Haber ve ToplumPolitika

Gerhard Schroeder - Alman Federal Şansölyesi: biyografi

Gerhard Schroeder - XXI yüzyılın başında Almanya'nın en önde gelen politikacıların biri (Gerhard Fritz Kurt Schröder - yani tam adını duyulur). Onun kaderi basit ve kolay denilen edilemez. Tüm onun kredi tamamen hayatında başarılı oldu.

Hayatın yolculuğun başlangıcıdır

Gerhard ki Mossenberge doğdu Aşağı Saksonya (Kuzey Ren-Vestfalya şimdi federal devlet). Schroeder ailesi yoksul aitti. O zamanlar Gerhard söylediği gibi, onlar "asosyal unsurlar." idi

ebeveynlerin eğitimsiz. İkinci Dünya Savaşı öncesinde Fritz baba gündelikçi olarak çalıştı ve biraz alırlar. Çocukların bir ailede büyümek çünkü Para, asla yeterli değildir. Üç kız (Gunhild, Hayderoze ve Ilsa) ve sürekli muhtaç çocuk Lothar. Ama bu gelir 1940 yılında savaşa çağrı erkekler sonra durdurulur. Bir kez Fritz kısa furlough için eve kaçmayı başardı. Geç 1943 yılında oldu. 7 Nisan 1944 doğumlu Gerhard - Bu ziyaret sonrasında aile başka aç ağzı var. bir asker eşinin oğlunun doğum o yaz aylarında alınan mektupta, dedi. babasının başarısız yaptığı doğumdan sonra birkaç ay (4 Ekim 1944) Sr. Schroeder Mare (Romanya) darb küçük köyü yakınlarındaki Transilvanya'da öldürüldü, oğlunu bakın.

Anne Gerhard Eric çiftlikte çalıştı. çocuklarını beslemek için ilave bir çaba aldı: yıkama zeminler, çamaşır yıkarken. Savaştan sonra yeniden evlendi. Üvey baba tüberkülozlu hasta oldu. rahatlama anlarda Güçlü içki ekledi. yardımcı bildiriler iyi komşular, sosyal fayda ve büyükannesinin emekli açlıktan vermeyin.

okul günleri

Uzun süre okula gitmek için, Gerhard Schröder yapamadı. Bir şekilde hayatını kazanmak zorunda kaldı. Sınıf arkadaşları genellikle zayıf ve küçük çocuk zarar. Gerhard dezavantajlarını azaltmak için avantajları kullanmak öğrendi. Kuvvet değildi, ama yeteneği vardı. Annemin sevincine Boy bir iyi bir öğrenciydi. Onun bilgi, o hizmete kendini koymak: koruması karşılığında en güçlü sınıf arkadaşları kapalı yazalım.

Daha cesurca Gerhard Schroeder öğretmenleri hissetti. onun inançları güvenen olmak, o suçsuzluğunu kanıtlayan, onlarla savunarak saat harcayabilirsiniz. Onun hatiplik becerilerini farkeden öğretmenler zaten onun büyük bir kaderi tahmin etmişti.

On dört yıl ile, çocuk çalışma ve iş birleştirmek başladı. 1958 yılında akşam bölümüne transfer olmuş ve donanım mağazasında iş aramaya başladı. metal nesnelerden (çivi, vida, kelepçeler, menteşeler, kancalar, diller ve değiştirmek gerekli onarımları) çeşitli Satış çok gelir getirmedi. Geçtiğimiz ay 150 marka alma, kalıcı öğrenci sertifika almaya çalıştılar. yapı malzemeleri arasında bir ömür boyu harcama hayallerinin sınır değildir. Kendisi için karar verdi ve bir avukat olmak için emin annemi söz verdi.

rüya yolunda

rüyasını Gerhard Schröder sadece 22 yaşında başardı fark eder. Bu yaşta, o Hukuk Göttingen Fakültesi Üniversitesi'ne girdi. doktorlar, avukatlar ve işadamlarının zengin aileler öğrencileri arasında, o sadece iş ile çalışmaları birleştirmek zorunda kaldı. performans etkilenmez, o neredeyse mükemmel gitti.

