SağlıkTıp

Bitki "Cortexin" enjeksiyon?

Gövde için düzgün çalışması için merkezi sinir sistemine çok önemlidir. Onun ana gövde beyindir. Gerekli yaralanma veya herhangi bir ihlali durumunda nöronların çalışmalarını desteklemek için. Bunu yapmak için, nootropik ilaç atarsınız. Bunlar genellikle nöroloji ve pediatri kullanılan "Cortexin" sayılabilir.

ilaç eylem

Bu ilaç aşağıdaki eylemleri vardır:

- antioksidan;

- nöro-koruyucu;

- nöro-koruyucu;

- tkanespetseficheskim.

Nasıl ilaç çalışır?

Hazırlama "Cortexin" nöronlar ve psikotropik toksik maddelerin korunmasına katkıda bulunur öğrenme süreçlerini ve beyin fonksiyonları geliştirir. Ayrıca, artan konsantrasyon uygulaması nedeniyle.

Ayrıca, ilacın nöronal metabolizmasının aktivasyonu artırır ve sinir sisteminin sesi ve serebral korteks işleyişini geri getirir.

uygulama

Bu ilaç patolojilerin reçete edilir ve bazı eyaletlerde:

- Beynin lezyonları olan hastalarda - ensefalopati;

- hafıza ve düşünme yeteneğinin bozulması;

- travmatik beyin yaralanması sonrası komplikasyonlar sırasında;

- tam tükenme sırasında - astenik durumlar;

- akut veya kronik bir hasar sinir hücreleri ve beynin yollar olduğunda;

- beyin kan dolaşımı bozuklukları;

- bir düşük konsantrasyonda;

- epilepsi varlığında gerçekleştirilir.

Pediatrics "Cortexin" serebral palsi karmaşık tedavi sırasında verildi. Ayrıca, konuşma ve psikomotor gelişim gecikmesi çocuk varsa. Aşırı durumlarda kullanılan Bebek, ne zaman doğum sonrası sinir sistemi komplikasyonları, hem de iç rahim yırtılması.

ıslah "Cortexin" için hazırlıklar

İlaç hem toz olarak kullanılabilir. Ve Hangi cins "Cortexin" bunu çözmek için? Böyle sıvıları uygulamak gereklidir:

- enjeksiyon suyu;

-% 0.5 prokain;

-% 0.9 sodyum klorür çözeltisi (tuzlu su);

-% 0.5 prokain.

Ama burada kendi nitelikleri yukarıda çok benzeyen diğer sıvılar var, örneğin, lidokain için, tavsiye edilmez.

Bu yüzden, o ilacın "Cortexin" olarak atandı. Nasıl ilacın 10 mg Bitki? Şişe, bir iğne deliği ile delindiği aşağıdaki gibidir: doğru o yapılır. sıvının 1 veya 2 mililitre içine Orada tanıtıldı. Her püskürtme şişesi duvar yöneliktir ve bu nedenle yoğun köpük oluşumunu önlemek gerekmektedir. Ortaya çıkan yapı kuvvetle gerekli değildir sarsılır.

novocaine seyreltin

Çoğu zaman, ilaç maddesiyle enjeksiyon için "Novocaine" öneriyor. Nasıl Novocaine ile "Cortexin" doğurmak? Bir şişe, ilk ilaç olarak sıvının 0.5 veya 1 mililitre gerekir. Bu çözüm erişkin insanların tedavisi için kullanılmalıdır.

Eğer atanmış çocuk "Cortexin" olarak cins novakoinom 10 mg ilaç? Daha sonra, ikinci formülasyonun ilk şişe 2 ml gereklidir. Kesin oranlar çocuğun teşhise dayalı bir doktor seçebilir rağmen.

Ortaya çıkan çözeltide avantajları nelerdir? Novocaine ile cins "Cortexin" talimatlarına göre kesinlikle olmalıdır olduğundan, yetişkinler ve çocuklar tarafından kullanılabilir. Bu tür bir bileşim, enjeksiyon ağrısı sırasında azaltmak için özellikle içindir.

çocuklar için

Ve çocuk "Cortexin" Hangi cins? Bu ilaç çocuklar için özel olarak imal edilmiştir. Tek fark, biraz daha küçük bir dozaj olmasıdır. Solüsyon yetişkinler için aynıdır sıvı yapılmış, ancak bir çocuk doktoruna başvurmak en iyi seçenektir. Temelde reçete enjeksiyon için su (ender durumlarda) ya da serum fizyolojik ve Novocain.

