ve ahlaki yolsuzluk dizginleri, kötü kontrole (provokasyon hırsızlığı ve görevlerini yerine başarısızlık) serbest bırakır
tutarsız açıklanmayan Hiçbir net hedefler, net görevler, takımdaki atmosfer bozulmasını, anlayışı yoktur, sonuç düşük, para
durumsal çalışanları yönetme Yüksek kaliteli, her zaman geliştirmek liderleri büyümeye yardımcı, hiçbir hayvan ve anti-kahramanlar nasıl ve hangi bilir, durumun bir parçası olan yaratıcı bir yaklaşım teşvik Yıllar içinde, vicdansız işçiler "dibe", dinlenmek bilmeyen, boyun üzerinde çalışmaya oturmak liberal olmak ve onun kavrama kaybeder

otoriter

Otoriter (. - Güç, etki Latince auctoritas itibaren) - insanlar güçlü, tartışmak sevmez, bu yüzden, iddia yalnız direndi izin. otoriter - Emniyet Müdürü bu halkın türü ve yönetim tarzı lideri başvuruyorsa. Bu tip klasik üç birine aittir.

Özelliği yöneticisi

Böyle bir kişinin hızlı hareket ve sorumlu gerçekleştikçe, çünkü böylece savaşlar, krizler, salgın ve: yönetim liderin Bu tarz - - otoriter stresli durumlarda haklı. sert ve uzlaşmaz konuşurken de. Otoriter liderler Hükümetin en üst seviyelere taşınan ve başarılı konumunu korumak için. liderlik Bu tarz diğerlerinden daha büyük bir ölçüde Rusya'da yaygındır. Bu oldukça büyük şirketler, fabrikalar, sanat grupları ve ordu içinde haklı görülebilir. atmosferde sert modunda gerçekleştirilen satın alma veya müzakere, Müzakere, sınıra kalp vurma.

Otoriter lider elinde tüm gücü toplar ve kimse bunun bile kısmına tecavüz etmek izin vermez. Astları sıkı kontrol ve sürekli çeşitli testleri geçmek edilir. sömürücü ve iyiliksever: Ama otoriter tarzı iki modellere ayrılmıştır.

"Sömüren" tam adını haklı, bu şirkette, "Pablo Escobar" doğru. Bu yönetici astlarının bütün suyu sıkar, halkın çıkarları onu ilgilendirmiyor tamamen birinin görüşünü dikkate almaz. Çalışanlar tehditleri, şantaj, para cezaları ve diğer zulüm uyarabilir.

Hiçbir zaman karar veya görevlerini yaparken en ufak bağımsızlığını tanır. Her şey o "sömürücü" dediğini tam olarak yapılmalıdır. Herhangi otoriter lider sürekli olan siparişler, kararnameler ve diğer düzenlemeler yayınlamaktadır. Her şey resimleri ve tarihleri, mühürlenir. duyguların altında değilse, taviz mümkün olsa görevlerin konuda son derece seçici ve sabırsız. yöneticisi ruhu içinde değilse, o demek ve her şeyi ve sonra bir özür sabırsızlanıyorum olabilir. Hepimiz duygular sadece "tiyatro" dir manipülatif teknikleri ile bu davranışı karıştırmamak gerekir - otoriter liderler bunu kullanmak ister. Astlar inisiyatif edemiyoruz.

o kadar çağrılabilir eğer "Hayırsever" tarzı kontrolü kafa, daha sıcak bir ortam yaratır. Böyle bir lider astlarının görünümlerinde zaten ilgileniyor, ama doğru önerildi bile, kendi başlarına hareket edebilir. Genelde, astları "babalık" küçümseyici iletişim bu kafa, ama kuru ve sadece bir saniye, sempati ve ardından hemen köle iş yerinde şimdi, ve onun deneyim önemi olmadığını hatırlamak olabilir. İkinci model ilk çok farklı olduğunu düşünmeyin - tüm iyilikseverliği hala otoriter lider ile:, otoriter ve zorlu sert.

