Sanat ve EğlenceLiteratür

"Rusya'da Eh yaşıyor" Şiir N. A. Nekrasova: görüntüleri, karakterizasyonu, kısa uyarlıyordu. Rusya'da iyi yaşamak için mi?

1866 başında başka bir "Sovremennik" dergisi St. Petersburg serbest bırakıldı ve neredeyse her şeyi biliyor artık hatları açıldı:

"Hangi yılda -, saymak

Zemin içinde - tahmin etmeye ... "

Bu sözler harika masal dünyasına okuyucuyu çizmek vardı ve onları derginin kısa retelling başlayan ile "Rusya'da iyi yaşamak." Zamanla, daha birçok insan, sihirli masa örtüsü ve bu güne kadar okuyucuların bellekte oyulmuş diğer şeyler, bir sürü konuşmak mümkün şaşırtıcı kuş ötleğen olacağını öğrendik. O kadar rahat oldu eğlenceli kim bahis ve kendi ana topraklarında özgürce yaşamaya karar yedi erkeğin maceralarını anlatıyor "Rusya'da iyi yaşamak için" kısa bir retelling başlar.

temel bilgiler

"Rusya'da Eh yaşıyor" şiir oluşturma N. A. Nekrasova doruk noktası, ve o bu işi, metnin yazılı fazla ondört yıl kurmaya yetecek kadar fikir beslenen. O bu şiiri bitirmek başaramadı gerçeğine rağmen, son derece derin toplumsal önemini temsil ediyor.

Yapıt birbirleriyle kombine ve erkekler Rusya'da mutluluk hakkında savundu nasıl hikayesini anlatmak olan dört bölüm içerir. Aynı zamanda ilk çeşitli soyluları karakterize sadece seçenekleri düşünmeye çalıştı, ama aslında onlar (yazar gibi) tam olarak insanların mutluluğu bulmaya çalıştılar çünkü sonunda basitçe, insanların bazı kategorileri ile görüşmeyi reddetti.

Şiirin arsa yazarı farklı durumları anlatan sürecinde resimlerinde çeşitli kullanmanızı sağlar seyahati şeklinde düzenlenmektedir. Gorelov, Dyryavina, Razutova, Neelova ve diğerleri: Zaten yazarın önsözünde köylerin uygun adlarında bunu ifade bize mevcut Rus gerçeklik hakkında ince ironi gösterir.

Başlarken

tozluk, ve sandaletler ceket Sürekli aç ve keder sabırsız: aslında olması gerektiği gibi sıradan bir çiftçi, tam olarak görünür - Zaten prolog bu köylü Rusya bir resmi, işin ana karakter var görünür gösterir.

Bu inanıyor kez "Çağdaş" dergisi yayınlanmış kısa başka kelimelerle "Rusya'da iyi yaşamak için" içinde, üç yıl geçti ve şiirin yayın yenilendi yalnızca, ama her bireyin genellikle çarlık rejiminin parçası son derece sıkı sansür tabi tutulur ürün çok çirkin içeriğine sahiptir. Özellikle, son bölüm isminin birçok bilinen, eleştirilen "Feast." Ne yazık ki, yazar sadece "Rusya'da Eh yaşıyor" kısa bir retelling ve diğer tüm bölümlerde yayınlandı, o çünkü herhangi bir bozulma ve kesikler Ekim Devrimi'nin sona ermesinden sonra yayınlanan bu şiir olmadan yakalamak için yönetilen değil.

Nekrasov çalışmalarında Bu şiir merkezi bir yer verilir ve onun ideolojik ve yaratıcı zirve, halkın kaderine, onun mutluluğu, hem de buna giden yolun yaklaşık yazarın düşünce nihai sonucudur. Bütün bu düşünceler hayatı boyunca şair için anapara vardı ve sürekli çeşitli yazılarında yansıyan. "Orin, bir askerin annesi", "Demiryolu", "Frost Red Nose" - Bütün bu yazar "Rusya'da Eh yaşıyor" şiiri geldi geçtiği önemli eserler şunlardır. Köylü ve çiftçi - mümkün olduğunca ayrıntılı olarak sorunu ortaya çıkarır bu yaratma, ana karakterlerdir.

yazma işlemi

Birkaç yıl bu yüzden onun olarak nitelendirdiği bu şiiri iş verdi "sevdiği çocuk." Sonunda, "Rusya'da Eh yaşıyor Kim" olarak nitelendirdi "popüler kitap" gerçek yapmaya çalıştı. o zamanın Köylü veya çiftçi o günlerde, çoğu insan nasıl hissettiğini anlayabileceği hayatının ve torunları gerçek yansımasını görmeliydin.

