Sanat ve EğlenceLiteratür

Oblomovism her birimiz için bugün nedir?

Ne Oblomovism, bugün hakkında konuşun biz Ivan Aleksandrovich Goncharov kalem sayesinde. Doğumdan ile o tüccar sınıfına aitti. Bu nedenle, eğitim onun için belirlenmiştir - ticari. Ama okuyan, edebiyatı ve manevi hayatı keşfetti. Dolayısıyla Moskova Üniversitesi sözlü bölümüne aktarılır. Nasıl doğru o oldu! Sonuçta, onun sınıf arkadaşları Aksakov, Lermontov, Turgenyev, Belinsky, Herzen idi.

Pek hayatı için yazdım. Ivan Aleksandrovich "kolay kalem." Farklı değildi romanı üzerinde çalışırken, yüzyılın kurtulanlar, yazar "Buzağılama ve Oblomovism" sosyal fenomenin tam ve ayrıntılı bir açıklama vermeye çalıştım. Oluşturma çalışmaları uzun on yıl sürdü.

Neden bu kadar uzun sürdü? Sonra Diplomatik Doğu'da faaliyet ve çalışma harika özveri talep sansür. Ve Ivan Aleksandrovich kalemi çekmeden önce, düşünmek ekledi. Belki de bu "Sıradan Öyküsü", "Aç", neden Goncharov yönettiği "Oblomov" nin kitaplarında olduğu bilgeliktir, okuyucuya bir "düşünce depo" var. alaka düzeyinden roman "Oblomov" idi bir kültür şoku XIX yüzyılın Rusya için.

Stolz, kahraman antıpoduna - romanın karakterlerinden birinin deyişiyle sayesinde Oblomova Ili Ilicha, köy Oblomovka ait ev sahibi - yazar kullanılan bir kelime haline gelmiştir Rus dilinde yeni bir kelime tanımlar. Nedir Oblomovism? kanepede rahatça yatarken, havada kaleler gibi büyük, gerçek dışı gerçekçi olmayan planlar oluşturma? unutulmuş onunla birlikte gitti tek bir toprak sahibi, yaşam tarzı? Nikolay Aleksandrovich Dobrolyubov yazısında bu belirtti. "Tembellik ve uyuşukluk", ortaya çıkışı ve gelişimi hangi atalet Goncharivske kahraman baskın nedeni, çevrede kökenlidir. olumlu karakter özellikleri, ruhun asil dürtülerle, onları anlar izin vermezler. O felsefi faydasız dikkate aslen "etrafında karınca koşu" insanları meşgul korkar. Madde Dobrolyubova, bu arada, sadece sözde: "Oblomovism nedir?"

Bu kavram güncel değil mi? Evet! Bugün Oblomovism bir devlet ideolojisi haline geldi. Goncharov aksine Bugünün "Oblomov", pseudoactivity simüle edebilmek. (Ev sahibi ifadesini olmadığı için "Bu senin sorunun!" Sözlüğü olarak) Ama aynı zamanda "karınca insanların koşturma" ve genellikle acıları derinden kayıtsız bulunmaktadır.

Bunu anlamak için, sadece parlamento tartışmaları yayın TV, açın. yıllar ve on yıllar için, rakipler ile davacıyız kavgaları, onun büyük planları hakkında hepimizi anlatan, ekranın aynı "Oblomov" (genellikle kötü ve safra olsa gerçeği değişmez) üzerine sıcak görebilirsiniz. su bardak, ısırma ifadeler, kişisel hakaretleri uçun. "Ah, evet, ben, İlya İlyiç, ah evet aferin" yerine Gogolian hevesli bir iyi gazeteciler için zararsızdır, böylece: stüdyoda çıkan bunların her saniye, ellerini ovuşturarak ve söyleyerek doğrusu söz vermişti unutmak emin olun ünlem ( "kazlar Ivan Ivanovich Yenilikler") Goncharov başka şekilde soru sormak olacak ve derin sonuçlar ( "ne o harika bir kişidir!"), "söyle bana, sen, zengin bir adam, hani nasıl ne Oblomovism ? '

"Eh, evet! - "İyi için iktidarsız "Oblomov içinde birçok insan var, ancak" uzaklarda, ama ahlaki hastalığından ari olmayan - siyaset - diyorsunuz. Greenhorns ve Barchukov çağdaş çekici televizyon ve basın, bugün en getirmek etmeyin "kulüp hayat?" Tamamen Oblomov (yani nerede benzerlikler benzerlik gerçekten!) Bazen laik parti görünüyor. resmen tümü "flaş" "dahil" rağmen, pasif gelir çalışır, böylece onlar "laiklik" için tamamen canlı işinizi düzenleyin. Ama onların özü - Goncharov toprak sahibi. onlar bizim esnaf çalışmalarını talep etmedi çünkü bizim yerli "Lefty" yabancı Artisan bulandırabilir edemez bakanlık içinde "Oblomov" yüzünden. Bu nedenle, sevgili okurlar, iyi yanıtı kendiniz soru: "Ne is Oblomovism bugün?"

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.