Bu tiplemeleri Herhangi okuma ve yazma, işaretler, baskı, boyama, kısaltmalar ve kısa adlar sever. Bütün bunlar emperyal, kalın, büyük olmalıdır. güç düşkünü ve güvensiz beprintsipnye - Bu liderler paranoid kişilik desenli insanlardır. kalan olamaz Genellikle işkolik, seven ve onların görüş ve başkalarının isteklerini empoze edebilmek.

astları ile İlişki

astları "hayırsever" lideri ile ilişki herkesin geçmek olamaz mesafe oluşturur, "sömürücülerin" olduğu mesafenin galaksiler arası olur. kaba şeklinde inşa Konuşma mandative. Çalışanlar bastırılmış ve şirketteki çatışma gelişme riski yüksek olan, motivasyon yoksun. Eleştiri, hatta yapıcı, kavram gibi değil.

"Pablo Escobar" astları hakkında bilmek istemiyordu ve çalışanlarının zorluklar düşünmek - - şahsen ruhu yok, bütün yapmak ve haklı olduğu böyle bir lider için sor bile daha çok. otokrat kendisi bu konuda konuştuk bile işletme için bir şey almak için fırsat sıfıra yakındır. daha önce bahsedilen Ve eğer o karar o kime ve ne almak zaman. Açıklama yararsız ile iddia - zor müzakerelerde mükemmel sertleşmeyi sahiptir ve emrindeki bilmeyen. Köle ısrar devam edecek, daha sonra hızlı bir şekilde para cezası veya bir kınama alabilir ve aynı zamanda hala talimatları takip etmek zorunda. Böyle bir liderin önünde Emote işe yaramaz - bu halı üzerinde kişi bakacağız. Empati sıfırdır.

"Hayırsever" tipi bir alt dinlemek olabilir, ama o noktaya düz gitmek zorunda kalacak ve kauçuk, aksi her şey çekmeyin - "Zamanınız doldu," Ve sorunun sadece bir sonraki hayatta onu almak için olacaktır. Bir yönetici bile bilgi verebilir olur. "Hayırsever" iznini, acil iş ayrılışını verebilir veya üzerinde sevişmeden - ama onların planı ona sizin için neden bunu yapmak konusunda fikir satmak için önce onları "korumak" gerekir. biz zekice her şeyi bile Ama, yönetici kendi yollarını yapacak, ve imkansız kararının nedenlerini bulmak için büyük bir risk vardır.

zorlukları Toplantı

"Sömürücü" ve "hayırsever" her şey basittir - dinlenmeden bütün iş ve kırmak ve menfaatleri şirkete ait canını gerekir. Bu katılmıyorum edenler, "halkın düşmanları" ilan etti ve teslim edilmelerine.

Astları besprikoslovno kararnameler uymak zorundadır. Daha hızlı ve daha iyi sorumluluklarını yerine, daha başarılı bir şirket arıyor. Ve daha yeni sorunlar otokrat astlarının omuzlarında yatıyordu. otoriter liderlerin sorunların çözümünde prensipleri yoktur - her yol mübah. otokrat etkisinin daha seviyeli, o kadar zorlaşır hareket edecek, çünkü unutulmamalıdır.

iletişim metodu

bu yöneticilerin sayesinde yukarı oynayabilir ve iki yüzlülük olmamalı göstermek - bir anda içinden bakın. değil bugün, ama yarın, ve o zaman bile iyi olmayalım. otokrat entrikacı temizleyici şeyi bilir , Kardinal Richelieu bu yönde o rekabet etmek gerekli değildir, böylece. Yarışmanın arada - Bir moda otoriter (ve paranoyak çok) adama, daha iyi onun önünde durmam. Neden? yol göstermediği için, ve bir otokrat amacı herhangi yol mübahtır ulaşmak için. Girişimleri öneri başarısız - otokratlar boş öneri. En iyi yaklaşım - işbirliği. iş hayatı daha kolay akmasını ve üzerinde olacak yana ufuk kariyer büyüme için fırsat olacak. Örnekler liderler: Donald Trump, Iosif Stalin, Adolf Hitler.

demokratik

Demokrat aynanın kafasının çalışma ve yönetim Stil otoriter farklıdır. İşin bu tarz şirketin çalışanları arasındaki görev ve sorumluluk düzgün bir şekilde dağılmasını gerektirir. Demokratik Başkanı astlarının bir ekip toplar, güvenebileceğiniz. problemleri çözer ve hatta en karmaşık projeler çalışır ve onu zorlamak veya çalışanları sindirmeye gerekmez bir ekip. Belirli bir sonucu amaçlayan liberal müsamahakâr görüşlü adam, baş, değil - demokrasi çünkü sorumluluk hala olacaktır.