Nekrasov kendisi hikayede o her şeyi insanların bilginizi sunmayı gebe ve tüm o sıradan insanların dudaklarından duyduğunu söyledi. Böylece, o köylü yaşamının gerçek bir destan oluşturdu ve onu "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" çağrısında bulundu. Matrona timofeevna karakter özellikleri ve yaşam ilkeleri temel ifade eden gerçek bir Rus köylünün görüntüsünü yansıtmaktadır.

çalışmak zorunda ve eksik geldi ki Nekrasov dev eser, yazarın zamansız ölümüyle kesildi. Ancak, buna rağmen, inanılmaz sanatsal ve ideolojik bütünlüğünü korur.

getirerek katkısı

Eserinde, Nekrasov halk destan türü canlandırmak başardı. o insanların hayatında, hem de ideolojik ses ve zamanın temel sorulardan formülasyonun büyük çaplı bir epik görüntüye farklılık gerçekten insanların eserlerini kolaylıkla gelirse, akla gelen "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" dir. Matrona timofeevna ve diğer birçok karakter benim hafızasına kazınmış ve benzersiz ve gerçekçi bir karakter özelliği. yazar yaygın sözlü halk sanatı geleneklerini yanı sıra alışılmış konuşma ve şarkı özgü lirizm formları haneye şiirsel dilinin yakınlığını kullanmaya başardı.

Nekrasov şiir de karakteristik olan bazı özelliklere sahiptir kritik gerçekçilik. Bunun yerine, belirli bir karakterin bir bütün olarak ortak insanların bir ortamdır ve yaşam olaya tamamen farklı sosyal daireleri göstermektedir. gerçek şeyin Halk görünümü Rusya ve özellikli olayların bütün seyyar çiftçilerin gerçek algı olarak görüntülenir olduğunu bize gösteren, tema gelişiminde şiirinde kendisi ifade edilir ve kendi vizyonunda sanki okuyucuya sunulmuştur.

içerik

ulusal hayat problemi tam olarak ortaya çıkar "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" de. Bu çalışmanın Olaylar köylülerin kurtuluşu ardından 1861 yılında reformunun kabulünden sonraki ilk yıllarda gerçekleşir. ne kadar zayıf, çünkü herhangi bir ciddi bir devrimci eylemi gerçekleştirmek için kitlelerin olgunlaşmamış bir köylü protesto olabilir iyi farkında olmasına rağmen köylülük ve buradaki insanların kendilerini parlak bir geleceğe dair umutlarını yazarı bir gerçek bir kahraman, pozitif ve onunla beraberdir.

Gelen köylü sorunu olan görünüm insanların yenilmez metanet ve kuvvetini temsil "Kutsal Rusya ve gösterişsiz kahramanlar" anımsatır Savely köylünün şeklinde ifade edilir "in Eh yaşıyor Kim". Savely özelliklerin ulusal destan ünlü kahramanlarını sergiledi. Bu görüntü Nekrasov kendisi şiirin ana teması ile bağlanır - "Rusya'da iyi yaşayacaksın" insanların mutluluğuna yol için bir arama, bir tanımlamaktadır Şiirin Analizi Savely gezginler diyor özellikle dikkat Matrona Timofyevna ödeme yapar: "Şanslı çok oldu" Tek yolu gerçekten hayatın "hafifletmek" elde etmek için Mutluluk kahramanı, halkın ne kadar önemli mücadelenin volnolyubiya ve anlayıştır.

diğer resimler

Bu unsurların "Rusya'da Eh yaşıyor" dır diğer birçok şiirlerinde arasında unutulmaz hale getirilmesidir. şiir analizi bize akıllı eski hayatında çok gördü Vlas, ve tipik bir çiftçi olan Yakima Nude dahil köylü unutulmaz görüntüleri, bir sürü görmenizi sağlar. Yazar, Yakim Naga standart ezilen ve cahil köylü değil tasvir ataerkil köyden ortaya çıktığını belirtmekte fayda vardır. haysiyeti Derinden farkında, o bütün insanların savunmasında ateşli konuşmalar söyleyerek insanların onurunu savunmaya çok güçlü bir şekilde çalışır.

