ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Gaz havalandırma. Gaz kazanlar için Havalandırma

Havalandırma sistemleri odanın operasyonel parametrelerin değerlendirmesinden sonra yaptı. Bu altyapı için en sıkı şartlar kazanı dahil teknik tesislerin durumlarda, sunulmuştur. Buna ek olarak, istikrarlı ve ılımlı yükseltme hava kirliliği olan ihtiyaç da banyo ve mutfağa uzanır. Bu bağlamda, özel öneme sahip çok sayıda alanı kapsayabilir özel bir evde gaz havalandırma vardır. Seçilen gaz ekipmanın uygulanması ve karşılık gelen hava tahliye sistemi tasarımına bağlı olarak.

zorunlu havalandırma

Gaz ekipmanları üreticileri genellikle bu birimlerle aynı odada ekipmanı kurmak için mümkün olduğunca az önerilir. Bununla birlikte, hava kirliliği güncelleme yeterli düzeyde sağlamak için ihtiyaç birçok ev sahibi emme valfleri kullanmak yapar. Kesin, zorunlu havalandırma gazı bu tür olarak, ancak boşaltım akış yoğunluğu açısından bu sistemlerin bu sınıfın geleneksel temsilcileri daha az etkilidir. Biz ayarlanabilir bant genişliğine sahip valf modelleri bahsediyoruz.

Kullanıcı iş kurulları veya kazan üzerindeki yönlendirme ile bu cihazların çalışması için parametrelerini ayarlayabilirsiniz. valf düzeneği gelince, bunlar genellikle yere bir iki metre yüksekliğe yerleştirilir. çoğu durumda tertibatta müdahalenin oda yalıtım özellikleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olarak da valf şeklinde havalandırma gazı, pencerelerde yer olmamalıdır.

emmeli havalandırma

Kısa bir süre önce, doğal havalandırma bitki odaları havalandırmak için tek yol oldu. Yine, standartlara göre, hava akışının zorunlu tahliyesi için kullanılan ekipman tavsiye edilmez. mühürleme yüksek düzeyde sahip, modern binalar, olarak, doğal havalandırma başa çıkamaz. Bu zorunlu olarak, örneğin, gaz yakıtlı kazan için ek üfleme ve şişirme maddeleri, ama havalandırma kullanmak gerekir hava yolu mayın iyileştirilebilir zorunda olduğu anlamına gelmez. Ve banyo ve mutfaktan gelen bir pasaj ile teknik odalardan kanalları birleştirmek için izin verdi. Önemli olan doğal havalandırma yeterli yoğunluk sağlamaktır.

kombine havalandırma

sızdırmaz açıklıklar ile evler için optimal çözüm egzost olabilir havalandırma ünitesi. Oldukça teknik cihaz Karmaşık, ama doğal havalandırma fonksiyonu sağ miktarda dolaşıma edemez eğer vazgeçilmezdir. Bu nedenle, bu tür bir blok bir çıkış ve besleme vantilatörü, elektrikli ısıtıcı, filtreler ve plaka tipi ısı değiştirici içerir. Böyle bir sistemin avantajı, gelen havanın sıcaklığının düzenlenmesi için bir fonksiyon içerir. Gerçekten de, bir araya havalandırma gazı hava kütlesinin ana akışını sağlar. Modern klima santralleri elektronik kontrol sistemleri ile donatılmıştır gibi kullanıcı cihaz kontrolü fırsatlardan güvenebilirsiniz.

Kazan dairesinde Havalandırma

odası, gaz kazan donatmak için tasarlanmıştır zorunlu verilen ve egzoz ve hava giriş sistemi olmalıdır. Başka bir şey yukarıda bahsedilen bir yada birim, ya da ayrı ayrı iletişim ile temsil edilebilir olmasıdır. Yine, mekanik havalandırma için donatım kaçınılmalıdır - tür binalara monte edilmesine izin verilmez saf haliyle. tasarım süreci hem sistemlerini hesaplanmalıdır. Bu nedenle, havalandırma gazı kazan saatte tam üç hava değişimini sağlamalıdır. Buna karşılık, kaput birimini başka hava besleme kanalları ayrı ayrı göz önüne almalıyız ve hava giriş gazı yanma üzerine geçirdi. Yaklaşık bir belirli besleme kazanı havalandırma ekipmanı hatırlamak önemlidir. gaz yakan aletler daima patlama ve yangın tehlikesi Ne zamandan beri, yerel iletişim yalıtım şeklinde özel bir koruma olması gerekir.

Mutfakta havalandırma Özellikleri

Bazı şartlar mutfakta havalandırma sistemlerine uygulanır. Öncelikle bir gaz sobası olduğu alanlar için, besleme valfı ayarlanabilir hacim akış geçmesiyle sağlanabilir. Mutfakta gaz kazanı varsa, aynı vana sınırlandırmak mümkündür, ancak kapasite ayarlamaları olasılığı olmadan. Aynı tavsiye kömür fırın mevcut olduğu binalar için geçerlidir. Bu gaz sobası ile mutfak havalandırma ölçüde diğer odalar ile binanın alanının yanı sıra iletişim ile belirlenir dikkati çekiyor. Örneğin, diğer kanallar ile bir mutfak doğal havalandırma etkili bir etkileşim varsayılarak hava vanaları olabilir ve düşme yapar kaynağı gerekir.

Sonuç

Diğer tesislerin aynı hükme birçok yönden benzer gaz havalandırma cihazının İlkeleri. Ancak bazı özellikler vardır. Her şeyden önce, onlar hava yenilenmesi ve girişi hacimlerinin yoğunluğunda artışa ifade edilir. Buna ek olarak, her bir durumda, bağımsız bir hesaplamadır kanal kapasitesi ikmal örnekleme hızı açısından. Ve, farklı havalandırma gazı olan bir tane daha özelliği, cebri hava dağıtım sistemlerinin kullanımı ile ilgili kısıtlamalar yatıyor. Bir yandan, böyle bir gereklilik mantıklı ve güvenlik düzenlemelerine göre belirlenir, ancak diğer yandan, bu havalandırma sorunlarının daha sofistike çözümler aramaya ev sahiplerine zorlar. Çoğu durumda, durum hava besleme vanaları kullanımını içeren ara çözümler kaydedin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.