Gıda ve içecekAna yemek

Kategoriler mantarlar ve besin değeri

Amanita yenilebilir ve yenmez ikisi de olabilir. Toplamda yaklaşık 200 kendi türünün vardır. Birçoğu yenilebilir ve aktif insan tüketimi için kullanılır. mantar yosun benzer özelliklere bir dizi ancak klorofil içermezler.

Besin değeri blewits

Shlyapochnye mantar proteinlerinin inanılmaz çok sayıda içerir. Örneğin, tavuk yumurta olmadığı kadar onları iki kat daha fazla. Bu kılan blewits et ürünleri benzer. Ama bunların bileşimi sebze gibi karbonhidrat ve çeşitli mineraller, bir sürü var. mantar içerdiği enzimler yağ ve lif dökümünde yardımcı olur. Bu özelliklerinden dolayı, bunlar günlük insan beslenmesinde girmiştir.

Şeker, mantar, tatlı tat verir onları daha besleyici hale. Bu ürünlerin bileşimi değerli yağlandır. Onlar hayvanlarla asimilasyon yaklaşık olarak aynı derecede var.

Uçucu yağlar nazik mantarları ve hoş bir tat sağlarlar. Russula olarak, süt mantar onlara süneklik vermek reçineler içerir.

yenilebilir mantarların sınıflandırılması

mantar besin değerine göre aşağıdaki dört kategorisi ayırt eder. İlk en değerli ve pahalıdır. İlk kategorinin Mantarlar yüksek tat ve kalite var ve insanlar arasında yaygın olarak popülerdir. Bunlar sıradan beyaz safran içerir agaric gerçek, bal mantarı ve diğerlerini.

İkinci kategori, kalite ve besin değeri ilk mantar verim elde edilmiştir. Bu, greasers karaçam, kültür mantarı, sıradan, kırmızı mantar türü, agaric kavak, sıradan bir mantar türü olan mantar çürük sarı agaric.

ortalama kalite mantar üçüncü grup, genellikle "bezgribe" içine toplanır. Bu kategori, Mokhovikov benekli, Valuoja, chanterelle, saha mantar, Russula Decolorans ve gıda, gerçek morel içerir volnushki pembe podgruzdki.

mantarların dördüncü kategori amatörler için tasarlanan insanlarla popüler değil. Aralarında Kozlyak, Mokhovikov kırmızı russula yeşil, beyaz şamandıra, mantar şemsiye, bal mantarı kış, gorkushka, gübre, lactifluus vellereus, blewits.

Bu koşullu mantar kategorisinin bu tanım olduğunu belirtmek gerekir. Herkes sevdiği bir mantar vardır.

mantar kullanımı

yara iyileşmesi için kullanılan mantarlar, enfeksiyöz hastalıklar sonra kurtarırken. Ayrıca, anemi ve ateşli süreçlerin de gösterilmiştir. Kalori mantar - yaklaşık 100 kcal / kg'dır.

Önemli! Mantar - Ağır bir yemek, zor asimilasyon süreci. Yani böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalara bunları kullanmayın.

mantar Depolama

Biz tüm kategoriler sadece birkaç saat saklanır taze mantar unutmamalıyız. uzun süre onların tuz içeriği, turşu veya kuru önerilir.

Zehirlenme durumunda Yardım

Bazen yenmez "ikizler" rastlamak. Ama zehirlenme, koleksiyonunun kurallarını ihlal hatta yenilebilir mantarlar kategorilerini neden olabilir. Bu durumda, hemen ambulans çağırın ve mideyi yıkamak gerekir. Bu kabartma tozu ile su 3-5 bardak (daha fazla da olabilir) içmeli. Eğer potasyum permanganat zayıf çözelti ile karışım yerini alabilir. Yaralı yıkandıktan sonra 5-10 karbonu aktive tabletler vermelidir. Bir müshil kullanın. Daha sonra, sıcak çay içmek insan ve hala. Doktorların gelişi için bekleyin. Mantarlar muayene için aktarılmalıdır. Bu doğru teşhis koyacağız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.