Bölüme göre "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" Okuma, sen şiirinde oldukça önemli rol verilir göreceksiniz görüntünün Ermila Kirin, dürüst ve saf sonunda asi köylülere savunmasına gelmeye karar ve "halkın savunucusu", hapse girdi.

matrona timofeevna

Güzel kadın görüntü Matrona timofeevna şair Rus köylüsünün karakteristik özelliklerini tanımlamak için çalışıyor bölüm, tarafından "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" ifşa. sert kadın payı hakkında konuşmak, Nekrasov heyecanlı şiirlerin oldukça çok sayıda yazdım ama bu kadar sevgi ve o şiirinde Matrenushku içinde tanımlayan ile sıcaklık ile, o yazılı hiç.

ikincil karakter

Birlikte kısmen aşkı uyandıran ve meşgul köylü eserlerin çeşitli karakterlerle, Nekrasov da ana hatlarıyla çalışır ve bahçesinde suretinde olan çiftçilerin diğer bazı türleri - sycophants, itaatkar köleler, aristokrat askıları ve doğrudan hainleri. Şair bazı satirik tonlarda bu görüntüleri tanımlamak için çalıştı ve daha net köylülüğün belirgin protesto olduğunu fazlalaştı, daha serbest bırakılmaları inancını ortaya çıktı ve kölece alçakgönüllülük, dalkavukluk ve obsequiousness yapan yazarın daha amansız kınama.

Bu anlatı teması "Eh yaşıyor Kim" nihayetinde konuma sahiptir etmenin ne kadar zor fark "örnek bir köle" Jacob ise şöyle tarif etmektedir. Ondan sonra da tamamen çaresiz ve zavallı başvurmaya karar verdi, ama intikam kölece kafasında aynı anda korkunç - onun patronu önünde kendini öldürmeye karar verir.

Ayrıca burada "hassas flunky" ve muhbir Egorka Shutov olarak şiirde temsil edilir uygun IPAT vardır, "Rusya'da Eh yaşıyor" önemli bir rol geri kazanmak "diye bir casus" unvanını aldı. Ev sahibi ölümünden sonra, o sekiz bin köylü serbest bırakılmasını, ancak vaat tarafından ikna Gleb büyüğü varis sipariş ve sonunda basitçe belgeyi yok etmeye karar olduğu bir irade bıraktı.

gizli niyetler

büyük Rus köy zaman terbiyesizlik, hurafe, cehalet Gösterilen ve sol Nekrasov tarihsel sürekli aşırı kaymıştır köylü hayatının çeşitli tarafın geçici doğasını vurgulamak mümkün olduğunca denedik. Şiirsel bu işin içinde yeniden oldu Dünya yeri sosyal tezat ve keskin yaşam çelişkilerle çarpışmaları çok sayıda temsil eder.

Örneğin, yabancı araya geldiler ve "tombul, puzatenky, pembe ve usatenky" tamamen ciddiye kendi yaşamları üzerinde yansıtmak için kullanılmaz insanların ciddiyetsizlik ve boşluğu ortaya koymaktadır olarak sunuldu kim ev sahibi Obolt-Obolduev "Kim Rusya'da Eh yaşıyor". Sadece nazik nezaket ve gösterişli misafirperverliğini gösteren iyi huylu maskesinin arkasına gizlenmesi, ev sahibi aslında öfke ve kibir dolu ve zor çiftçiler için kin ve iğrenme içerecek şekilde yönetilmektedir.

Ayrıca, "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" görüntüleri satirically son köylülerin takma aldı toprak sahibi-küçük tiran prens ördek kaydetti. yırtıcı bir görünüm, şehvet ve alkolizm Belirgin "şahin gibi burun gaga" - tüm bu müzmin despotlar ve feodal toprak sahipleri ile dolu toprak sahipleri ortamının tipik bir temsilcisi sadece ek elemanlar iğrenç ortaya çıkmasıdır. Aynı şekilde, geri kalanına kıyasla, çok ilginç ve benzersiz bu işi.

Kral, bakana, rahip, tüccar, memuru veya ev sahibine: "Rusya'da Eh yaşıyor" içeriği bu insanların arasında daha mutlu yaşamak sırasını belirlemek için çalışıyoruz anlaşmazlık sıradan erkeklerin çözüm içeriyor gibi görünüyor. Ancak bu şiirin eylem gelişiminde Nekrasov yavaş yavaş komplikasyon kuruldu konusunun yanısıra ilerleyen başlar ve çiftçiler egemen sınıfların sadece temsilcilerini bakmaya başlıyor. "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" içeriğini incelenmesi, anlaşmazlık zaten mutlu yaşayan biri bulmaya çalışırken, sıradan insanlar arasında ararlar başlıyor gerçeğine dikkat çekmek mümkündür ve bunlar insanların mutluluğu bulmaya çalıştığınız doğrudan son demek, en iyi köylü payı vardır - unskinned belediye, il ve unwhipped izbytkovo köy.