Yöneticiler Demokratlar da büyük iş ve siyaset yükseklikleri, hem de otoriter ulaşır. onlar sadece otokratlara daha iyiliksever bir atmosfer yaratır.

Özelliği yöneticisi

Demokratik Halk kuvvetli liderlik vasıflarıyla tarzını çekilmek, ama ilk etapta egosunu koymadan. - Demokrat lider huzurlu bir savaşçıdır: İlk savaş başlatmak değil, ama saldırıya varsa, yasanın verdiği ölçüde sorumlu olması gerekir. Baş kontrolünün Bu tarz takımda dostça bir atmosfer yaratır ve yaratıcılık belli bir miktar ile sorunların çözümüne katılmak üzere personel yardımcı olur. Böyle bir lider özel iddialar zaman düşünmemiz veya şirket için yeni teçhizat alımına yardım edebilir. Fikirleriniz veya istekleri kanıt temeli sağlamak için ise, baş senin konuda olumlu bir karar kabul etmeye ikna edilebilir.

astları ile İlişki

bu nadir olmasına rağmen, bir dost olarak akabileceği dostu iş ilişkisi katlayın. Ne olursa olsun başın yönetim tarzları, bu kafa olduğunu unutmamak ve çizgileri geçmeye gerek yoktur. Baş-demokrat astlarına insancıl bir yaklaşım kullanır, belli bir sınıra kadar kendi durumuna dahildir, kolayca tatmin motivasyonel yarışma ve planın yerine getirilmesi için hediyeler.

Bu yönetim tarzı ile tüm insanların iyi gibi orta düzey pozisyonlarda, his dairesi başkanı şehir ilçe veya kafa. Bölüm başkanı yetkisi örgütünün başının daha yüksektir bu durumda - Hatta şirketin bir otoriter yönetim tarzında, Demokrat başkanı ile bölümlerinde "kendi atmosferine" gelişir.

eksileri aşağıdaki not edilebilir: Demokrat "arkadaş" çok uzun oynayabilir ve daha sonra daha sık yerine çalışma, anlaşmazlıkları ve çatışma durumları ortaya çıkacaktır. hedeflere ulaşmak için bir takım getirmez personele artan ilgi hedeflerine ulaşmak için vardiya odaklanır. Bu durumda Baş-Demokrat güvenilirlik ve takımdaki etki düzeyidir kaybeder, ama bu yöneticiler nadiren kullanılmasına rağmen, hala, para cezasına veya sipariş formunda bir bonus olacaktır elinin vardır.

zorlukları Toplantı

sorunlarını çözme bir eylem planının ilk toplu çabaları sağlamaktır. Bundan sonra, sanatçılar dikkate beceri ve yeteneklerini alarak seçilir. Bu direnç lideri olmadan dış uzman ekibi davet eder ve onun görüşüne dinler. Kafa sonuç elde endişe ve risklerin önemli bir şey eksik olduğunu fark çünkü arada, astlarına herhangi birine görüşleri yasak değildir ifade etmek.

Performans sorunlarının koşullarını planlanmasında, Demokratik planın kafası dikkate personel hata olasılığını alır çünkü zamanla bir stok bırakır ve hala onları düzeltmek için zamana ihtiyacım var. çalışmaları sırasında orada zorluklar varsa ya da farklı bir şekilde her şeyi yapmak mümkün değilse o çok hoş olmamasına rağmen, baş oldukça kolay, durumla ilgili yeniden düzenlenmiş.

