Haber ve ToplumDoğa

Bahçe kuş için en yararlı nedir? Bizim bahçelerde kuşlar

Doğadaki her canlı yaratık kesin bir bağlantıdır gıda zinciri. sözde vardır doğal seleksiyon. Bu ilke yaygın doğal organik bahçecilik kullanılır: Bu veya diğer hayvanlar kullanışlı bahçe sakinleri haline desteklemek toprağın verimliliğini ve çeşitli bitkilerin zararlılardan korur. Yeri doldurulamaz bir avantajı burada, tabii ki, bir kuş var. Peki kim o - bahçe kuş için en yararlı?

Ne kadar yararlı bahçelerde kuşlar?

bahçeleri ve meyve bahçelerinde yerleşme Kuşlar, adama çok fayda getirecek. Örneğin, orman kuşları yetişkin çeşitli zararlılar bireyler ve onların larvaları ile beslenirler. aslan payı büyük zararlıları kuşları imha edilmez - vb Baştankaralar, sığırcık, wagtails, alaca sinekkapan, ağaçkakan, ...

Kuş hayat farklı insanların hayatlarını daha düzenlenmiştir anlaşılmaktadır. Bu sitenize hedeflenmiş, uçuyorlar anlamına gelir. Onlar onların yardımına ihtiyaç olduğunu bilmiyorum. Bu nedenle, yararlı bahçe kuşları çekmek gerekir. Kış aylarında bunu yapmak için özellikle avantajlıdır. vahşi kışı bu kuşlar insan gözü kapsadığı alanlarda gerçekleşir çünkü onları, belirli şartları oluşturmalıdır çekmek için.

Nasıl bahçeye kuşları çekmek için?

Ne olduğunu öğrenmek Önce - kendi sitesine yararlı kuş çekmek için - en kullanışlı bahçe için bir kuş, o az önemli şeyler bahsetmek gereklidir. en güvenilir yolu bir kış pansuman olduğunu. Kuş bilimciler kış aylarında tamamlayıcı beslenme kuşlar mümkün dramatik sayılarını yükseltmek hale getirdiğini söylüyor.

bahçe arsa üzerinde doğrudan yuvalarını düzenleyecektir besleyen faydalı kuşlar sayesinde. Gelecekte, bu yerde doğmuş gençler, onun 'ailesinin evine yakın yerleşmek için olasılığı artacaktır. " Bu nedenle, gelecek yıl bahçede kalacak. O matematik!

Nasıl kışın kuşları cezbetmek için?

o bahçenizde kışın rahat bu kuşlar için, besleyici asmak gerekir. Onlar ancak çok uzak olmayan doğal kuş "iltica" (çalılar, ağaçlar) dan, harika bakış ile açık alanlarda kesinlikle yerleştirilmelidir. Kışın sonuna kadar gerekli bahçe "yardımcıları" besleyin. Feed, aynı tahıl yalak içine dökün daha iyidir. Kuşların yiyecek, tuzlu patates cipsi ve mısır şımarık beslemek için gerekli değildir.

bahçe kuş için en yararlı

Uzun zamandır bu sorunun cevabı bilim adamlarına kalanını vermedi. Kuş gözlemcileri bu üzerinde savundu ve nihayet bahçe için büyük fayda yok orman ve kentsel kuşları getiren sonucuna vardı var - büyük memeli. Bu tanıdık siyah ve yeşil tüylü yaratıklar her etobur olması, t., E. böcekler münhasıran besleyin.

Göğüsler çok dikkatli ve yöntemli milimetre hassasiyetle zararlı böcekleri yok eden her dal, her yaprak inceleyin. bahçe kuş için en yararlı yetişkin zararlılar ve bunların larvaları ve hatta yumurta bir gibi yiyor! Neyse ki, memeler yem talebini artırmıştır. Bu onları bahçede numaralı yardımcısı yapar.

Büyük memeli yaz aylarında değil, aynı zamanda kış sezonunda sadece, bağ ve bahçeleri korur. Yukarıda belirtildiği gibi yalnızca bir tane yapamaz ararlar, bu nedenle etobur. Vücut hayvansal proteinler gerekmektedir. Bu kılan büyük memeli bolca mevcut olan zararlılar bizim bahçeler içerisinde kışı feed.

İlginçtir ki, o kadar hemen bu mahalle oblyubuyut ve çevresinde onu diğer akrabaları, sadece örneğin bir ağaç üzerinde bir titmouse, birkaç elma güvesi tırtılları bulmak değer. Bu en kullanışlı bahçe kuş sitenizde herhangi yapay cazibe gerekmez durumdur. Ama bunu kötüye kullanma. Onun bahçeye göğüsleri ulaşın ve onlar sizin için ulaşmak zorunda!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.