Gerçek sorunlar açıklaması

çok daha keskin toplumsal önem verilir, böylece zamanla daha fazlası ile jocular tonu poluskazochnom yazarın bir tür bu hikaye itibaren, mutluluk hakkında soru anlamı derinlemesine araştırır. "Rusya'da Eh yaşıyor" yazarın orijinal niyet çoğu o zamanların köylüler "Şöleni" kapsamında görülebilir, ancak zamanda sansür tarafından yasaklandı. bu bölümünde başlayan Grisha Dobrosklonova, yaklaşık Öykü dağıtım ve sürekli mücadele içinde mutluluk ana teması olması gerekiyordu. Bu bölümde, yazar doğrudan yol hakkında ve sonunda insanların mutluluk mükemmel somut yol açabilecek yolun söyledi. mutluluğa Grisha kendi halkının mutlu geleceği için bilinçli bir mücadele içinde yatıyor ve o istediği "Kutsal Rusya'da her köylü eğlenceli ve kolaylığı yaşadı." Tam Nekrasov onun hayatındaki en önemli biri olarak kabul mutluluk sorununa, "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" saptandı.

Grisha görüntü yazar şiirleriyle tasvir etmiştir "insanların savunucuları", bir dizi tamamlar. Nekrasov insanlara olan yakınlığı karakterini vurgulamak çalıştı, köylülerle kalıcı diyalog olasılığı onlarla var, aslında, ben tam bir anlayış girdi ve destek bulmak mümkün oldu. Böylece, Grisha halkı için rol slagatelya "iyi şarkılar" konulu almaya karar vizyoner şair, ilham görünüyor.

"Rusya'da Eh yaşıyor" Artwork Nekrasov şiiri tüm serilerinin halk tarzı üstün bir örneğidir. masal ve şiir halk şarkısı elemanın bir tür sonunda o milli karakterinin bir tür verin ve Rus halkı için büyük bir gelecek ne olabilir inancı Nekrasov için doğrudan bağlantı vardır sağlar. Şiirin ana teması mutluluk arayışı içinde olduğunu ve çok köylüler mutlu bir arazi, zenginlik, doğruyu, hazineler ve daha arıyorlar gerçeği hakkında söylenenler hangi türkülere, halk masalları ve diğer çeşitli kaynaklardan, gider. Bu tema tamamen insanların en sevilen rüya ifade edilir, o mutluluk arayışı, hem de adil bir sosyal düzeni nasıl ulaşılacağı konusunda tüm ulusların asırlık rüya devam etti.

Bu şiir Nekrasov destanları, efsanelerin, masalların atasözleri, bilmeceler, sözler ve farklı şarkıları bir sürü dahil Rusya'da halk şiirinin türler, hemen hemen mevcut tüm çeşitliliği kullanmaya çalıştı. Böylece, folklor kullanarak, hayattan ve köy geleneklerini köylü yolu yargılamak için inanılmaz derecede zengin malzeme oldu.

şiir tarzı duygusal sesler zenginliği, hem de "son doğumlu" çokseslilik kaotik adil kalabalık, satirik alay yerini daha başlangıç aşamalarında daha sonra yavaş bir anlatı prolog ile yaramaz bir gülümseme dahil şiirsel sesi çok çeşitli, bir lirik duygu ve derin doludur "Köylü Kadın" in yanı sıra bölümdeki devrimci pathos ve kahramanca gerginlik drama "Feast."

Nekrasov çalışmalarına göre o iyi hissediyor ve o kuzey enlemlerde Rus doğanın güzelliği sever nasıl gösterebildi. Burada manzara kullanarak duygusal tonunu oluşturmak için, hem de içinde "Kim Rusya'da Eh yaşıyor" ruhun bir karakter daha tam ve net bir şekilde yansıtılabilir emin olmak için bulunmuştur.

Bütün bunlar tamamen kahramanca devrimci mücadele ile fabulousness ve halk sanatı ve hiciv ve haykırış şiirsel güzellikte bir aura sunmak, halk yaşamının korkusuz hakikat resimlerini yansıtır çünkü bu şiir, Rus şiirinde özel bir yeri verildiği anlamına gelir. Bütün bunlar, N. A. Nekrasov günümüzde birçok bilinen ölümsüz çalışmalarını bırakmadan, sanatsal bir güçle mümkün olduğunca ifade etmeye çalıştık.

Yani bu kitap birçok bugün için ortaya sorulara cevap yardımcı olacaktır, çünkü her bir kişi için okuma tavsiye edilir "Rusya'da iyi yaşamak için" nedeni budur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.