iletişim metodu

Demokrat Başkanı geleneksel seçer iletişim tarzını. Ona göre, ofiste gidebilir ve biraz zaman "çalmak". kelimeler gerçekler ve rakamlar ile yedeklenen, özellikle personelin görüşleri dinleyen - bu kullanmalıdır. o yumuşak olsa, ancak bambu gibi eğilir ve aşırı güç, o zaman ciddi cevap verecektir - Böyle bir liderin basın için gerekli değildir. yöneticisi, stilleri ve yönetim yöntemleri çok farklı olacaktır ne olursa olsun. En iyi yolu iletişim - işbirliği. Biz terimleri bozmadan, görev çerçevesinde hareket etmelidir. Bir işi geliştirmek veya değiştirebilir varsa - Eğer kafasına doğrudan gitmek haberdar tutmak gerekir. bireylerin örnekler: Vladimir Putin, Yevgeny Chichvarkin, Lavrenty Beria.

Liberal-anarşik

Bu yönetim tarzı demokratik benzer, ama farklılıklar vardır. Karakteristik olarak, kafa, açıkça bir sorun yerleştirilmesi ve hassas yürütme zamanlamasını ve hızını belirten, arka karışır. Bu nedenle, bu astları bağımsız olarak hareket sağlar ve hemen hemen araç ve görevleri yerine yolları sınırlı değildir.

Liberal stil yaratıcı ekiplerin yönetilmesi için uygundur. Bir şarkı ve dans takım olmak ve editörleri ve tasarım ofisleri ve diğer benzer gruplar gelecek gerekli değildir.

Özelliği yöneticisi

anarşist ve uzmanlık: Liberal tarzı iki alana ayrılabilir. İlk durumda kafa doğa adam, itiraz edilmeyen bir konformist tarafından zayıftır. O son ana kadar önemli konuları ertelendi, ya da tamamen omuzlar milletvekili veya astları üzerine kaydırarak sorumluluklarından kaçınmaları çalışıyoruz. Böyle bir lider ofiste gün boyunca oturabilir ve işçilere gitmez - Onları çalışalım.

İkinci tür bir uzman veya geçici görevler için bir misafir yöneticisi rolü için daha uygundur - bu nasıl ve ne olduğu talimat verir, nasıl ve hangi zaman dilimi içinde. işin geri kalanı durumun kontrolden çıktı sadece astlarını çeker, gitmeyecek. dairesi, mevcut işinde onun uzmanlık, bilgi ve yeteneklerini düzeyinde tutulur.

astları ile İlişki

Liberal katma uzman, dost gayrı ve kalıcı ilişki içinde. Uygulamada görüldüğü, bu otoriter liderler olarak - Böyle kolektiflerinde sonra liberal gücünü elinden almak, ya da yeni takımlarına gitmek ya liderleri büyür.

astları Baş liberal çalışmalarına neredeyse eylem mümkün olan en büyük özgürlük sağlanması müdahale etmez. Alt, bilgi, araçlar, eğitim ve talimat sağlar nihai karar verme hakkını saklı tutar.

zorlukları Toplantı

Liberal lider onun "kabuk" oturmak ve burnunu göstermek olmaz düşünmeyin. Bu oluyor, ama tüm liderler liberalleri tanımlamaz. Tersine, mevcut durumda insanlar yönetiminin bu yöntemin popülaritesi artar. yüksek nitelikli uzman onun köle ilişkisinin yanı sıra aşırı bakıma duramaz - bilgi, yetkinlik ve deneyime yüksek düzeyde burada, bilimsel, sanatsal veya başka topluluklarda özellikle dikkat çekicidir.

ilişkiler "yönetmen ve organizasyon" olarak, "liberal" yönetim tarzları çok iyi bilinmektedir. Yumuşak yönetim, güven, işbirliği ve ortak çalışma - bu şirket yönetiminin liberal tarzının temelini oluşturmaktadır. insanları kontrol etmek kötü bir yol, ellerinde araçlardan yalnızca yanlış kullanımı yoktur. çevreye uyum sağlamak veya hızlı bir şekilde yeni bir iş bulmak daha kolay olacaktır böylece - yönetim tarzı başının belirlenmesi mümkün olduğu kadar erken başlanmalıdır.

