Haber ve ToplumDoğa

Bitkiler ve hayvanlar depolarıdır. Hayvanlar tatlı sular

bunların yaşam alanlarına su kütlelerinin faunası iki ana gruba ayrılır. İlk - Bir zooplankton ve ikinci - benthos. Zooplankton su sütununa doğrudan bulunan ve benthos alt kaplar. Ayrı gruplar, veya diğer nesnelerin, batık bitkilerde yaşayan organizmalar yanı sıra balık oluştururlar. Yani, bitkiler ve hayvanlar depolarıdır - bunlar nelerdir?

bitkiler

Onlar bir bütün su çevresini işgal ettiler. göllerde ve akarsularda, göletler ve akarsular büyümek ve bitki dünyasından temsilcilerin çeşitli çoğaltmak. Evrim Milyonlarca sene onlar mükemmel rezervuarların çevresel koşullara adapte edilir. Diğerleri onun düzgün yüzey üzerine büyür Bazıları tamamen su altında tutulur. Hatta bazıları su, toprak ve hava arasındaki sınırda yaşıyor. Biz çoğu ünlü anlatacaktım.

Hava bataklık

Bu sığ suda büyük çalılıkları oluşturur. Yaprakları güçlü ve kılıç şeklinde form var. Reach 1.5 metreye kadar uzunlukları. In Hintkamışı ölü yaprak izleri ile kaplı uzun bir köksap vardır. Bu rizom - Bazı hastalıkların bilinen bir tedavi. (Baharat), pişirme ve kozmetik günlerde kullan.

saz

Bu bitki sulak kıyılarında odaklanır. Onun sürünen rizom ve içi boş bir iç mimariye sahiptir. Kalın kök silindir şeklinde 2 metre yüksekliğe kadar yükselir. O bir fırçalamak toplanan karakteristik kahverengi koni taçlandırdı. Kısa ve katı yaprak sapı bulrush alt kısmında düzenlenmiştir. Bu bitkinin çalılıkları sakinlerini güvenilir sığınak sunan bazen gölet geçilmez duvar Surround olduğunu.

nilüfer

Bu bitki nadiren akan sularda görülür. Çoğunlukla bataklıklar, göletler, oxbows ve körfezler yetişir. Onun güçlü rizom güçlü harici köklere sahiptir ve yaprakları su üzerinde yüzen uzun yaprak sapı üzerinde oturan, oval bulunmaktadır. En güzel nilüfer bitkisinin biri bembeyaz olarak kabul edilir. Bu onun şiir ve efsanelerin çok adamıştır.

Onun ekosistem

Rezervuarların farklı türde yaşayan koşulları da farklı olduğu bilinmektedir. hayvan dünyasından oldukça farklı sularda, akan yaşayan hayvanların türlerinin birleşimi, yalnızca durgun suda misafirlikleri nedeni budur. Bu yazıda, tabii ki, ancak, fauna çeşitliliği tanımlamak ana nota mümkün olmayacaktır olacaktır hayvan grubunu bu su bedende yaşayan.

zooplanktonu

Bunlar su kütlelerinin yaşayan en popüler hayvanlardır. protozoa denilen dönem "zooplankton": siliyatların amip, flajelatlar, rizomlar. Genç balıklar ve diğer küçük su hayvanları için yiyecek olarak hizmet vermektedir. Bir mikroskop gerektirdiğinden Bu organizmalar boyutu kadar küçük, onlar, insan gözü tarafından görülemez. amip örneği ele alalım.

amip Proteus

Bu kuruluş okul yaşına ulaşmış her kişi için bilinir. Amip - bu hayvan rezervuarlar (makaledeki fotoğraf), inanç tek hücreli kapanıklar olduğunu. Orada su ve neredeyse her yerde olabilir bu yaratıkları bulun gıdaya uygun parçacıklar: Bakteriler, minik akrabalar, ölü organik madde.

