Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Bebekler için peynir pişirmek için nasıl

Bizim ilçesinde hastane çocukların sağlıklı beslenme dersleri geçmeye başladı. Ben bu konu ile ilgileniyorum konulardan biri "bebekler kendileri için peynir yapmayı" dir. Genelde, Çocuklarda - en değerli şey yoktur ve hayatımızda olabilir. Onlar hepsi sonunda, geleceğimizi, umudumuzu, bizim yansıma vardır. Bu nedenle, her kadının hiçbir şekilde bir çocuğun sağlığını korumak için, hayatımızda olabilir tüm sıkıntı çocuğunuzu korumak için her yolu içinde çaba göstermektedir. Her şeyden önce, sen çocuğun diyetine dikkat etmek gerekir. Bir çocuğun bedeni, kas kütlesini artırır büyür yana, kemikler büyümeye - En bebek vücut kalsiyum ve protein ihtiyacı var. büyük miktarlarda Bu iki ürün lor ihtiva etmiştir. Mutlaka pek çok anne "bebekler için peynir? nasıl" endişe Çünkü bu konuda bir konuşma taşıyacak bugün, bir kaç tarifleri bak.

Eğer süt bebek yeterince kalsiyum ve Temel proteinlerin elde ettiğini düşünüyorsanız, büyük bir hata yapmaktadırlar. büyür ve bu ürünler için onun gereksinimleri ile çocuk olarak büyür. Anne sütü tamamen günlük gereksinimleri karşılamak olmaz yıla yakındır, yüzden grudnichka diyet süzme peynir tanıtmak tavsiye edilir. İlk arasındaki diyet sokulur Bu süt ürünüdür. Tabii ki, daha kolay Markete gidip hazır süzme peynir satın, ama o çocuk için güvenli bir garantiniz yok. Evde, o kendini pişirmek daha iyidir. 9 ay - Süzme peynir genellikle erken 6 ay, en uygun yaş uygulanır. Bu bebek yeni ürünlerin bilgisine tümüyle hazırdır. Ve şimdi bebekler için peynir yapmayı tartışmak.

1 yolu - ekşi hamur lor tart. Taze 1 litre gerektiren pastörize süt , ve (ekşi krema, kefir, yoğurt veya diğer süt ürünü maya olarak kullanılan bir mayalanma) mayasından 60 ml. Süt (bu bifidobakteriyi ve laktobasil gelişimi ve yaşam için optimum sıcaklık olan) vücut sıcaklığına soğumaya vererek kaynatın. Sonra ekşi krema gibi soğutulmuş süte bizim başlangıç tanıtıldı. Biz tam asitlenme kadar yalnız süt saklıdır. Sonra, soğumuş süt alıp yavaş ateşe koyun. Bir süre sonra o serumun ayrılması başlar göreceksiniz. Bir taşım kaynatın etmeyin, aksi takdirde hiçbir şey olmuyor. yavaş Süt ısıtmak, lor yumuşak olsun. Biz hazır, peynir altı suyu drenaj veren bir elek içinde peynir recline. Eh bu, şu anda nasıl biliyorum, o bebekler için peynir fermantasyonu yoluyla. onlar da büyük çocuk beslemek için, böylece peynir bu miktarın itibaren yeterli olsun.

Biz şimdi öğrendik Nasıl fermantasyon yoluyla çocuk için peynir pişirmek için mayasından olmadan pişirme yöntemini düşünün. lor (yaklaşık 50 gram) bir kısım halinde hazırlanması için, süt yarım camların gerekli olduğu, ve krem, 100 gram. Küçük bir tencereye alıp sütü dökün ve sonra çantadan çıktı krem sıkma. Stir şey gerekmez, bu yüzden peynir daha gevreği olacaktır. kaynatın ve kaymak için 5 dakika gerekli ve lor dönüştü kaynamaya getirin. Sonra tüm boşaltılır peynir altı bekliyor, ekrana geri atılmış ve lor tadını çıkarıyor, aynı şeyi. Bu tarifi lor, tatlı hiçbir ekşi ve kilolu döner. Serum için olduğu gibi, bir kozmetik ürünü olarak da kullanılabilir, (serum proteinlerinin onu büyük miktarlarda) bebek verebilir - tonik, mükemmel yüzünde yağlı lekeler yağını edilir. Yani bütün arkadaşlarımı, öğretmek peynir yapmayı bebek için, bu yüzden ve çocuklarımız daha sağlıklı ve güçlü olacaktır. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.