Hatta Göttingen Üniversitesi girmeden önce (1963) Schroeder SPD üyesi oldu. İş, Çalışma, politik etkinlik - tüm amaca öğrenciye başardı.

profesyonel meslek

1971 yılında açgözlü diploma Alınan gelecekteki Alman politika ev üniversitede kalır. O Hukuku Bölümü'nde çalışmaktadır. 1978 yılında özel hukuk eylemde bulunmadığını başlar. yaşam ve çalışma yeni yer - Hannover başkenti. Orada 1990 yılına kadar kaldı. O en basit emek anlaşmazlıklarında, müşterilerinin haklarını korumak için bir avukat olarak başladı. Yavaş yavaş cezai işlem katılmak için yetiştirilen. O Hanover ve varoşlarda tanınmış avukat oldu.

Bu şehir yetenekli avukat siyasi kariyerinin başlangıcı oldu. Hemen hemen aynı anda meslekte kendilerini oluşumu ile o "Genç Sosyalistler" başkanı oldu. Yani SPD partisinin gençlik hareketi denir.

Siyaset Kariyer

yasal bir yolda Birazdan yakın oldu. 1980 yılında, Bundestag birinci yardımcısı Gerhard Schroeder seçildi. O zaman Biyografi kişi yakından Almanya'nın tarihi ile bağlantılıdır. Zaten 1986 yılında, o Aşağı Saksonya'da Almanya'nın hizip Sosyal Demokrat Partisi Başkanı oldu. Üç yıl sonra, bu SPD'nin Prezidyumunun üyesi gerçekleşir.

21 Haziran 1990 - politika hayatında önemli bir tarih. Shreder Gerhard Aşağı Saksonya başbakanı seçildi.

Orta doksanlı SPD için oy kaybına getirdi. partinin adayının Dışişleri Bakanı sonrası Shreder Gerhard, bunun Bakanı adayı olmasına rağmen çıktı olmamıştır. Parti oldukça gerekli oy yüzdesini alamadım ve hükümetin kurulması katılmadı.

Almanya'nın başında

1998 seçim yılı önceki seçimde yenilgiden sonra çıkarılan sonuçların etkinliğini ve doğruluğunu göstermiştir. Yeşil Parti ile bir ittifak, Sosyal Demokratlar iktidara geldi. Gerhard Schroeder liderliğindeki bir koalisyon. Bu inanılır ülkenin seçmenlerin ekonomik gelişimini başlatmak için, uzak işsizlikle yapmak vaat ediyor. Alman Şansölye işletmelerin desteklenmesi ve sosyal koruma sisteminin bütünlüğünü koruyarak ekonomiyi modernize etmek söz verdi fazlası.

Almanya'nın başındaki ilk dönem görüş politikasının gücünün bir test haline gelmiştir. Schröder, ülkenin gelişiminin iki olası yolları arasında seçim yapmak zorunda kaldı. Neoliberaller nüfus için sosyal programlar kesintisine yapısal değişiklikler yapmak teklif etti. Sol kanat Sosyal Demokratlar nüfusun en zengin kesimleri için vergi artışları konusunda ısrar ediyor. Bu Ekonomi Bakanı, Shreder Gerhard ilk sürümü durdu oldu Oskar Lafontaine ikinci yolu düzenledi. Bu onların aradan ve halk arasında Partinin prestij düşmesine yol açtı.

Eylül 2000 yılında on altı bir saltanatı sonra Helmut Kohl istifa etti. Schroeder Almanya'nın Şansölyesi olarak görev yaptı.

2002 yılında bir sonraki seçimler neredeyse yeni bir yenilgiyle sonuçlandı. Yerine getirilmemiş vaatler Schroeder politikasını hoşnutsuzluğuna neden oldu. Sadece Amerika'nın Irak'ı işgalinden ısrarlı muhalefet HDZ üzerinde minimal bir avantaj elde yardımcı oldu. Doğu Almanya'da Sel, hükümetin mağdurlarına etkili yardım da SPD'nin zaferiyle bir rol oynamıştır. Bu politika Almanya, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilişkilerinde durgunluğa yol açmıştır rağmen ufukta Rusya-Almanya-Fransa Birliği gerçekliği ortaya çıktı.

