FormasyonOkullar ve üniversiteler

Columbia Üniversitesi - lider Amerikan üniversitesi

Columbia Üniversitesi (New York) - ABD, elit Ivy League'e kısmının en ünlü üniversitelerinden biridir. Kurum Manhattan'da bulunan, New York'ta bulunan ve on üç hektarlık toplam alanının altı dörtte alır. Ünlü yüzler, öyle ya da böyle üniversite ile bağlı olan ve onun mezunlar görevdeki dahil Birleşik Devletleri başkanı 4 vardır - Barack Obama, ödülü "Oscar" 25 sahipleri, 97 Nobel ödüllü, 9 Yargıtay yargıçları, 101 kazanan Pulitzer Ödülü, 26 fasıl yabancı devletler.

Columbia Üniversitesi: Bölümler

Eğitim Kurumu lisans eğitimi görüşmek üç fakülte vardır:

 • Beşeri Bilimler disiplinlerin Fakültesi.
 • Columbia College.
 • Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Fu adını verdi.

Buna ek olarak, Columbia Üniversitesi onbeş fakülte ve doktora mezun içermektedir. Öğrenciler ayrıca yani Barnard Koleji, Amerika Yahudi Teoloji Semineri, Eğitim Koleji, New York Union Teoloji Semineri yüksek öğretim kurumları, çevresinde bulunan dersleri katılma fırsatı verilir.

Columbia Üniversitesi: ne yapmalı?

Bu okula kabul Kuralları Kuzey Amerika'da diğer üniversitelerde kurulan farklılık yoktur. Adaylar 10 Ocak içeren, Columbia Üniversitesi belgelerini temin etmek kadar var:

 • Mezuniyet belgesi, (doktora programları veya lisans için eğitim almak isteyenler için) mezuniyet diploması (olanlar için kim derecesini, lisans gelir).
 • mali ödeme gücünü Belgesi.
 • Başvuru umut verici ve acil hedefler tarafından açıklanan İngilizce, kurumun ve uzmanlık seçimi bilgisini ifşa Denemeler,.
 • TOEFL testi sonuçları (daha az olmayan 250 puan). Bu durumda doğrudan kabul İngilizce Seviye Belirleme Sınavı (ADT) geçebilir. Bir eğitim kurumu olarak SAT I (genel düzeyini belirleyen bir test oluşan test edilmeye ihtiyacı analitik becerileri (yaklaşan eğitime ihtiyaç vardır iki veya üç konularda uzmanlaşmış testleri) ve SAT II ve düşünme). Master programına katılmak edenler, hâlâ GMAT veya GRE test edilmesi gerekir.
 • İki tavsiye mektupları İngilizce yazılmış üniversite veya okul öğretmenleri, gelen.
 • Seçici bireysel öğrenciler için eğitim ve motivasyon için genel hazırlık netleştirmek amacıyla görüşme yapılabilir.

Tebrikler, kayıtlı!

Başarılı giriş sınavlarında aşılması ve gerekli tüm belgelerin sağlanması durumunda başvuru sahibi üniversiteye alacak kaydedilecektir. Daha sonra ileride profesyonel kariyer inşa etmek akademik eğitimin temelinde bir şans - Columbia Üniversitesi gitmek, çünkü bu, büyük bir sevinç için bir fırsattır. Muhtemelen herkes dünyanın çok kültürlü başkentte ve yenilikçi Amerikan teknoloji kullanımı ile çalışmak isteyen, ama herkes bir şans düşer. Bu nedenle, hala bir şansı vardı olanlara, sonuna kadar kullanmayı deneyin.

Öğrenim ücreti

Columbia Üniversitesi gitmek için - yarım savaşı, biz de onun çalışmalarına ödemek için fon bulmak zorundadır. doktora çalışmaları, yüksek lisans ve lisans programları için artan bir talep şu anda üniversitede öğrenim maliyetini ne yol açmıştır 45 bin dolar bir yıl, ortalama olarak, bu 31 500 dolar olarak tutulur. Ayrıca gıda ve (dokuz aylık akademik yıl için yaklaşık 17 bin dolar) konaklama, tıbbi hizmetler ve diğer üniversite hizmetleri için ödemek zorunda. Eğitimin toplam maliyeti 83.000 dolar ve üzeri gelir. Ayrıca Columbia Üniversitesi tüm yabancı öğrenciler, her yıl 100 $ 'lık bir ücret alır. Sen maliyetlerin bazı çalışmalar için standart harcama kapsamında değildir ile karşılaşabilir.

sübvansiyon

Ama iyi haber var. Tüm öğrenciler eğitim hayır kurumları çeşitli hibe, burs ve hibe almaya hak kazanır. Ve bazı durumlarda, boyutları eğitim masraflarının seksen yüzde örtbas etmek. Rus adaylar değerlendirme tarafından bildirilen Ancak, Columbia Üniversitesi'ne kabul edildikten sonra bu tür yardımı verilmesini talep etmek daha iyidir.

umutları

Rusya'dan öğrencilerin sadece sorular eğitimin maliyeti değil, aynı zamanda bir gelecek umutları sorunlardır için. Ve onlar çok, çok iyi söylemeliyim vardır. Columbia Üniversitesi kesinlikle onun çok uluslu ortamın özelliklerine yansır büyük ekonomik, siyasi, kültürel ve finansal merkezidir. Yüksek yaşam standardı, hızlı tempolu metropol, endüstriyel gelişim, büyük uluslararası şirketlerin ana ofisleri varlığı - bunlar bu üniversite yaygın profesyonel kariyer için bir sıçrama olarak görüldüğünü nedenlerdir.

27.000 öğrenci ve 4.500 öğrenciden yabancı öğrencidir. Ne böyle yüksek sebep olan talebi Columbia Üniversitesinde eğitim? nedenler sadece en temel listelemek, çoktur:

 • öğrenmeye klasik ve modern yaklaşımların kombinasyonu. Pratik, laboratuar sınıfları, seminer, konferanslar gelişmiş multimedya, interaktif ve bilgi teknolojilerinin kullanımına dayalı, küçük gruplar, iş oyunlarda temel çalışmaları ile tamamlanmaktadır.
 • Pulitzer ve Nobel ödülü de dahil olmak üzere mükemmel öğretmenler, ünlü ekonomistler, politikacılar ve devlet bile kafaları.
 • kaynaklarının mevcudiyeti araştırma lider yapmak.
 • Avrupa, Amerika ve Asya'da üniversite lider çok uluslu şirketlerin mezunları için talep. İstatistiklere göre, işsiz Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra bir yıl öğrencilerin yarısı iş bile çalışma döneminde sunmaktadır alınan mezunlarının sadece yüzde beşini kalmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.