Diğer ilaçlar kapsamlı tedavi ile çocuklar için bu ilacın kullanılması istenmez. Genç hastalarda da eylem ile motorlu becerileri çok daha hızlı hareketleri gelişir. yerine ayağa kalkıp, yerde, tarama oturmak başlar Çok genç. Orada bellek ve dikkat geliştirildi.

adım kılavuz adım

Nasıl "Cortexin" doğurmak? Şu adımları izleyin:

  1. şırınga üzerinde (zorunlu olarak gerekli hacim ve steril) iğne göbeği, bir iğne ile itilir.
  2. Çözücü açıldığı ampul.
  3. Şırınga Hazırlanan tarafından gerekli sayıda akışkan.
  4. "Cortexin" ile şişe folyo varlığında çıkarılmalıdır.
  5. Üzerinde kauçuk tıpa önceden sıvı olan enjektör, bir iğne ile delinir.
  6. İğne şişe yaklaşık ortalarında indirilmelidir.
  7. Çözücü yavaş şırınga pistonu presleme ile boşaltılmıştır. hazırlık köpük etmemek için bu gereklidir. Daha sonra duvara iğne ve gönderirseniz Daha da iyisi, bir akışı sıvı bir toz haline tahliye ve onu açılmayacaktır.
  8. Tüm sıvı şişede olacak bir kez bir iğne kaldırılamaz. Toz tamamen çözülmüş sallamak gibi tank kendisi yumuşak sallanan olmalıdır.

Sonuç olarak şişede her tür gevreği olmadan homojen bir solüsyon olmalıdır. Böyle bir sonuç olduğunda, söz konusu ürünün enjeksiyon için hazır olduğu anlamına gelir.

İpuçları

Tam "Cortexin" üreme önce anda kullanılması halinde, bu, enjeksiyon için elde edilen sıvı olduğu belirtilmelidir. Eğer Hazırlanan çözelti kalktı için birden yirmi dakika, bu aradığım atılır ve yeni bir ahçı. Katı çözeltinin bir sonraki bölümü ile kullanmak için, daha sonra bileşimin kalıntıları korumak için yasaktır.

Biz böyle bir anı görmezden gelemeyiz: Bitki "Cortexin" yetişkin önce, bir kenara diğer tüm belirlenen hasta enjektabl ilaç koymak gerekir. Hiçbir şey diğerinden daha yukarıda açıklanan çözümler, bu is imkansız eklenti (bazen can do böylece sipariş kaydet sadece iğne aynı zamanda süresi). Ek ilaç hep ayrı ayrı uygulanmalıdır.

"Cortexin" üremek için daha Böylece, ayrıntılı olarak incelenecek? Ve çıktı enjeksiyon için bu yaklaşım ilaç "Novocaine", tuzlu ve su olduğunu. Bu araçların tümü küçük hacimli kaplarda olmalıdır. Örneğin, bir ampul ya da 2 ya da 5 ml şişe. Bu enjeksiyon için bileşim, her zaman steril bir durumda olmuştur sağlamaktır. Sonuçta, kapasite büyük hacimli, özellikle ev ortamında, sterilite kaydedilemez zaman. Bu ve her zaman hava geçirmez olacak küçük bir kabı, satın almak için ihtiyaç çünkü.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Hamileler, emziren anneler, hem de hazırlık "Cortexin" bileşenleri ile tam uyumsuzluk var o insanlar kontrendikedir.

Tedavi sırasında, her durumda alkollü içki içemez. Onlar sadece ilacın etkisini ortadan değil, hala olumsuz hastanın sağlığını etkileyebilir.

Belirli bir yan etkilerin uygulamasında bir alerjik reaksiyon dışında, zaman gözlenmiştir.

Sonuç

Artık "Cortexin" bitki ne olacağı. Bu çözümü kullanmak Ama hepsinden önce talimatları dikkatlice onun kontrendikasyonlar ve olası yan etkileri okumak gerekir. Ayrıca, tabii ki, bir doktora danışmak gereklidir. Sonuçta, sadece onun tavsiyesi üzerine, herhangi bir ilaç alabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.