Gelecek yıl Gündem 2010 programının ( "Gündem 2010") için bir başlangıç oldu. Programın temel amacı çalışma mevzuatı serbestleştirilmesi oldu. işlerin yaratılmasını teşvik etmek işsizlik oranı politikasını azaltmak için, azaltılmış emeklilik maliyetleri ve sosyal yardımlar, sağlık bakımı için, sınırlı tahsisleri gerçekleştirilmiştir. İşsizlik Şansölye mücadele Kampanyasında vaat yerine: 2007 ortasında işsiz sayısı yaklaşık 3,7 milyon kişidir toplam çalışma çağındaki nüfusun% 8,8'e düşmüştür.

değil dikkate sol sosyal-demokratlar isteklerini alarak Şansölye politikası, partiden kendi çıkışında yol açtı. Sol Parti, eski GDR Komünistler oluşan ve radikal 2005 yılında kurulmuş SPD ortaya çıktı. Bir sene bu olaydan önce, Shreder Gerhard, Almanya Şansölyesi, halefi Parti Franz Müntefering için dizginleri teslim etti.

Mayıs 2005'te, SPD yerel seçimlerde yenilgiye uğramıştır. oyların Attı 37,1% parti siyaseti memnuniyetsizliği gösterdi. Ve topraklarda parti kuralları geçmiş otuz dokuz yaşında olmasına rağmen, oyların çoğunluğu CDU (% 44.8) çıktı. Bu düzenleme, CDU CSU Birliği aktarılır Federal, SPD çoğunluğunun kayıp ile sonuçlanmıştır. Bu nedenle, Schröder Eylül 2005 yılında erken seçimlere gitme inisiyatifi ele aldı, bir yıl görev süresi sona ermeden.

Seçimler, Eylül 18 için planlanan. kimse tahmin edebilecek Onların sonucu. Sosyal Demokrat Parti ve CDU-CSU koalisyonu oyların neredeyse eşit sayıda attı. Ne biri ne de diğer blok tek partili hükümet oluşturma hakkını verilmez. Parti müzakerelere girmiş ve SPD-CDU CSU bir "büyük koalisyon" oluşturmaya karar verdi. Almanya, 10 Ekim 2005 tarihli Şansölyesi Angela Merkel oldu.

SPD sekiz portföylerini almayı başarmıştı. Maliye, Adalet, Dışişleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma, İşçi, Sağlık, Çevre, Ulaşım: Sosyal Demokratların öncülüğünde Anahtarı aşağıdaki bakanlıklara idi. Almanya Başbakanı hükümette hiç bir taraf için teklifini reddetti Eski, Bundestag, talimatın ret söyledi.

Hayat siyaset sonra

Shreder Gerhard (1998-2005 yılında Almanya'nın Şansölyesi) siyasetten emekli ve işine daldı. Ona göre, altmış bir yıl yaşında durumlarda onun kaldırılması için bir neden olamaz. eşi tahriş ve çocuk yetiştirmek için, evde oturan baba niyetinde değildir. Bu nedenle, emekli olduktan sonra, o uluslararası projelerde önemli görevlerde bulunmuştur.

Schröder Baltık Denizi altından Kuzey Avrupa gaz boru hattı inşaatının şirket operatörün hissedarların komitesinin başkanı oldu. Her yıl sadece "Gazprom" Bir milyon Euro ona çeyrek öder. Avrupa yatırım bankacılığı grubunun Rothschild Krup danışma kuruluna danışmanlık 2006 eser beri.

Ailesi: öngörülemezliktir dizisi

Gerhard Schroeder kendi ailesi dört kez oluşturmaya çalıştık. Bu durum tek başına tutarsızlığıyla bahseder. Gerhard kendisi uygulama bu sırayı düşünmektedir.

İlk evlilik en kısa, sadece dört yıldı. Öğrencinin aşk boşanma davası açtı, 1972 yılında, hızla Eva Schubach geçti. Gerhard yakında yeniden evlendi. İkinci eşi Anna Tashenmaher Schroeder on iki yıl ile aile hayatını sürdürmüştür. 1984 yılında ailesi üçüncü kez koşulları oluşturmak için, kırılır. Hiltrud Hansen ile Evlilik on üç yıl sona erdi.

