Haber ve ToplumDoğa

Neden inek bok kek ve Cosa bezelye? Komik soru cevap ciddi!

Köylülerin çoğu mümkün her zaman taze süt ürünleri ve et bin ayıp yapar yerli sığır düzenledi. Başkaları keçi bakımı için daha kolay tercih Bazı, inekler doğurur. Tüm insanlar hayvanların fizyolojik özellikleri hakkında düşünüyorum.

Ve köye geldi vatandaşlar ise, birçok sürpriz ve kendileri için beklenmedik keşif yapmak, sonra da mutlaka çocuklar olduğunu, hayvancılık ile daha yakından bakmak, öncelikle ilgili saçma bir soru soruldu neden inek bok pasta ve keçi biber.

Besleme alışkanlıkları ve fizyolojisi

Doğadaki Gizemler çok ve bazen insanlar sıradan bazı şeyler düşünmüyorum. neden inek bok kek ve Cosa bezelye biliyor musunuz? Farklı şekil ve dışkı keçi ve inek tutarlılık nedenleri hayvanlar ve yiyecek tercihlerinde bazı fizyolojik özellikleri yatmaktadır. yeşil ovalar, gür otların zengin - o zaman evcil olmayan ineklerin evrimi biz çayırları otlayan en iyi yer almaya başardık. Keçi çöl uyum ve daha az yem ve çeşitlilik eksikliği ile alpin alanlar step zorunda kaldılar.

daha az titiz beslenme alışkanlıkları ol, mide giren gıda koruyucu keçileri. Doğal otlaklar bir inek 800 üzerinden sadece 150 türün tüketir Örneğin, bu çeşitliliğin keçi 400 görüşlerini "küçümseme"! Dahası, onun sindirim yolu emici beslemesinden su ve besin maddelerinin en fazla öğrenmeye çalışıyor. Sadece 20 kat - Bu nedenle, fizyolojik özellikler keçi bağırsak hayvandan daha 30 kat daha uzun olduğu boyutu ve bir inek vardır. Sadece% 64 - bir sıvı inek dışkı% 77 su ve kuru keçi içermesi sebebi budur. Neden inek bok kek ve keçi biberi görebilirsiniz.

yaşam tarzı yerli inek ve keçi benzerlikler

Yerli inek ve keçi yaşam tarzı çok ortak noktası var. Yani, onlar baraka veya ahırda gece geçirmek ve çayırlar, alanları, ormanlar çevreleyen çayırlarda gün geçirmek. Ve inekler, keçiler ve çim ya saman beslenen otçul hayvanlardır; içme suyu hem türleri. Diğer bir deyişle, hayvanlar aynı koşullar yaklaşık olarak.

Buna rağmen, onların pisliği farklı görünür. alanında Yürüyüşe çıkarak, üzerinde sıyrılmak kim olduğunu belirlemek kolaydır: inek geniş düz kek bırakılır ve keçiler en fazla 2 santimetre çapında küçük yoğun topları bir avuç boşalttı. Gübre yerli sığır hemen hemen hiç kokusu vardır ve bileşim içinde benzerdir. Peki neden inek pasta ve Cosa bezelye yürür?

inek ve keçi mide-bağırsak sisteminin fizyolojik özellikleri

inek ve keçi biraz farklıdır. Gastrointestinal sistem inek değil çok yoğun, ancak sindirilebilir gıda sadece kurutma üzerine bir pasta haline gübre, su birikintileri sıvı kütlesi içinde içinden akar ve çıkış olan sebze besleme suyu emer.

Küçük bir çiftlik hayvanlarının sindirim yolu - Keçi - neredeyse tamamen absorbe gıda suyu emer. Bu kalıntılar, bağırsak hareket eden bir yuvarlak şekil olmak ve boşaltılmasından sonra hayvansal atıklar Ayrı kuru bir yoğun topları şeklinde bulunmaktadır. Bu belki de neden inek bok kek ve keçi biber en doğru açıklamasıdır. Ve bu gerçeği başka açıklamaları olabilir?

Diğer olası bir nedense

şekil ve sığır gübresi tutarlılığı arasındaki farkların İlginç bir şekilde, aşağıdaki açıklama. Örneğin, bazı bilim adamları nedenlerinden biri inanıyoruz neden inek bok kek ve keçi biber, temel güvenlik.

Kendinize Hakim: başlangıçta keçi ve koyun hayatının en atlama yürütmek için doğasında olan yüksek dağlar ve kayalıklar. Ve belki doğa özel olarak kendi bok onu kendi dışkısında kayma riski hayvanları kaydeder, çünkü kuru ve ince idi ve yok, uçuruma düştüğünü sağlanır. Eh, bu versiyon var olma hakkına sahiptir.

Yerli sığır dışkısı mı?

Bu yüzden inek pasta ve keçi biber yürür biliyoruz ve hatta bu hayvanların bazılarında belirli fizyolojisini öğrendik. insanlar gübre yerli sığır kullanın veya basitçe bunu imha etmek için öğrenilen acaba?

Gübre tarımsal ve ev bitkileri için değerli organik gübredir. His, önceden sıkıştırılmış kurutuldu ve silolarda belirli koşullar altında saklanır. Buna ek olarak, sığır, hatta bugün toplanan dışkı, inşaat biyogaz, kağıt ve yakıt üretimini kullandı. beslemek için saksı bitkileri bir şekilde, içinde ihtiva edilen maddelerin konsantrasyonunun azaltılması, su ile seyreltildi, bok.

Neden gübre iyi doğal gübre olarak kabul edilir? su ilave nedeniyle ve organik azot, potasyum, kalsiyum, fosfor ve magnezyum içerir. İşte böyle, değerli bir üründür - gübresi! Birisi inek bok kek ve Cosa bezelye, bu çocukça saçma soruya yeterli bir cevap bulacaksınız neden size bir ilgi, alacak Yani.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.