iletişim metodu

Bir liberal başkanı iletişimin seçilen yönteme çok önem vermez minimum sonucu üzerindeki etkisi nedeniyle. Çok kafasından başında iletişim hedeflerinin temelini kişi ne tür iletmelidir. anarşist veya uzman - Aynı anda yönetim tarzları farklı olabilir. Aniden şef denilen eğer endişe çok değmez "siz" - diye sen düzeltir ama otoriter olarak ince olan cezalandırma. Örnekler: Stiv Dzhobs, Roman Abramovich, Robert Kiyosaki.

tutarsız

adı kendisi için konuşur - orada yaptığı eylemlere sırasını ve mantık. Böyle Kafa başka tarzda bir denetime taşınır ancak tecrübesizliği tarafından böyle yapar ve bu durumsal stiline zıttır.

Özelliği yöneticisi

Bugün, böyle bir yönetici otoriter lideri ve yarın - çalışmanın geliştirilen keyfi doğa ile bir anarşist. Böyle bir grubun sonuçları son derece düşük olduğunu ve işletmenin çalışmasını bozan, hatta bunu mahvetmek her olasılığı vardır. Böyle bir görevde herhangi tecrübe başkanı fakat işin tutarsız stiline yapışır, bu hedeflere ulaşmak olamaz telkine, zayıf iradeli yöneticisi, çağrılabilir.

astları ile İlişki

Onun yöneticisi ile mutsuz Tutarsız ekip lideri tüm zayıf nihai hedefe ve büyüme fırsatlarını hayal yanında kafasından ne olacağını bilmiyor. İlişkiler bu takımda olumsuz bir hava artışa neden çok yoğun gelişiyor. Oldukça muhtemel suskunluk, entrika ve skandaldır.

zorlukları Toplantı

Bir takım çalışması gerekir gibi, belirsiz olduğundan kafa, mümkün değildir ile hedeflerinize ulaşın. Sorunların çözülmesi milletvekilleri ve astlarına kaymıştır ve ardından devraldı edilir. Ardından görevlerden bazıları benzeri iptal yenileri ile değiştirilir ve edilmektedir. yönetim yöneticisinin Bu tarz karışıklık ve anarşi yaratır.

iletişim metodu

Aynı belirsiz ve şirketteki işlerinin devlet ve patron ruh haline bağlıdır. Bugün o otoriter "Pablo Escobar" rolünü oynamaya hafta sonu geçirdi ve yarın nasıl hikayeler anlatabilirim. liderlik ve kalıcı yeteneğine manipülatif becerilerinin gelişmesine Alt böyle bir lidere tedirgin. Ve sonra kendi koltuk gelen. Örnekler: Bu tür insanlar nadiren ciddi yüksekliklere ulaşmak ancak bir örnektir hala orada - Mikhail Gorbachev.

durumsal

ilişkiler politikası mevcut durumuna adapte ettiği yönetim tarzı, durumsal denir. Bu insanların ve işletmelerin yönetmek için en iyi yoldur - kriz zamanlarında pazar yükselişi rekabet avantajı toplamak ve güçlendirmeye yardımcı olur.

durumsal yaklaşım ve iki yüzlülük kafasını karıştırmayın. İlk durumda, baş kalite başlangıç çalışması maksimize etmek için, kişilerin belirli bir kişi veya grubun davranışlarına göre bir iletişim tarzını seçer. İkinci durumda ise, baş onun yarar temelinde farklı konumları alır.

Özelliği yöneticisi

Onlar çeşitli çalışıyorlarmis yılların deneyimi ile yöneticiler deneyimli yönetim kademelerinde çeşitli alanlarda. Tanrı'dan sözde yöneticileri - doğa tarafından belirlenen bazı insanlar yönetim becerileri olarak. Ama yetenek gayret ve sürekli eğitim ile değiştirilir. Bugün bir kişi nasıl etkilediğini bilmek, tecrübe ile gelir. Bu bir ekip yönetmek için en kabul edilebilir yollardan biridir. beceriksiz girişimleri stilini kopyalamak için zaman şu anda karlı olanı diyor kafa oportünist dönecek tehlikesi yoktur.

astları ile İlişki

açıkça ve kolayca güvenle Eklendi - Kolektif sürekli iş onlar tam anlamıyla elinde yanıyor ve baş daima ne yapacağını bilen hissediyorum, cezalandırmak ve ekibi tezahürat nasıl. Astlarından aracılığıyla görmek ve öngörü varsa büyük deneyim nedeniyle bu tür liderler yok. Bunlar kolektif otoritenin kafalar.