Amip veya rizomları, - seçici olmak. Bunlar üzerinde sürünerek, göllerde ve denizlerde yaşayan sucul bitkiler. Bazen omurgalıların bağırsaklarında ikamet almak. Amoebas ve onların denizaşırı yakınları. Bu foraminiferler sözde. Bunlar sadece deniz suyu yaşar.

kopepodlar

Zooplankton duran su da adlandırılan kopepodlar içerir. şöyle Bu canlılar bak. İki valfinden oluşan bir kabuk içine gövdeyi kısaltılmış. Bunların başı özel anten iki çift bağlı oldukları üst kabuk ile kaplanır. Bu kabukluları Arka antenlerin iyi gelişmiş ve yüzgeçleri olarak görev yaparlar.

Her bir anten kalın tüylü kıllara sahip iki kola ayrılır. Onlar yüzme organlarının yüzeyini arttırmak için hizmet vermektedir. Vücut yüzme bacaklarının 6 çiftleri zırh altında bulunur. Dallı kabuklular - Tipik bir hayvan tanklar, boyutları 5 milimetre aşmamaktadır. Bu varlıklar - rezervuar ekosistemin önemli bir parçası, genç balıklar için besin olduğu için. Yani, balık edelim.

turna balığı

Pike ve kurbanları (yiyor balık) - hayvanlar tatlı su bulunmaktadır. Bu ülkemizde yaygın tipik bir yırtıcı vardır. Diğer organizmalar gibi, gelişimin farklı aşamalarında pike farklı yemek. Onlar sadece yumurtalardan Fry, sığ koylarda, sığ doğrudan yaşıyor. Bu sular ekosistemde zengindir olduğunu.

Burada yavru yoğun yukarıda tartışılan bu en kabuklular ve protozoa beslenmeye başlamakta pike. İki hafta içinde yavru böcek larvaları, sülükler ve solucanlar üzerinde hareket ettirin. Bitkiler ve hayvanlar farklı bölgelerde ülkemizin rezervuarlar farklıdır vardır. Merkezi Rusya'da yaşayan schuryat, iki aylık yaş genç levrek ve böceğe onların tercih vermek beri: Bu, çok uzun zaman önce, zoolog ilginç bir özelliği dışarı bulduk gerçeğine söylüyorlar.

O zamandan beri, genç turna diyet belirgin büyümeye başlar. O mutlu (! Iki kere kendinizi daha bazen büyük) kurbağa yavrularını, kurbağalar, büyük balık yiyor Ve hatta küçük kuşlar. Bazen yamyam pike: onların arkadaşlarının yemek. sularda yaşayan tek hayvan değildir - Balık ve zooplankton unutulmamalıdır. Onların sakinlerinin daha bakın.

Örümcek mücevher

İkinci adı - su örümceği. Bu arka ayakları ve üzerlerinde üç pençelere kıllı yüzme akrabaları farklı Avrupa örümcek yaratık boyunca yaygındır. Onun adı yüzünden karın sualtı ışıkları gümüş ışığın kazandı. Örümcek nedeniyle özel bir su itici maddeler lavabo değildir. Bu durgun veya yavaş akan sularda bulunabilir.

Onun sualtı ağların parçacığı içine düşmüştür küçük hayvanların örümcek gümüşbalığı çeşitli beslenir. Bazen avlarını yakalar. normalden daha fazla yakalamak ortaya çıktı, o dikkatle sualtı konut fazlalığı mans. Bu arada, sualtı nesnelere yapışarak onun yuva örümcek, iplik yapar. Bu aşağı doğru açıktır, su örümceği sözde dalış-çan yapım hava ile doldurur.

Ortak gölet salyangoz

zooloji okul ders kitabı aracılığıyla bize bilinen birçok yönden, sularda yaşayan hayvanlar. Yani ortak gölet salyangoz bir istisna değildir. Bu daha büyük salyangoz yumuşakçalar akciğer vardır. Hepsi Avrupa, Asya, Kuzey Amerika ve Afrika'da yaşar. Rusya, çoğu yumuşakça yaşayan büyük türler olarak. koklea Boyutları - değişkeninin değeri, belli koşulların varlığı tamamen bağımlı olduğu için.