Şimdi Schroeder Doris Koepf ile evli. ondokuz yaşından küçük Bu genç gazeteci eşi. İlk evliliğinden bir kızı Clara vardı. Onun çocukları Schroeder değil sahiptir. Çiftin iki çocuğu benimsemeye karar verdi. Petersburg Rus çocuk evinin çocuk Hem. Küçük bir yetim çocuk Gregor - Böylece, 2004 yılında üç yıllık bir aile Victoria ve 2006 yılında oldu.

Büyük aile tenis sahiptir. baba herkes özellikle İngilizce yabancı dil, ana arzusunu aşılamak çalışır, iş iletişim dilidir. Gerhard onunla çok tanıdık caz, hatta en genç aile üyesi, Gregor sever.

Gerhard babasını biliyordum, ama atalarının ibadet ölçüde geliştirmişti. Masaüstünde, siyaset hep Wehrmacht bir askerin formunda Fritz Schroeder bir resimdir. 2004 yılında, Gerhard ilk kez babasının gömülü olduğu darb Mare, toplu mezar ziyaret etti. o (o 60 yaşındaydı anda) eski babasına geldiğimde oldu.

Okuma yazması anne zamanlar hayatını anlamıyor, oğlunun sözleriyle inanmıyordu. Hep annesi için her şeyi yapmaya çalıştık.

Eleştiri Schroeder politikası

politika faaliyetlerinin memnuniyetsizlik sonuçlarının varlığı başarılı figürler olarak onun hakkında diyor. kimin politikası çelişkilerle değil istisna dolu Gerhard Schroeder,.

Her şeyden önce, ülkelerin çoğunda liderleri Rusya ve NEGP üzerine Almanya anlaşması (Baltık Denizi altından Kuzey Avrupa doğal gaz boru hattı) arasındaki imzalanmasından sonra zararına idi. Aleksandr Lukashenko bile Rusya tarafından "en aptal" projesini çağırdı. Almanya Guido Westerwelle Chancellor taraflardan birinin başkanı yolsuzluk şüphesi vyvshego. Ancak, böyle bir ücret o NEGP onun kişisel ilginin eski Şansölye'yi suçlamak mümkün değildir kararıyla mahkemede Schroeder temyiz edilmiştir.

politika nedeniyle kızgınlık ikinci bölge, Schroeder Irak'ı istila sırasında ABD desteklemek için 2004 yılında hükümetin reddetmesi oldu. Kongre üyesi Tom Lantos komünizm kurbanlarına adanmış Washington DC'de anıt, açılışında, 2007 yılında Schröder'in "siyasi fuhuş" eylemlerini çağırdı.

Seçmenler Bild yayınlanmasından sonra şikayet etmeye başladı. Fransa, Küba puroları için bir aşk (hisse başına yaklaşık elli Euro) den pahalı şarap bağımlısı, şık İtalyan takım elbise yirmi bin Euro ibadet kez favori siyasetçiden seçmenleri yabancılaşmış.

2005 seçimleri Schroeder tam yapamadım kazanmak için. O önemli değil gibi görünüyor, ama seçmen olumsuz tepki ve politikacı saçlarını boyar gerçeğine.

Yedi yıllık kuralının sonuçları

Schroder kurulu sonucunun belirsiz yasaları haline geldi. Yani meslekler listesinde fuhuş dahil iken, yasal eşcinsel evlilikleri oldu bu. Aynı zamanda, kadınlar Bundeswehr'de hizmet etmek hakkını kazandı. Ünlü kanun Hartz IV genellikle karışıklığa neden oldu. Böyle anti-sosyal hukuk kimseden değil, çocuklukta aşırı yoksulluğu bilen adamdan beklenebilir.

Federal Başbakanın onlar ağız Irak'taki savaşa katılmayı reddedince ABD'nin cesur çatışmaya ilgili ülkede pozitif insanlar. "İstikrarlı bir dünya yapma" sloganı sistematik uygulanmaktadır. Almanya Avrupa çıkarlarıyla tüm dış politika hamleleri onaylar. AB'nin bir bağlantı elemanı olarak, ülkesinin Avrupa bağlamı dışında kendini belli etmez.

Kendisi eski bir rektör hayatlarının olumlu bir değerlendirme saklamıyor. birleşik Almanya'nın kafasına babasız Yarı aç oğlan, haberi - o siyasi kariyerinin sonucudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.