Sanat ve EğlenceLiteratür

Bazarov'un ailesi - özellikleri ve kahramanın hayatındaki rolleri

Yevgeny Bazarov - kahramanı Romana Turgeneva "Babalar ve Oğulları". Bazarov'un karakteri - nihilist inanıyor genç bir adam, aşağılayarak sanat atıfta ve sadece doğal bilimler saygı, yeni bir tipik temsilcisi gençlik fikirli nesil. Romanın ana arsa - babalar ve çocukların, hayatın küçük burjuva şekilde ve değişim arzusu arasındaki çatışma.

edebi eleştiri olarak çok ilgi muhalefet Bazarov ve Pavel Petrovich ve Odintsov Bazarov ilişkileri, kişilik Arkady Nikolaevich (diğer Bazarov) ödenen, ancak çok az ailesiyle kahramanın ilişkisi hakkında söylenir. ailesi ile olan ilişkisinin öğrenmeden tamamen onun karakterini anlamak mümkün değil, çünkü bu, çok mantıksız.

Bazarov'un ailesi - oğlunun çok düşkün basit iyi huylu yaşlı erkekler. Basil Bazarov onun zamanında fakir bir toprak sahibi bir soluk, renksiz bir yaşam sürmenin (baba) ilçe yaşındaki doktor, oğlunun iyi bir eğitim için pişman etmedi. Arina Vlasevna (anne) - mükemmel hazırlanmış yemekler - soylu kadın, tek bir şey ile başa yapabiliyor çok nazik ve batıl kadın "vardı Petrocu çağında, doğacak". veliler Bazarov, kahramanı aksine karakter kemikleşmiş muhafazakarlık tür görüntü - onun kararlarında da bir, zeki, meraklı keskin. Ancak böyle bir farklı bakış açısı rağmen Bazarov'un ailesi gerçekten tüm serbest zaman bu konuda düşünme Eugene yokluğunda, oğulları seviyorum.

Bazarov o kesinlikle onları seviyor, dışarıdan kuru kuru ebeveynler olarak ifade edilse kamu dökülme için kullanılmaz, bu sabit obsesif dikkat ağırlığındadır. Ne babası ne de annesi onlarla ortak bir dil bulamadık, o bile Arcadia bir aile olarak tartışmalar tutamaz. Sert Bunun üzerine Bazarov, ama kendini yardımcı olamaz. Aynı çatı altında ailemle yaşıyorum, sadece onun ofisine girmeye doğa bilimleri engel olmaz şartıyla kabul etti. Bazarov'un ailesi bu durumun farkındalar ve tek çocukta herkesi memnun çalışıyorum, ama onlar tür tutum, tabii ki, son derece zor tahammül.

Belki Bazarov'un temel sorun o çünkü entelektüel gelişim ve eğitim seviyesi büyük farkların, ailesi tarafından anlaşılmadı ve onlara manevi destek almamış, bu yüzden keskin ve duygusal soğuk kişi, sık sık püskürtüldü olduğuydu onun insanlardan. Çünkü iç engellerin o asla dışarı doğru tezahür, yumuşak, anlayış, ihale duyguların tam - Ancak, aile evinde, başka Yevgeny Bazarov gösteriyor.

Ebeveynlerin Özellikleri Bazarov bir çıkmaz bizi koyar: kişilerde böyle ataerkil bir çevre bu tür gelişmiş görüşlerini büyümek nasıl? Turgenyev kez daha adam düğünü göstermiştir kendini oluşturmak başına. onlar onun kim çocuğunu sevdi ve onun tutum büyük acılar çekmiş, çünkü ailesi onun yabancılaşma - Ancak, aynı zamanda Bazarov'un büyük hata gösterir. Bazarov'un ailesi oğlu yaşamış, ama ölümü kendi varlık nedenini sona erdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.