Onun "ev" - altta tek deliği olan bir tek parça lavabo. Kural olarak, o 5-7 Katların bir sarmal içinde twirled ve aşağıya doğru uzanır. Kabuğun içinde bir etli vücut sümüksü olduğunu. Zaman zaman, aşağıda üst ve geniş ve düz ayak bir baş oluşturan, dışarı doğru çıkıntı yapar. Bu ayak gölet sayesinde bitki ve sualtı nesneler üzerinde salyangoz slaytlar kayak severler.

Biz bilerek ortak gölet salyangoz pulmoner yumuşakçalar ait olduğunu kaydetti yoktur. seninleyiz olarak bu hayvanlar tatlı su olması, atmosferik havayı teneffüs. Su bezi alt onun "ayaklar" sopa ile truncatula havada toplayıp, onun nefes deliğini ortaya koyuyor. Hayır, onlar deri altında onlar sözde pulmoner boşluğu var, ışık yok. saklanma ve hava tüketilmektedir içinde öyle.

Kurbağalar ve karakurbağaları

Hayvan rezervuarları mikroorganizmalar, salyangoz ve diğer küçük omurgasızlar canlılara sınırlı değildir. Göl ve göletlerde balık ile birlikte görülen ve amfibiler olabilir - kurbağa ve kara kurbağası. Onların iribaşların göletler yüzerek neredeyse tüm yaz tatlı su. memnun "konser" amfibi Baharda: onlar suda yumurtalarını, bütün mahalleyi Pilotlarındaki onların çanta rezonatörlerini kullanıyor.

sürüngenler

Biz sürüngenler deposu olmaları hayvanların ne tür hakkında konuşursak, hiç şüphe yok ki, biz not edebilirsiniz sıradan yılan. Bütün hayatı doğrudan yiyecek arama ile bağlantılıdır. O kurbağaları avlar. Bir adam için, bu yılanların zarar teşkil etmez. Maalesef, birçok cahil insan zehirli yılanlar karıştırmıyorsunuz, yılan öldürmek. Bu nedenle, bu hayvan sayısı belirgin bir şekilde azalır. Başka suda yaşayan sürüngenler - örneğin, kırmızı kulaklı sürgü için vardır. Onun terraryumlar Amatör Doğacı içerirler oldu.

kuşlar

İlk saniye korumak çünkü Bitkiler ve hayvanlar, birbirleriyle büyük ölçüde birbirine rezervuarlar vardır! Bu, özellikle açıkça kuşların durumunda görülür. su organlarına kuşların eğilimi bu yerlerin daha yüksek besin kapasitesi, hem de mükemmel koruma koşulları büyük ölçüde kaynaklanmaktadır (saz ve ayak otlan kuşlar görünmez olun). Bu hayvanların toplu Anseriformes (kaz, ördek, kuğu) passerine, kopepodlar, pogankoobraznyh, Ciconiiformes Charadriiformes ve kuşlar dayanır.

memeliler

onlarsız nerede yap! hava (yarasalar) su içinde (balinalar, yunuslar) zeminde (kaplanlar, filler, zürafalar, köpekler, kediler), yeraltı (shrews: Hayvanların bu sınıfın temsilcileri mümkün yayılıyor, bütün bir dünya üzerine beklemeye almış ,) molleri. Buna rağmen, memeli, ülkemizin topraklarında taze ve ayakta su ile ilgili olarak çok fazla değil.

Bazıları diğerlerine suda kalmayı tercih ederken, onlara tek bir adım (misk faresi, gelincik, su samuru, misk faresi, kunduz) çıkmadan sularda neredeyse tüm hayatını harcamak, ve yanındaki (su voles). ayak parmakları arasında böyle hayvanlarda iyi yüzme zarı geliştirdi ve kulaklar ve burun delikleri özel vanalar vardır içinde, hayvanın dalmalar bu hayati deliği tıkayacak olan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.