Haber ve ToplumPolitika

Arjantin'in başkanı. Arjantin 55 Başkanı - Cristina Fernández de Kirchner

Arjantin hakkında bilinenler nelerdir? İlk olarak, tutkulu ve heyecan verici bir tango doğduğu vardır. İkinci olarak, etli biftek ve içecek arkadaşı çayı servisi. Diego Maradona - Üçüncü, sömürge döneminin mimarisi ve modern bir futbol efsanesi popülaritesi ödün yoktur. Ve son olarak, 2007 yılında, cumhurbaşkanlığı ülkenin ilk bayan aldı gerçeği - Cristina Fernández de Kirchner.

Bu çok nadiren gerçekleşir. Örneğin, (biz Hillary Clinton bahsediyoruz) Amerika'da olabilirdi, ama ne yazık ki ... Ama güneş saklandığı bir ülkede, iki kez görülmektedir.

dünyanın daha insancıl ve devlet başkanı sadece kadınlar olsaydı, tartışmalı değil mi? Ne kadar vatandaşlar başkan ilk bir adam ve bir kadın aldı yönetim uygulamalarının, farkı hissedeceksiniz? Bu soruların cevapları için arama Arjantin'de en iyisidir.

hükümetin kurulması konusunda hala

1816 yılında, ülkenin bağımsızlığını kazanmasından sonra, kendi hükümet yoktur. İlk başta Birleşmiş La Plata Vilayetleri, ve Güney Amerika'nın ardından OD adlandırıldı.

Brezilya ile savaştan sonra Arjantin'in olmayan canlılığı ilk cumhurbaşkanı kısaca göreve gelmesinden sonra, istifa ve geçici Alejandro Lopez, onun yerine ve hiç bir hükümet görevden aldı. Bundan sonra, ülke en fazla 27 yıl merkezi gücün varlığı hakkında unuttu, ancak devlet konfederasyon haline gelmiştir.

Cumhurbaşkanının benziyordu Valilik vardı. Bu dönemde ülkenin uzun saltanatı Justo Urquiza (başkomutanı) tarafından devrilmesinden sonra, Juan de Rosas, içinde gidiyordu. O andan itibaren hükümetin başka bir forma geçiş başladı.

Arjantin en unutulmaz başkanları

Sağ görevi için aday gösterme başkan ikinci dönem 1957 yılında kaldırıldı için. çözünürlüğe Değişiklik sadece 1994 yılında Anayasada çıktı. Ben Carlos Saúl Menem yararlandı.

O politikaları devlet ve ekonomik bağımsızlık sağlanması ve de adil bir toplum yaratılması dayanmaktadır Justicialist Partisi üyesiydi.

1989 yılında Arjantin'in başkanlık için adaylığını ilk kez onun ikinci dönem derhal Devlet Anayasa değişikliği sonrasında, 1995 yılında atandı.

2001 yılında, Sesiliey Bolokko ile evlendikten sonra, Carlos Menem silah kaçakçılığı şüphesiyle tutuklandı.

Justicialist Partisi başka bir üyesi Adolfo Rodríguez Saa oldu.

Açık ve doğal bozuklukları yanı sıra ülke sadece politikacıları sorumlu krizde olduğu vatandaşların suçlamalar, onu istifaya zorladı. Adolfo 23 Aralık tarihinde Arjantin'de Başkanlığına adaylığını koydu ve 31 Aralık 2001 tarihi itibaren postayı bir hafta bıraktı.

Ama devlet başkanı görevine en kısa görev süresi için rekor Ramon Puerta aittir. Bu sağlık nedenleriyle başkan olamaz fark sadece 2 gün sürdü.

Pembe House yeni sahibi

Bir sıcak yaz gecesi, bir fincan kahve, şimdiki başkan Nestor Carlos Kirchner Ostojiç onların ülkenin geleceği düşünüyordum. Uzun dizginlerini teslim edeceği kimin düşündü ve aynı sonuca vardık: tek kime belli sınırsız inanç için ve. Ve o sadece eşi güvenilir ...

Seçimler güzel. Cristina Fernandez ve Elisa Carrió - Arjantin cumhurbaşkanları adil seks sadece iki koştu. insanlar en fazla 12 diğer adayların kimsenin umurunda olduğunu, bu güzellikleri çok ilgilendiniz.

Arjantinli haberlere göre 29 Ekim çınladı: ülkenin ilk bayan oyların% 40'ından fazlasını almış ve otomatik olarak cumhurbaşkanı olacak çünkü seçimlerin ikinci turunun olmayacaktır. Böylece, Gül ev, hostes tarihinin bir saniye içinde.

operasyon "halef" Uygulanması

Bütün bir hafta, Cristina Fernández de Kirchner bir zafer kutladı ve hatta onun başlıca rakibi Elisa Carrió ona tebrik mektubu gönderdi. aynı anda motive edilmiş yerine, bir skandala olmadan gitti asıl şey, bilinmeyen ve hükümet sahtekarlıkla suçlanan değildir.

Onların politik hırsları, o gizli olmamıştı. kocası cumhurbaşkanı oldu bile, Cristina Fernandez Her zaman "biz" politikası ile ilişkili girişimler hakkında konuşurken.

Onun mizaç Hakkında birçok birinci elden biliyorum. İyi bir konuşmacı olmak, bazen unutulur ve genellikle medya temsilcileri "Blockheads" ve bazen de "eşek" olarak anılacaktır.

Christina başkanlığını aldığında "güç çifti" siyasi oyun birine sopa olacak, çünkü herkes, ülkedeki durumun değişmeyeceğini biliyordum.

Kocasına daha iyi yönetecek

Koca Kristiny Fernandes onun döneminde, nüfusun güvenini kazandı. göreve geldiği zaman, ülke bir kriz dönemini yaşamış ve Nestor% 50 ekonomisini canlandırmak ve neredeyse işsizlik oranını yarıya indirmek için bir sürü iş yapmak zorunda.

Çubuk ve Christina Nestor alınan ulusal bayrağının renkleri ile bandı. dünyanın farklı köşelerinden gelen ziyaretçiler yüzlerce kocası ülke eşi dizginleri gönderir nasıl olduğunu görmek için Arjantin'e geldi. yemin olması, o onun Nestor politikasını devam dair söz vermesine. herkes sürpriz olmadı Böyle bir açıklama, herkesin kendi yönetimi sırasında her zaman baş danışmanı olmuştur biliyordu.

Başkan Fernandez önce ofiste Eserleri eşi ondan daha iyi olacağını dile getirdi eş kelimeyi tekrarladı. Christine yabancı yatırımcılar ve komşu ülkelerin başkanları ile ilişkiler kurmak en kısa sürede bunun yanında, zaman Nestor politikası ile hayal kırıklığına uğradılar işlerini pek yardımcı personel dönmek için ikna etmeyi başardı.

Politika ve güzellik

Sadece tembel insanlar Evita Peron (ilk kadın Arjantin'de başkan ve dünyada) ile karşılaştırmak değil. "Eh Kutlamacılar," Christine sadece dış güzelliği onu oynar, ama aynı zamanda vatandaşlara ilişkin söz konusu, bunlar başkanın zihnin statüsünden o sadece paçavra ve fayda derler.

siyasi konularda ve alışveriş: Her gezi Cristina Fernandez 2 parçaya bölündü. sosyalist ve pervasız modacı - Ve ona bakarak, bunun olduğu sonucuna varmak çok kolaydır. bir röportajda, Fernandez bile başlangıç bombalama eğer o makyajını asla unutmayacağım itiraf etmelerine şaşmamak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.