Durumsal lider astlarının bu grup veya tek bir kişi ile daha iyi iletişim bilir. Bu nasıl mümkün sessiz ya da tolere bile bir şey kalması, ancak bu o lider gevşekliği vazgeçti görünüyor sadece deneyimsiz bir bakış olduğunu.

zorlukları Toplantı

anlaşmazlıklar, sorunlar ve sorunların Uzlaşma hızlı ve profesyonel. Tecrübeli lideri çabuk iş süreçlerinin en ince ayarlar ve mümkün ise mücbir durum, oldukça kişisel tercihten daha yeteneği ve çalışanların deneyimine dayanarak durumu düzeltmek için görevlendirilen kişiler.

daha bir gölge gibi Genel müdür kendini - onun özel gizleyen ve çalışma ile sadece ilgilenir. Evcil o değil, ve varsa, rol verildi kim olduğunu tahmin etmek çok uzun bir süre olabilir. Bir yönetici ortak bir dil bulmaya çalışır, her sorun çalışanı ile Açık olumsuzluk, tam tersine, göstermez. Teşekkür deneyimine genellikle mümkündür. Kendisi hakkında böyle bir insan düşünmüyor gibi görünüyor: Tüm "Listem" ve diğer sistemleri yaptılar nerede? Bu soru gülümsemek ve omuzlarını silkip yalnızca bir durumsal yöneticisidir.

Nadiren böyle bir yönetici işkolik değildir sahiptir.

iletişim metodu

Liberal uzman durumsal yöneticisi olarak iletişimin sade bir tarza seçer. yüksek rütbeli rağmen bu insanlar basit ve açık ve iyimser ve genellikle mizah duygusu sahip bulunmaktadır. Genellikle çalışanın pozisyonuna gelip bir çalışma ilişkisi ötesine geçerek, yardımcı olabilir. Yaşla birlikte, yöneticiler bazen vicdansız çalışanlar olduğundan daha kavramayı kaybedebilir, çok iyi ve kolayca yatıştırdı bulunmaktadır. Ama takım genellikle baş sağlam duruyor ve bunlar onun patronu doğru alçaklık görürseniz, o zaman hemen harekete geçin.

Örnekler: Böyle Konstantin Rokossovsky Ivan Romazana, Avraamiy Zavenyagin ve diğerleri gibi fabrika ve askeri ve savaş sonrası dönemin fabrikalar, askeri yönetim ve yöneticilerin çoğu.

tarzı Başkanı sen misin?

Kendinizi ya da yöneticisi açtı için, buna değer ne kadar bireysel yönetim tarzı lideri eğitimi ve insan doğasının özelliklerinden ibaret olduğunu hatırlayarak, bu yüzden etiketleri asmak gerekli değildir.

karmaşık ve çok yönlü süreç, stres, yükün psikolojik ve fiziksel yapısı yüksek seviyede eşlik - başın bireysel tarzı gerçekleşmesi olarak Yönetişim. bir lider olmuştur zaman alır zaman ve enerji çok alır ve yüksek risk ile ilişkilidir. Bu nedenle daha yüksek seviyede başkanları destek ve sürekli öğrenmeyi gerekli.

Kendinizi bu listede bulursanız ne yapmalı? Güçlü alın ve onların güçlendirilmesi ve geliştirilmesini hedeflemektedir. Zayıf Yönler hatırı sayılır önem verilmelidir - sorunlar büyüme noktalarıdır. olumsuz özelliklerin yönelik tavrını yeniden gözden daha hızlı, daha hızlı ve daha iyi bir lider olarak ortaya çıkışını olur.

Listede başını bulursanız ne yapmalı? Şimdi onunla daha iyi bir ilişki kurmak ve hangi yönleri kaçınılmalıdır nasıl biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.